Ufak bi yardım lütfen

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında svr0607 tarafından paylaşıldı.

1. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    İyi günler herkese öncelikle..Taşucunda kıyıdan 75'lik Nemrod zıpkınla dalıyorum uzun olduğunu biliyorum ama balık olduktan sonra pek sorun olmadı bugüne kadar...Şu sıralar bolca levrek olduğu için şunu soracaktım.Levrekleri çağırabiliyorum fakat çağırdıktan sonra görüş mesafemde etrafımda dolanıp duruyorlar bir türlü zıpkınla vuracak şekilde yavaşlamıyorlar..Ben dönüyorum onlar daha hızlı dönüyor...Bi çözüm yolu var mı??

2. :D
    İlahi Anıl inan beni güldürdün:)
    Şimdi kardeşim eğer levrek zıpkın mesafene girmişse ve vakıt geçiriyorsa atış için şartlar oluşmuş demektir.Çok nadiren zıpkına poz verir levrek.Çağırma yaptığın yerde seni biraz gizleyebilecek bir kaya filan varsa balık çevrende dönmek yerine bir hatta ilerleyecektir;) Yok herşeye rağmen dönüyorsa hala zıpkını balığın muhtemel güzergahına yönelt ve bu noktadan geçmesine yakın küçük hareketlerle atışını yap.Zaman içinde tecrüben artacaktır;)

3. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Ya sen bu 7 kg'lik levreği nerde yakaladın valla helal benim gördüklerim en fazla yarım kilo ya..Deneyim deneyim deneyim...Herşeyin başı bu bilgi pek bi işe yaramıyor çoğu zaman..Neyse yardım için teşekkür ederim..

4. Kardeşş
    Ben o levreği yıllar önce olta ile yakaladım.bandırmada;)
    işe yaramıyor dediğin bu bilgi ile 15 yıl balık avladım.Nice balıklar yatırdım taşa ben;)
    Bence uygulamada bi sorun var.;) Levrek zaten insanın başında dönüp durmaz.senin yanında güvende hissediyor olsa gerek kendini.:D :D

Son düzenleme: 30 Haziran 2007
  5. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    Ben orda her şeyin başı bu deyip deneyimi kastetmiştim ya..Biraz da şans lazım...yanımda güvende hissediyorsa buda benim beceriksizliğimden kaynaklanıyor olsa gerek:)

6. Bende aynını diyorum kardeşim:) deneyim ,tecrübe herşeyi çözer;)
    güven olayı işin espirisi:D