Vee işte karşınızda ben(02/06 kuşadası raporu)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında geneben tarafından paylaşıldı.

1. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Balık tutuncaya kadar farkındamısınız bilmiyorum gönderdiğim konulardaki resimlerde ben hiç yoktum.Ama artık kendi resimlerimi koyma vakti gelmiş anlaşılan;)

01/06/2007 cuma akşam üstü 18:30 civarları Volkan abi, eşi, kızı ve ben kuşadasına doğru yola çıktık.Adaya vardığımızda balık halinden mamun ve karides yemlik aldık ve eve gittik , akşamdan tekneyi hazırlayalım ki sabah uğraş olmadan denize acılalım kararı alınca gece 22:00 a kadar tekneyi sabaha hazırlamak için uğraştık.Daha sonra sabah 06 da buluşma kararı alıp ben annemlere geçtim.Bu arada annemler arka arkaya misafirliğe gidince çok mutlu oldular tabi yanlız İzmirde kalan eşim hariç.:eek:
    Neyse gece annemlerle geç saatlere kadar oturunca benim kalkmam zor oldu gerçi Volkan abi sabaha kadar uyuyamamış balığa çıkacaz diye ama bende uykusuz olduğum için uyuyabildim yoksa gözüme uyku girmezdi.Sabah tekneyi suya indirmemiz vs derken 06:30 gibi başladık biz kıyıyı sırtıyla taramaya ama pek birşey yok ortada ben diyorum ki Volkan abiye daha balıklar bile uyanmamış gülüşüyoruz ama keyif yapıyoruz termosta sıcak çayımız yanımızda kahvaltılık börekler oltalar teknenin yanında atılı rolantide geziniyoruz kıyıda saat 08:30 sıralarında Volkan abinin olta başlıyor o müthiş sesi çıkarmaya biz pür dikkat tabi Volkan abi başlıyor oltayı çekmeye 2-3 dk uğraştan sonra tekneye ilk balığı Volkan abi çekiyor yakışıklı bir sinarit
    [​IMG][​IMG]
    Rast gelsin diyoruz ve başlıyoruz tekrar tekneyle kıyıyı taramaya ama bişey yok sonra açığa gidip yemlerle dip oltası atalım diyoruz açığa doğru 15 dk acıldıktan sonra teknede hazır alınmış olan üç iğneli normal ucunda 100 gr kurşun takılı olan oltalara karidesleri takıp dibe yolluyoruz.Önce hazır takımla bir deneyelim sonra oltaları hazılarız diye kontrol amaçlı attık hazır oltaları ama ben bir gariplik hissettim başım ağrımaya başladı odaklanamıyorum hiçbişeye uzaklara doğru bakıyorum devamlı ama çaktırmıyorum Volkan abiye sonra çekip bir bakıyorum oltanın ucunda bişey varmı diye çünkü oltanın ucundaki kurşunlar çok ağır hiç bir şey anlaşılmıyor.Yemler duruyor sonra saate bakmak için başımı öne eğince midem bulandı derken Volkan abiyle gözgöze geldik ikimizinde yüzü kıpkırmızı deniz sakin gibi geliyor insana ama inanılmaz bir hızda insanı bozuyor ölü dalga ve diyoruz ki bu iş bize göre değil doğru oltaları çekip kıyıya sırtı çekmeye dönüyoruz.Ve o an saatler 10 civarlarını gösterirken, Bismillah daha kıyıda yeni sırtı oltalarımız salıp 2 dk rolantide tekneyle yürümeden benim olta başlıyor bağırmaya '' Hadi artık sende balıkçı oldun '' diye, işte ilk yakaladığım balık ve videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=S6yBuvZl8Mk

Tabiki hemen telsizle Volkan abinin eşi Feryal ablaya da canlı yayınlıyoruz balık avımı Daha sonra yaklaşık 20 dk bir turna daha çekiyorum.Ve günlük limitimizi dolduruyoruz .Bugünlük yeter diyerek eve dönüyoruz turnanın bir tanesi ve sinariti Feryal abla öğle yemeğinde fırında güzelcene pişirince yaklaşık 2 saat olmadan balıklarımızı midemizde yüzdürüyoruz , öğlen olduğu için yanında tekir yok tabi ama kokuya bear gelmiş onunla idare ediyoruz.:D
    Diğer turnayıda İzmire eşimin gönlünü almak için götürüyorum işte bunlarda resimler

