Ufak bir soru

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında PendikliAcemi tarafından paylaşıldı.

1. PendikliAcemi

PendikliAcemi Murat

Merhaba ,abilerim
    Ben bu işe daha yeni başliyacak biriyim ve spin için olta kamişi bakarken 3.50 boyunda (alaba star lucky 2770) diye bir kamis hediye aldım . Sizce bu kamiş ile spin avi yapabilirmiyim yoksa yeni bir kamiş almam gerekir mı?

2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Valla o kamıştan elimde yok. Ama adını arattığımda fiber kamış olduğunu öğrendim. Fiber kamışlar dayanıklı, sağlam ama çok ağır olur. Hem at-çek için fazla uzun hemde çok ağır. Yine avlanmayı deneyebilirsin ama çok çabuk yorulursun. 3.90 lık karbon kamış ile at-çek yapmaya kalktığımda 2-3 saatte elim uyuşuyordu. Kaldı ki fiber kamışlar dediğim gibi daha ağır oluyor. Şimdi atarına baktım 100-150 gram atarı var. O kamışla kavgaya bile gidebilirsin :) at-çek için maalesef hiç uygun değil(esneklik, boy, ağırlık). Spin kamış alman çok daha iyi olur. Bu arada nasıl bir yerde avlanacaksın? Göl, baraj, deniz, akarsu?

3. PendikliAcemi

PendikliAcemi Murat

Çok teşekkür ederim ben Pendikte oturuyorum ve pendik sahilde avlanma düşünüyorum . Öğrenci bütçesi ile alınabilecek bir kamis ve makine önerebilirmisiniz peki .
    Şimdi baktımda okuma g force 270 lik kamisi var fiyati uygun geldi sizce nasildir ?

Son düzenleme: 29 Nisan 2018
  4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    O fiyata uygun tavsiyeler verebilecek tecrübem yok. Ama aldığın ürünün ucuz olsa da kaliteli bir marka olmasına dikkat et. Mesela okuma nın ürünleri fiyata göre performans bakımından her zaman fazlasıyla verimlidir. Örnek verdiğin kamış uygundur. Okuma nın ürünlerini özellikle takip et. Çeşitli sitelerde kullanıcı yorumlarını da dikkate alarak en doğru tercihini yaparsın.