Tv Kanalinda Balik

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sabri03 tarafından paylaşıldı.

1. sabri03

sabri03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg sazan
    Sevgili Üstadlar ;
    Uzun süredir aklımda olan fakat nasıl yapılabileceğini, kimlerin sponsor olacağını
    bilemediğim bir konu var. Yabancılar doğaya ve avcılığa nasıl önem verdiklerini
    özel bir tv kanalında ne güzel anlatıyorlar.(BİR DE TÜRKÇE OLSA)
    Ama Türkiye'deki tüm kanallarda vakit geçirebilmek için ne olduğu belirsiz yüzlerce dizileri tekrar, tekrar gösteriyorlar.
    Neden bizim de Özel bir TV kanalında Amatör Av konusunda sürekli bir yayınımız yok. Bunun olması için neler yapabiliriz? Biz Amatör Avcılara hangi kanal zaman ayırır?
    Şuan bizler Türkiyemizin çeşitli illerinde yaşayan forum üyeleri olarak bunu araştırıp öncü olursak başarabiliriz belki. NEDEN OLMASIN

RASTGELE

2. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Bence de Sabri arkadaşımız çok haklı.Olsa ne güzel olur.ama benim için değil.çünkü sabahtan akşama kadar izleyeceğimden diğer işlerimi yapamam.:D
    şaka bir yana site yöneticilerinin bu konuya destek vermesini bekliyorum.belki bir kampanya başlatabiliriz...

3. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit
    Tv Kanalı

Arkadaşım bu benim uzun süredir aklımda olan bir konu. Ve buna istinaden birkaç tv kanalına mesaj çektim.
    Çektiğim mesj metni aşağıda gözüktüğü gibidir.

Sayın ……….. Televizyonu Ailesi ;

Önerileri, istek ve beklentilerime geçmeden önce şahsımın amatör balıkçılık avı tutkunu olduğunu belirtmek isterim.

Asıl konuya geçecek olursak, birçok kanalda belgesel, gezi vb. programlar olmasına karşı kara ve su avıyla ilgili herhangi programla karşılşamıyorum. Uydu üzerinden bazı kanallarda bu tip kanallara ulaşabiliyoruz. Fakat bu kanallarda yabancı dilde yayınlandığı için ve av türleri yerel olmadığı için anlaşılamıyor.

Bu kanallarda anladığım kadarıyla amaç avcılığı anlatmaktan ziyade doğaya zarar vermeden ne zaman, nerelerde ve nasıl avlanılır? Bilgilerini aktarmaktır.

Bununla birlikte bu tatlı uğraşa gönül vermiş binlerce bilinçli kara ve su avıyla uğraşan avcı arkadaşımızın bilgilerinden de faydalanılarak insanlara bu işten zevk alarak ve bazı kötü alışkanlıklardan da (sigara,içki,kumar vb.) uzaklaştırmayı hedeflemektedir. Ve bu programları izleyen kişilerin bilinçlenmesinden dolayı kaynaklanan bilinçli avlanma ve gelecek kuşaklara bir miras olan doğal yaşam hedeflenmektedir. Bu bilinçli insanlar sayesinde oluşan birliktelikler anti düşünceli kişilerin önüne geçtiğinden dolayı uyarı,ikaz ve gerekirse ihbar yöntemiyle ülke çıkarlarımızı korumaktır. Bu gibi sebepleri çoğaltmak mümkün.

Yazımın başındada belirttiğim gibi, bu konulara değinen herhangi bir programın bulunmaması dikkatimi çekmekle birlikte bu tarz bir programın hazırlanmasıyla bir çok kişinin bilinçlenmesi ve bu tatlı uğraşa gönül vermiş kişilerin dikkatini çekerek yüksek bir rayting oranı yakalamak mümkündür.

Tabiki bu tip çalışmaların sponsorları sayesinde yapılmasıyla hiç beklenmeyen kulvarlardan da reklam geliri ve izleyici kitlesi elde edilmiş olur. Bu sponsorlar sayesinde Türkiye genelinde hediyeli yarışma ve etkinlikler düzenlenebilir.

Benim hedefim bu tarz bir programın hazırlayıcısı ve sunucusu olmaktır.

Tarafınızdan fikrimin değerlendirilmesi ve cevaplanmasını rica ederim.

Erkan ARSLAN

Arkadaşlar sizden ricam böyle bir projede bana destek olup olmayacağınızı öğrenmektir.

Şayet bunu öğrenebilirsem böyle bir programı hazırlamakta birinci etap yani geniş bir kitleye sahip olduğumuz anlaşılacak.

Bundan sonraki adım benim size vereceğim web adreslerinden sizde benim mesajımı destekler mail ler atarsanız bu işte güzel bir aşama kaydedebiliriz.

Burda önemli olan geniş bir kitle olduğumuzu anlatabilmek.

Tabi biraz uğraşmamız gerekebilir.

