Vertical jigging ile Sinarit Avı (9 kg )

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Alpay ZİYANSIZ tarafından paylaşıldı.

1. Alpay ZİYANSIZ

Alpay ZİYANSIZ OSMAN ALPAY

TV
    Ömer,sporda hanı golf deyince elit bir tabaka aklımıza gelir ya,işte jigging deyince de balıkçılıkta böyle bir izlenim uyandırdılar gözümüzde.Milyon dolarlık tekneler,güneş gözlükleri,araba fiyatına kamış ve makineler,balık bulucuları vs..Olsa güzel olmaz mı olur tabiki...Ancak bir memur maaşıyla böyle şeyler çoğumuz için hayal.Ben daha ekonomik malzemelerle de bu işin yapılabildiğini çözmüş durumdayım.Bir arkadaşımız yukarıda abi bu balıkları o botla mı avlıyorsun diye yazmış.İşte bahsettiğim şeyin kanıtı bu.Bir mağazaya gidip jigging malzemesi almaya geldim derseniz size hemen önden bi çay ısmarlarlar :) Bir malzemenin üzerinde jig kelimesi geçiyorsa fiyatlar inanılmaz yükseliyor ve bizim insanımız daha başlamadan vazgeçiyor bu işten.Lafın kısası bu işi daha ekonomik yollarla nasıl yapabileceğimizi bir yazıyla ele alacağım umarım birçok arkadaşınıza faydası olacaktır

Son düzenleme: 28 Ocak 2016
  2. odiseus

odiseus Ömer YILDIRIM

Favori Kamış:
    SHIMANO
    Favori Makine:
    SHIMANO
    En İyi Avı:
    Levrek, 6 kg
    Çok sağolun. Yazınızı sabırsızlıkla bekliyoruz Alpay Bey.

3. Alpay ZİYANSIZ

Yani yazıyla anlatılamayacak şeyler var örneğin aksiyonlar.Aksiyonlar için video çekmek lazım.Ben bol bol video izledim,uyguladım.Balık yakalandıktan sonra başlatılan çekimler bana göre zaman kaybı ve balıkla beraber gösterilen jige itibar etmemek lazım.Aksiyonla başlayan ve balığın yakalanma anını gösteren ve balık yukarı alınana kadar kesinti yapılmadan çekilen videoları tekrar tekrar izleyin en kolay bu şekilde öğrenebilirsiniz.Diğer ayrıntılar elbette yazıya dökülebilir.

4. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    Tebrik ederim Alpay Bey. çok güzel bir sinarit yakalamışsınız. bende jig işine merak saldım. bir adet 2. el çıkrık tipi daiwa ryoga bay jigging 2025peshl makine aldım daha kullanmak nasip olmadı. bu makinayı aldım dayanamadım, bir adette bi abimizin tavsiyesi üzerine maxel ocean max osld06 çıkrık makine aldım Allah akıl fikir versin kendime ne diyeyim:) kamış almaya ayıracağım parayla yine makine aldım, bakalım ya para biriktireceğim yada makinelerden birini kamış için satacağım artık:( haddime değil ama birde avlandığınız yerde jigin önüne kalamar kafası veya sübye (mürekkep balığı) takıp avlanırsanız çok daha başarılı olursunuz. aslında 2 ay önce gittiğim bir av oldu ama telefonumdan fotoğrafları atamadığım için konu açamadım. daha irileri rastgelsin.

5. Alpay ZİYANSIZ

Mehmet bey iyi dilekleriniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.Bu arada makinelerinizi güle güle kullanın.

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Harika bir sinagrit, tebrikler. Yakalamışlık hissi veren raporlarını ufuk açacak yazılarını da okumak dileklerimle. :)

7. onat

onat turhan onat

Güzel bir av olmuş. Alpay bey Garmin 300C jig avı için derinlik ve balık görüntüsünü almak açısından verimli bir cihaz mı? Malum herkes bu ara Lowrance peşinde.

8. Alpay ZİYANSIZ

Teşekkürler Volkan.Evde bizim ufaklıkla telefon ve bilgisayarı eline almak ve yazmak başlı başına bir problem ama halletmeye çalışıcam

Son düzenleme: 3 Şubat 2016
  9. Alpay ZİYANSIZ

Turan Bey bu benim hayatım boyunca sahip olduğum ve kullandığım ilk cihaz.Amerikada yaşayan bir arkadaşım getirmişti.Diğer balık bulucularla kıyaslama yapabilecek kadar tecrübem yok ancak bu cihazla 90 metrelere kadar balıkları tespit edebiliyorum.Zaten daha derinlere gitmiyorum.İşin püf noktası gain ve zoom ayarlarını iyi bilmek gerekiyor.Bende ayarları garmin kullanıcısı başka bir arkadaştan öğrendim.Yalnız bazen hiç balık göstermediği zamanlarda da oltama iri balık takıldığı oldu.Demek ki yeteneği tartışılabilir.Eğer değiştirmeyi düşünürsem Furuno almak istiyorum.

10. Alpay ZİYANSIZ

Arkadaşlar bu forumda paylaştığım diğer avlar bana ait olmakla birlikte bu av bana ait değildir.Sizlerden çok özür diliyorum.İhtiyacım olmadığı halde böyle bir hatanın içine düştüm.Daha paylaşacak çok avım vardı ancak artık bu ortamın güvenini kaybettiğim için bir anlamı da kalmadı.Bu mesajı yaşanan bazı gelişmeler neticesinde yazmış bulunuyorum.Her ne kadar hatalı olsamda açıklamayı uygun bulmadığım gelişmeler yaşandı.Çok üzgünüm sağlıcakla kalın.

11. ŞAHİN ŞAHİN

ŞAHİN ŞAHİN İMAM ŞAHİN

ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN BENDE YENİ BAŞLADIM JİGE OKUMA CEDROS PRO JİG KAMIŞ RYOBİ SAFARİ META 5000 MAKİNE ALDIM RAIGLON İPE GÖRUNMEZ MİSİNAYI BAĞLADIM ELİMDE ÇOK TAVSİYE EDİLEN 8 ADET DE JİG VAR FLORO KARBON MİSİNA İLE YEM ARASINA NE BAĞLİCAM FIRDÖNDU HALKA V.S. BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

12. ŞAHİN ŞAHİN

ŞAHİN ŞAHİN İMAM ŞAHİN

JİG AVI

ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN BENDE YENİ BAŞLADIM JİGE OKUMA CEDROS PRO JİG KAMIŞ RYOBİ SAFARİ META 5000 MAKİNE ALDIM RAIGLON İPE GÖRUNMEZ MİSİNAYI BAĞLADIM ELİMDE ÇOK TAVSİYE EDİLEN 8 ADET DE JİG VAR FLORO KARBON MİSİNA İLE YEM ARASINA NE BAĞLİCAM FIRDÖNDU HALKA V.S. BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