ufak balıkları geri salmıyoruz

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    :mad: :mad: :mad:

arkadaşlar hepimizin bildği gibi sirkülerde yer alan amatör balıkçılık kurallarından biri olan turna 40 cm ,sazan 30 cm, alabalık 25cm kurallarına özellikle turna avında pek çok kişi uymuyor avuç kadar sazanlarla 20-30cm turnalarla yetiniyorlar böyle oldukçada bizim ülkemizde avrupada gördüğümüz balıkları zor görürüz gibi geliyor yani çanıllıya gittim denedim 3 tane ufak geldi saldım ama adam 27cm turna yakaladı ve sevinçten ölücekti hemen torbya attı yani dikilitaşa baktım bi ara denedim sazana ama kacaları büyüktü yanımdaki grup 10-20cm sazanlardan 10 tane flan almıştı yani bu milletin yaptığı olta avcılığı değil maddi kazanç gibi bıraksak mogan gölüne çevirecekler baraj göllerini artık bizleirn dur demesi gerekiyor sazanda olsun turnada ufak yem kanca kullanmassak ufak balıkta yakalamayız

2. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Bülent abi çok haklısın valla.Bende gördüm Dikilitaş'ta adamlar 80-90 tane 10-20 cm arası sazanları alıp götürüyorlar.Dikilitaş'ta zaten büyük balık bırakmadılar.Ama bu balıkları ala ala tamamen bitirecekler.Jandarmanın bu konuya el atması lazım.Hiç iyi denetim yapmıyolar..:mad: :mad:

3. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    ben bu olaya kurtboğazında rastladım,25-30 cm turnalar livardaydı.yavaş yavaş muhabbete girip ,bu balıkların sirkülere aykırı olduğunu hatırlattım.ama kime söylüyorsun,anlayan kim.ailece gittiğim için fazla da müdahele edemedim doğrusu.
    EVE BALIKSIZ DÖNMEK AYIP DEĞİLDİR!!!!!!!
    bu zihniyetten kurtulalım,

4. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    slm. arkadaşlar kendi adıma söylüyorum geçen pazar iki turna hatta 30 cm dende büyüktü ikisinide saldım ve kancayı ağzından itina ile çıkartıyım derken güzelim kepçemi yırttım ama olsun ,onlar yavru bizimkiler gibi,saygı ve sevgilerle

5. kaptan_06

kaptan_06

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    turna, 1 metre 3 cm. kilosunu siz hesaplayın
    ercan merhaba ben kaptan pazar günü köprüköyde birlikteydik umarım hatırladın hani şu canavarı yakalayan :) birde tatlıymış ki eti sorma :)

6. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    sonrada benim tutduğumu akşam yedim doğru söylüyorsun çok lezzetli bir balık sağolasın.

7. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    adamlardaki mantık farklı, 50 cm bir turna ile 25'er cm iki turnayı denk tutuyorlar... matematikleri doğru manteliteleri farklı!

8. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    ısrarla 156 yı arayın derim ben...
    bir ses etmiyor,iki ses etmiyor...
    ee..
    kayıtlı olunca da ihbarlar,bir ara geliyorlar...

9. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bildiğim kadarıyla istavritte boy değil kilo sınırlaması var. Ama ben yine de avcumun içini doldurmayan balığı salıyorum geriye. Fuzuli kalabalık yapıyorlar kovada:). Şaka bir yana, bence yasal limitler haricinde insanların da kendine hedef koyması lazım bence. Öyle ne gelirse kovaya atayım demekle olmaz.