Yanlış hatırlamıyorsam Müjdat abi balıkları tuttuğunda bulunduğu yerde balıkları temizlemişti tabi bende aynı icraatteyim ve gerçekten tatlı su görmeden hazırlanan balıkların tadı daha bir güzel oluyor.
    [​IMG][​IMG]
    İzmirde küçük turnayı ölçtüm ve alışveriş ettiğimiz market amcamıza tarttırdım
    62 cm ve 830 gr. geldi resim cep tlf la çekildi biraz diğerlerine göre kötü kusura bakmayın.Diğer balıklarıda ona göre ölçebiliriz.(Bu arada eşimden bir dahaki hafta için izin koparmayıda başarıyorum turna sayesinde :eek: )

Yer : Notistik önü eski fransız tatil köyü kuşadası
    Yem : yozuri marka üstü açık mavi altı beyaz 6 cmlik sahte yem kutuları görmediğim için modellerini bilmiyorum sonra yazmaya çalışırım.
    Oltalar : Volkan abinin, inanın o heyecanla markalarına bakmadım ama misina 0,30 luk
    Avlanma biçimi : Tekneyle sırtı çekme , ucunda sahte yem takılı oltalar 50-60 m salınıp rolantide giderken balık bekliyoruz.

Bu mutluluğumu desem heyecanımı desem gururumu desem ne denir bilmiyorum herkesin yaşamasını temenni ederim İnşallah herkese böyle balıklar nasip olur.

2. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    tebrikler aşkın bey balıklar güzel. anlatımda güzel. keşke sayı adeti biraz daha fazla olsaydı. inşallah oda olur haftaya. deniz tutması için eczanelerde satılan ilaçlar var onlardan açılmadan önce bitane iç faydasını görürsün. sevgiyle kal:)

3. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    üstat eline sağlıık güzel av olmuş selamlar

4. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Mehmet arkadaşım sayı adeti inan bana bize fazlasıyla yetti:D
    1 turna 1 sinarit = 3 büyük 1 çocuk yedik aynı gün öğlen
    pazar günü akşam yemeğinde İzmirde eşimle birlikte diğer turnayı yedik e daha ne olsun zaten 2 deniz turnası 2 kişi limitteydi yeter dedik.:rolleyes:

5. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Mehmet arkadaşım sağolasın selamlar.

6. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    aşkın geçmiş olsun artık sende balık hastası oldun :D:D:D

7. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
  8. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Hastalık vardıda Yakup arkadaşım şans yoktu daha önce bugüneymiş nasip sağolasın:D

9. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Sabri arkadaşım inşallah temennimiz bu:rolleyes:

10. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Güzel balıklar tebrik ederim...

11. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    afiyetler olsun onlar yerini bulmuştur çoktan valla güzel:D

12. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim İbrahim arkadaşım

Aynen dediğin gibi Mustafa arkadaşım yerini buldu sağol :)

13. deePblue

deePblue na

tebrikler..tertemiz bir av olmuş.
    ne güzel ;)

14. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sağol Ahmet kardeşim sizede nasip olur inşallah.:)

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Aşkın tebrikler güzel av olmuş güzel bir gün geçirmişsiniz.
    Nasipleriniz bol olsun...

16. passion

passion

Favori Kamış:
    olta
    tebrikler....güzel av olmuş.....:)

17. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Az olsun ,boyle kalite olsun.Super ozenle, hiciv ve guzellikle hazirlanmis bir paylasim.Dort dortluk. Video mukemmeldi. Tesekkurler Mehmet. Dahasini isteriz.
    Rastgele

18. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Serdar iyi dileklerin için sağolasın

19. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Engin arkadaşım daha iyi avlar sizinle olsun;)

20. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim Hüseyin abi sizin avları takip etmeye çalışıyoruz işte :D
    İsim Aşkın ama olsun daha öncede belitmiştim mehmet ahmet ali fark etmez yeterki dostlar sağolsun:rolleyes: