Uygulamadıktan sonra istediğin kadar yasak koy.

Konu, 'Tebliğler' kısmında natrix2 tarafından paylaşıldı.

1. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Arkadaşlar kanunlar, yasaklar uygulanmıyacaksa neden konulur hala anlamış değilim. Amatör balıkcılık ile ilgili sirküleri şöyle bir inceleyin, sonrada mevcut duruma bakın ve gülecekmisiniz yoksa ağlayacakmısınız karar verin. Şimdi; amatör balıkcılık için bile bu kadar yasaklar konulmuş, ozaman tezgahlarda satılan balıklar neyin nesi oluyor? Hangisi belirtilen boya uyuyor? Eşkina amatör balıkcıya bile yasakda tezgahta nasıl satılıyor? Minicik morinalar, kırlangıçlar, hersene tezgahlarda daha az bulduğumuz boyu 7-8 cm olan mezgitler nasıl satılıyor? Amatör balıkcıya 40 cm den aşağıya kalkan balığı yakalamak yasakda, bu sene Samsun' da 20 cm lik kalkanlar nasıl satıldı? Üstelik de bu balıkların yavrularını elin japonu bizim denizlerimize nesli tükendi, yeniden üresin diye saldı. Ve şimdi balık yasağı olmasına rağmen, tonlarca kökünü kurutma yarışı yaparcasına, daha bir tane bile yumurta bırakamadan, rus kefallari nasıl yakalanıp da tezgahlarda satılıyor? Bu balıklarki Karadeniz sahillerinde ilk görüldüğü yıllarda 7-8 kg lıkları bolca vardı. Her sene boyları ve sayıları azalıyor. Bunlara kim neyin karşılında göz yumuyor? Bilen varsa lütfen cevap versin. Çünkü bunları gördükçe içim sızlıyor.
    Şunu da belirteyim, iç sularda jandarma gerçekten görevini layıkıyla yapmaya çalışıyor. Ancak denizlerimiz maalesef yol geçen hanı ve sahipsiz.
    Samsun'dan tüm doğa ve balık avı aşıklarına selamlar.

2. sanalbalıkcı

sanalbalıkcı

Favori Kamış:
    tırıvırı hariç hepsi
    En İyi Avı:
    Önümüzdeki hafta tutacağım.
    Yazdıklarının hepsine katılıyorum..

3. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    3 veya 4 hafta önce köprü köydeydim ve orda adam çuvallarla sazan tutmuş satıyordu, kimsede bir şey demiyordu, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. ve o adam hergün orda sazan yakalayıp satıyor....

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Doğru söze ne denir.
    Yalnız bu konularda herşeyi birilerinden beklemek yerine bizler de duyarlı kişiler olarak gücümüz yettiğince devreye girmeliyiz.
    Bizzat yasakları uygulatmak için değil, uygulamayanları, boşverenleri, ilgililer ilgisiz davransa bile ilgili makamlara bildirmek için.
    biz bunu sürekli yaparsak onlar da görevlerini yapmak zorunda kalırlar.
    Ben bir zamanlar, '' Yasaklar, devletin otoritesini zaafa uğratmak için konuyor.'' diyordum.Öyle ya, yasak, ama uygulanmıyor, bu ne demek, yasaklara uyanlar, siz de uymasanız,olur. demek değil mi?
    Bakın bizim sitemizde bile insanlarımız, bir amatör balıkçı belgesi almamanın yollarını arıyor.
    Yasak mı değil mi, mecburi mi keyfi mi tartışmaları yapılıyor.
    Halbuki hepimiz gidip alsak, başımız dinç, gönlümüz rahat olarak (Yasaklama olmayan) her yerde balığımızı tutsak daha iyi olmaz mı?
    Bazan olmuyor demek ki.
    Herkese selam ve sevgiler.

5. balikci

balikci

Sizlere katılmamak mümkün değil, ama maalesef bize düşen sportif balıkçılar olarak bunlara rağmen kurallara sonuna kadar uymak, bilmeyeni bilgilendirmek, bilinçlendirmektir. Bize yakışanda bu olur.

REİS abinin dediği gibi gördüğümüz her fırsatta ilgili makamlara bunları bildirmek en iyisi, mücadelemizi bırakmayalım.. saygılar sevgiler.

6. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    abicim istediğin kadar bildir, ben ayda yılda bir gittiğim yerde adamın ne haltlar yediğini görüyorum, o adam senelerdir orda, yetkililer bilmiyorlarmı, önemli olan sistemin değişmesi, sistem değişmediği sürece bir şey değişmez, en baştakilerden başlayarak bu durumlara en ağır cezaların verilmesi lazım, balık baştan kokar misali..