ulus balık halindeki rezalet!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında FİAMMA tarafından paylaşıldı.

1. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    :mad: bugün işim için ulus tarafına gitmek durumunda kaldım.gelmişken balık haline uğrayıp tezgahlara göz gezdireyim dedim.gözlerime inanamadım...hemen hemen her tezgahta el kadar sazanlar sergileniyordu...tezgahtarın birine serzenişte bulundum...aldığım cevap iyice cinlerimi tepeme çıkardı..'evet abi yasak biliyorum'dedi ve sustu!

bunu tutanlar kadar satanlarda suçlu değil mi?
    peki bu durumda zabıtaya mı şikayet edelim kime şikayet edelim?gerçi zabıta ne anlar balıktan...

hakikaten kime şikayet edelim?önerileriniz?

2. esk balık timi

esk balık timi

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    haftanın en iyisi
    şehir içinde zabıta ve mesai saatleri içindede su ürünlerine bildirebilirsin,anlaşılan bunlar ceza yimeden akıllanmıyacaklar.

3. sagopakajmer07

sagopakajmer07

Favori Kamış:
    sarma(kıbrıs),kamış
    En İyi Avı:
    sokar
    kaç kere yediler akıllanmazlar:mad:

4. ^^e_sin^^

^^e_sin^^ Erhan Demir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    Amatör olunca yasak, cezayı yersin. Amaaaa ağlarla süpürüp,balığın kökünü kazıyıp satarsan ne ala.Ekmek parası diyorlar.Yazıklar olsun bunlara.

5. yasin

yasin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    offf bi gorseniz ne kaçtı ama varya koccaman bişeydi :)
    aynen oyle sizlere katılıyorum hiç sallayan yok kuralları bir keresinde yanılmıyorsam geçen seneydi, Boluya iş yapmaya gitmiştik derken ordaki abilerden birisi bi yer tarif etti.
    Abant izzet baysal üniversitesinin kampüsüne gelmeden orda bir yol ayrılıyor o yoldan 5-10 dk ileride "gölköy" dü yanılmıyorsam oraya gittik nisan ayı filandı, Bakalım dedik nasıl yerlermiş yaza av yapmaya geliriz neyse dolanıyoruz, bir kalabalık dikkatimi çekti adamlar kıyıya yavrulamaya gelen sazanları ellerinde oltalar ile at çek at çek yakalamaya çalışıyorlar. İlk defa gördüm böyle bir olayı sonra birden ortalık karıştı adamlardan biri isabet ettirdi iğneyi balığa, sonra diğerleride aynı yere derken balığı kıyıya aldılar ömrümde ben böyle büyük bir sazan balığı görmedim karnı kocaman kendi desen yani gördüğüm en büyük balıtı. Biz hayret içerisinde seyrederken adam tuttu balığı kucakladı (ama zor kaldırıyor) götürdü ağacın dibine bıraktı etraftada jandarma geziyor avlanmak yasakya. Ama dinleyen kim? adamlar hiç bir şey olmamış gibi aynen dewam ettiler, şaşırdım kaldım.

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Para cezası bir yere kadar etkili oluyor.
    1 hafta kapatıcan dükkanı bakayım satıyormu daha.

7. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Ankarada doğdum büyüdüm ve size şunu söyleyeyim hal esnafına oradaki zabıtanın gücü yetmez nedenini sormayın malum sebeplerden dolayı..ama halk bilinçli olurda almazsa bu durumda tezgahlarına bu balıkları koymazlar, bu zincirleme bir suç aslında tutmak satmak ve almak...