Ve her bölgeden destekçilere ihtiyacımın olduğunu sakın unutmayın.

Şayet destek olmak isterseniz özel mesaj göndrerek onaylamanızı rica ederim.

SAYGILARIMLA

Son düzenleme: 1 Temmuz 2006
  4. GÜRKAN

GÜRKAN

Favori Kamış:
    Olta,Tüfek
    En İyi Avı:
    Sazan 1,3 kg
    Eline sağlık neden olmasın gayet mantıklı bence diğer arkadaşlarda katılır ...

5. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    Erkan Bey, sanırım tv kanallarına daha önce çektiğiniz mesajlara bir yanıt alamamışsınız.Acaba bunun sebebi daha ortada hiç birşey yokken; kendinize bu işten bir pay biçmeniz olabilir mi? Elbette ki bu konudaki çabalarınızı destekliyorum ama bence gereksiz şeylerle işin ciddiyetini azaltmışsınız.Ayrıca kendi başınıza yapabileceğiniz yada yapmak istediklerinizi burada paylaşırsanız hep beraber sesimizi daha iyi duyurabiliriz. Bir elin nesi var, iki elin sesi var; değil mi... SAYGILARIMLA

6. simendifer

simendifer Sennur

Türkiye'de bu tip programların yayınlanmasıyla ilgili daha önce de yazışmalarımız olmuştu... Çabalarınız elbette güzel ve elbette birlikte birşeyler yapmak isteriz ancak nereden ve nasıl başlanacağı muallakta... Dilekçeler yazarak bu sorunu çözebilir miyiz dersiniz ? Belki de demolar istenecek, sponsor sorunu ortaya çıkacak v.s., izlenme payı düşük olan programlara (genel kültüre ve araştırmaya dayalı programların rağbet görmediği hepimiz tarafından bilinmekte sanıyorum) kanallar ne derece sıcak bakacaktır bunu kestirmek de oldukça güç. Sanmıyorum ki "Armut piş ağzıma düş" politikası uygulamasınlar. Şayet bu tip bir program yapılacaksa, sanırım pek çok şey bizlerden beklenecek ama yine de elimizden geleni yaparız elbette (ne yapabileceksek)...

Bu arada Melih reis, bu konuyla ilgili olarak bir kanalın girişimlerde bulunduğunu söylemişti ancak, şu anki durum nedir bilemiyorum... Sevgiler,

7. Acidmaster

Acidmaster

Favori Kamış:
    şeytan oltası...
    En İyi Avı:
    92 cm turna
    sponsor kısmına turkıyeden uretım yapan turk yada yabancı farketmez firmalarla gorusulerek cozum bulunabılır dıye dusunuyorum...

8. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    arkadaşlar bence fikir güzel fakat bunun için sponsor yayın yapacak tv hata doğayı koruma dernekleri hayvanları korum adreneklerti falan bunlarla görüşmek lazım en halkımıza bilinçli bir avcılık hakında yönlendirmek yanlış avlanma yapanları uyarmak (jandarmaya polise veya gerekli mevkilere habermek) bu kurumlara hangi bölgelerden telefonla nasıl ulaşılacağı ve telefon numaraları ya güel bişey olur düşünsene adamı uyardın baktın kavga edecen ara jandarmayı gelsin adam uğraşsın ondan sonra yanlış avlanmalarda başına gelecek cezaları falan yayınlayacaksın jandarmadan bile bu konular hakında bilgiler alına bilir cezalar hakında falan.
    ben gönüllü olarak elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım görüntüyse görüntü bilğiyse bilği sonuçta herşey .......VATAN İÇİN.......

9. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    A site yönrtimindeki arkadaşlar bizlerdeki bilği ve (resim,video,vs...)bunları bir araya toplayıp kulanmamıza yardımcı olabilirler tabiki site yönetimi arkadaşlar bu konu hakındaki yasal işlem ve diğer kuralları daha iyi bilirler sadece bir fikir
    kimsenin kızmasını istemem

10. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    arkadaşlar ben ankara büyükşehir belediyesinine müracat edecem fakat sitede proje bankası bölümü diye bişey var
    aşağıdaki metin oaradan alıntıdır......

Proje Bankası

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankaralı vatandaş ve gençlerin proje fikirlerini ve taleplerini değerlendirmek üzere Proje Bankası Birimini hayata geçirdi.
    Proje Bankası Bilgi işlem ve Proje Üretim Daire Başkanlığı altında yapılandırıldı. Ankara ile ilgili her türlü projenizi veya fikrinizi Proje Bankamıza aşağıdaki mail adresinden iletebilirsiniz.

mdproje@ankara-bel.gov.tr

Mailinizde projeyi içeren metin, varsa çizim veya fotoğraflar yer almalıdır. Gönderdiğiniz projelerinizle bizzat daire başkanlığımız tarafından ilgilenilecektir.

