Uskumru Dolması

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında Zıpkıncı İbo tarafından paylaşıldı.

1. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Zahmetli ama nefis bir Osmanli yemegi... uskumru dolmasi... "dalga mi geciyorsun kardesim? denizde uskumru mu kaldi?" demekte haklisiniz :eek: ... "kolyozla da yapsaniz olur" diyemem, zira uskumrunun yerini tutmaz...

http://www.youtube.com/watch?v=Rx9FsGnq_hE

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    istanbulda arkadaslarin istavrit tuttugu gibi ben burda uskumru tutuyorum vallaha denerim bu tarifi :)

3. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Bu da çakma uskumru dolması olmuş maalesef. Gerçeğini yapmak büyük ustalık ister, balık oklava gibi yuvarlana yuvarlana etleri yumuşatılır, sonra kuyruk kökünden kılçığı kırılıp, aynı işlem ense kökünde de yapıldıktan sonra yakasından tutulan orta kılçık çekilir ve çıkartılır. Aynı yolla balığın etleri de çıkartıldıktan sonra balığın sadece derisi kalır elde. Çıkartılan tüm etler de hazırlanan iç malzemesi ile yoğrulup kavrulup tekrar balığın içine doldurulur ve balık yumurtaya bulanıp kızartılr. İstanbul balık mutfağının ve meyhane kültürünün zirvesidir. Vaktiyle birkaç kez yeme şansına erişmiştim. Şimdi balık pazarında tek tük hakiki uskumru bulunuyor ama hakiki uskumru dolması yapabilen heralde kalmamıştır.

4. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Dedigin gibi, ustalik isteyen, zahmetli bir yemek oldugu icin olsa gerek, nadiren bulunabilecek bir kiymet uskumru dolmasi. Hakiki uskumru dolmasini en iyi yapanlardan biri Vedat Basaran'dir. Reklam olmaz ise sayet, tarihi Feriye Polis karakolu vardir bogazda, bilirsiniz, simdilerde ayni adla anilan luks bir restoran (haliyle de oldukca pahali bir yer oldugunu tahmin ediyorum). Vedat Basaran isletiyordu orayi, hala ayni mi bilmiyorum. Kendisi Osmanli mutfagi uzerine cok arastirmis, yazmis ve uygulamistir. Uskumru dolmasi da iddiali oldugu bir yemek. Yillar once TV'de uskumru dolmasi tarifi yapmisti, oradan biliyorum.

http://www.yemekevi.tv/default.asp?m_id=4&section_id=3&c_id=175&title=Vedat%20Ba%FEaran

http://www.migros.com.tr/BenimDunyam.aspx?IcerikID=512&UstIcerikID=126

5. asasas

asasas VBBGF

6. singed1

singed1 USA

Play Flappy Bird here free. Click on the screen or use the space bar to start. Fly the bird as far as possible without hitting the pipes.