Üç yönlü şamandıralı sistem

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Canazor tarafından paylaşıldı.

1. REALGS

REALGS

Favori Kamış:
    4 kamış+3 makina+örgü misina.Ah birde bol zamanım olsa
    En İyi Avı:
    Çocuklarım......
    Geçmişler geçmişler.
    Hatta paypal ile ödemeyi yaparsan + 34 USD yol parası ile
    gönderiyorlar....
    Nerdenmi biliyorum,mail attım ve sordum :D

2. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Can Bey bu nasil bir buluscu ruhtur boyle. Vallahi helal olsun. Paylasimlariniz buyuk zevk.Saygilar.

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Bende bu aparatı bulsa bulsa Hüseyin kardeşimiz bulur bize yollar diyordum:D

4. Ya aslında bu aparatın sağa sola değilde yukarı aşşağıya inip çıkan modelide var

Bulunca paylaşırım bi ara;)

Zaten avlıyacığımız balık bu sistemleri görünce şunu der,

" lan benle dalgamı geçiyon ,efendi efendi düz gitsene ":D :D :D

5. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ya sizimi kiracagim.Tatli su malzemesi dukkanlarini bir dolasayim. Benim tatli suyla oyle derinden bir iliskim yoktur. O yuzden gozumden kacmis olabilir. Biz buna benzer kite denilen bir yontemi orkinos ailesine ozellikle uyguluyoruz.(Yalanci veya
    cansiz yem cekerken. Bu bizim kagittan katlayarak yaptigimiz gayet duzgun ucan ucak modelini dusunun bunun kalin plastikten 15 cm boyunda olani yapin (yani busekli verin sadece, katlamaniza gerek yok.)ve kafasindan iki cantim geriden bir delik acip burdan bir klipsli firdondunun klipsini gecirin.kilipsin uzerindeki firdondunun klips delih\gine bir klipsli firdondu daha takin.Bunun klipsiz gozune de
    asagi yukari bir bucuk iki metre misinaya rapalanizi, slikon yeminizi ,kasiginizi veya cansiz yeminizi baglayin. Tekne ardindan yapilan bu balikcilikta teknenin hiziyla dogru oranr\tili olarak oltaniz suyun altina dalacak ve katta saga sola gezecektir.
    Balik geldiginde de ucurtmaniz suyun uzerine cikrak size balik atladi diyecektir.
    Sirtida kullanilabilecek ilginc bir yontemdir.

6. yiv

yiv Kivanc Bekar

Favori Kamış:
    Olta, zipkin
    En İyi Avı:
    Turna 5,15kg
    Süpermiş..

7. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    güzel bir icat olmuş ama ilk aklıma gelen istanbul kıyılarında omuz omuza olta atıldığı için kaç kişi toplarız çekerken acaba? :D

8. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Cok akillica dusunulmus bir yontem.Atilgan baliklar uzerinde ise yarayacagina kuskum yok.Fakat denizde tatlisuya nazaran biraz daha zor olur gibime geliyor.Fark ettiyseniz videoda balikci akinti yonunde birakmis ve at cek yapmiyor sadece samandranin yonunu degistiriyor.Ruzgari arkamiza alarak hem atisini hemde kontrolunu kolaylastirabiliriz.Hatta hic at cek yapmaya bile gerek kalmaz.Bence cok guzel.