Haber Merkezi

11. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    bence sizde projelerinizle birliklede şansınızı deneyin ne kaybedersiniz

12. Önemli bir proje bir tv kanalının bu konuda bazı girişi
    mleri oldu fakat bir yere varamadılar biz mail atarız tabi desteğimizi esirgemeyiz :)

13. KILadam

KILadam

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Bilinmiyor ama araştırılıyor
    Arkadaşlar yabancıların bu kanalı yapmasının sebebi orda emekli olan amcamların gelir yani refah seviyeleri buna elverişli . Emekli olan biri hobi olarak bu işlerle uğraşıyor ve izleyeni çok oluyor.

Türiye'ye gelince adam emekli olsa bile ( yaş 65 den sonra yaşama şansı 1/3 ) yine çalışmaya devam ediyor. Yani bizde izleyici kitlesi az olur. ( bahsettiğim Fish TV gibi 24 saat yayın yapanlar ) Bunun yanında çekilen yabancı görüntülerin Türkçe'ye çevrilmesi ve Türkiye'de bu tip görüntülerin çekilmesi maaliyeti kurtarmıyacağı endişesi bence haklı. Ama bazı kanallar cumartesi veya pazar yani tatil günlerinde böle programlar koyabilir. ( Ama ben sadece o günler ava gidebildiğim için ( iş dolayısıyla ) izlemem gibi geliyor.

14. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sayın Ömer bey demişsiniz ki mesajlardan yanıt almamışsınız hayır tam aksine aldım ve bana dönüldüğünde üzerinde durulan gerekli oranda raiting oluşturulabilirmi oluşturulamazmı?
    Ve kendize pay biçme diye talihsiz bir ifade kullanmışsınız ben bu konu için mevcut işimdeki kariyerimi proje sonuçlanana kadar askıya almayı düşünüyorum. Şayet böyle bir düşünceniz mevcut olabilecekse ben size destek olabilirim.
    İşin ciddiyetini anlamamış olmama gibi bir ifadeye verebilecek cevap bulamıyorum doğrusu.Zira her proje kafada şekillenir ve otaslağa göre şekil bulur.Ben istedim ki şekillendirmeyi karşı taraftan gelebilecek öneri ve telkinlere göre şekillendireyim.
    "Bir elin nesi var, iki elin sesi var." deyimine karşılık ise böyle bir düşünce tarzına sahip olmasa idim forumdaki arkadaşlardan yardım ve destek iztemezdim.

Saygılarımla...

15. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sayın Sennur kardeş desteğin ve ilgin için teşekkür eder bu konunun tv yayıncılarına ağırlığını hisesttirmemiz gerektiğine inanmaktayım. Bu sebeple desteğinize ihtiyacımın olduğunu belirtmiştim. Ayrıca Melih Reisin girişimlerinin zamanında mail lerle desteklenmesi gerektiğini yani yani karşı tarafa bu işin gerekliliği hissettirilmeli diye düşünüyorum. Hissettirilmediğinden dolayıda bir sonuca ulaşılamamış sanırım.
    "Armut piş ağzıma düş" politikası mevzuuna gelecek olursak böyle bir projenin içinde birebir olmak istememdeki sebepte bu zaten.
    Destekçi olabileceğini belirttiğin için teşekkür ederim.
    Saygılar...

16. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Sayın gökhan kardeşim zaten desteğiniz bu gibi sorunları aşmakta çok yardımcı olacak.Teşekkürler..

Saygılar..

17. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bu girişimlerin yapılması zaten gerekli öncelikli olan böyle bir projenin desteklenerek tv kanalları bazında uygulanabilir olduğunu tv kanallarına kabul ettirebilmek.

18. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:

Bence tabiri caizse Türk mantığıyla düşünmeyelim derim.

Saygılar...

19. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Bu konuyu araştıracağımdan emin olabilirsiniz.

Saygılar...

20. gezgin_18

gezgin_18

Favori Kamış:
    Makaralı olta Dip Küspe
    En İyi Avı:
    Çanılıdan 4.750gr sazan
    saygı değer abilerim kanalın özel çekime belki ihtiyacı olabilir fakat ava giden arkadaşlar internet veye CD çektiği görüntülerle bu tür yayın yapacak bir kanal bulabilirsek bizlerden mutlaka destek GÖRECEKLERDİR
    bu sadece balık değil kara avı vb... mutlaka bunları görüntüye alacak imkanı olan arkadaşlar vardır içimizde
    tabiki herkeste yoktur olmaya bilir ama mutlaka bizlerden destek göreceklşerdir
    seyirci kitlesi emekli olacak diye bir kayide yok her yaştan mutlaka seyirciye hitap edeceğine inanıyorum ben .

ben mesala evde kaldığım sürece avcılık ruhum kabardıgı zaman uydudan yayın yapan fıransız kanlını izliyorum malum ankaradan uzak olunca insan bazı şeylere özlem duyuyor. ben şu an siirte görev yapıyorum.
    geltemmuz 20 gel