Yaban TV Yine Saçmalıyor...

Konu, 'Genel Konular' kısmında kurbagaprens tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    :p
    İyi olacağım inşallah, Sen de iyisindir inşallah.

Bana Yaban TV deme gubani, Yaban TV deme ne olur. Seni seviyorum biliyorsun.

Hadi iyi geceler, çocuklarını öpüyorum.;)

2. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Tamam abi , bu gün bu konuya ne yazdım, ilk kaçan biz oluruz , bak ben kaçtm bile:pçocuklarda senin ellerinden öperler abi , hayırlı geceler.Benabimi hiç üzermiyim.:cool:

3. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Evet ben bir klavye balıkçısı olarak kolaycıyım. Elin oğlu servet kazanırken, ben gönüllü enayi olamam. Bu bana zor gelir!.. Tenkit ederim, deşifre ederim benim gönüllülük anlayışım bu kadar.

4. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    YANGELE BALIKÇI MODU :-))

Sayın Kurbağa kardeş,

Gel işin tadını kaçırma.

Sen her ne düşünürsen düşün, gel kelime oyunları yaparak bu işi yapanlara gönüllü enayi deme.

Anlayışının ne olduğunu anladım. Saygı duyduğumu yazdım.
    Ama o kadar.
    Gel daha ileri gitme.

Senin bu anlayışına göre hiç bir karşılık beklemeksizin, tamamen amatörce YABAN TV ye kendi avlarının görüntülerini yollayanlar da, yayınlananlar için emek verenler de, hatta birer ticari işletme olduklarına göre av dergilerine makale yazıp yollayanlar da, yani karşılık beklemeden görsel ve yazılı basına bir şeyler katanlar da, yanlışın önüne geçmek için uğraşanlar da gönüllü enayi.

Öylemi?

Tesadüf ya az önce Kayseri'den bir can arkadaşım aradı.
    " Ağabey, bu gün, az önce YABAN TV de saat 08:30 da başlayan Fırtına Deresinde alabalık avı videosunda vatandaş 10-12 cm.lik doğal alaları topluyor ve kızartıp yemeye hazırlanıyor." bilgisini iletti.

Şimdi, YABAN TV yi seyredenlerin 20 cm. altındaki doğal alaları tutup, tüketmenin normal bir avmış gibi algılanmasının önüne geçmek adına benim YABAN TV yetkililerini arayıp, bu videoyu yayından çekmelerini, bir daha yayınlamamalarını istemem gönüllü enayilik oluyor, hatta tenkit edilesi, deşifre edilesi bir davranış oluyor. Öyle mi?

Bunu mu diyorsunuz?

Lütfen net bir cevap verin.

5. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Tarık Bey hem beni anladığınızı söylüyorsunuz hemde konuyu farklı yere çekiyorsunuz. Kanun, Yasa ve Tebliğe uymayan yayınları gösterimden kaldırmak YABAN TV'nin ASLİ GÖREVİ'dir. Bu işi hobi olsun diye yapmadıkları zaten ortada. Bu bir şirketin sorumluluğuyken ben neden enayi yerine koyulayım. Bu benim şahsi fikrimdir, yapanları ve yapmak isteyenleri kesinlikle bağlamaz. Siz de çıkmış av videosu gönderenleri neden işin içine dahil ediyorsunuz nerde yazmışım ben öyle bir cümleyi? Kelime oyunu yapmaya hiç gerek yok. Dümdüz söylüyorum Benim için Yaban Tv'de bir televizyon kanalının yapması gereken bir işi yapmak gönüllü olarak hizmet vermek enayiliktir. Heralde daha net bir yanıt olamazdı.

6. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

Bırakın bunları.

Asli görevi deseniz de yapmıyorlar. Yaptırmak için ne kadar uğraş verdiğimizi bilenler biliyor. Ama yapmıyorlar.

Yanlış görüntüler yayınlanmaya devam ediyor.
    Bilmem ne kadar farkındasınız? Yanlış yayınları normal bir durummuş gibi algılayabilecek binlerce insanımız var. Bu ülkede balık avcılığı konusunda belirlenmiş kuralların ne olduğunu bırakın, kuralın varlığından bile habersiz binlerce balıkçı var. Her yanlış görüntü yayını bu insanların yaptığı, yapacağı yanlışlar için birer dayanak oluyor.

Şimdi tekrar sorayım.
    Bu insanların yanlışa yönelmesinin önüne geçmek için amatörce, hiç bir karşılık beklemeden emek vermek gönüllü enayilik mi, değil mi?

Net cevap istemiştim.

Lütfen, net bir cevap verin.

http://www.yabantv.com/galeri/8115-page-1-denizli-gokpinar-baraji.aspx#top
    http://forum.yabantv.com/Yayın-balığı-katlinin-görüntüleri-hk-m7229.aspx

http://www.yabantv.com/galeri/8157-page-2-hobi-bu-olsa-gerek.aspx#top
    http://forum.yabantv.com/İÇ-SULARDA-ZIPKIN-AVI-YASAKTIR-2-m7250.aspx

Her biri birer hataydı. Gerekçeleri ile yayından kaldırıldı.

Bunları da yazdığım sebeplerle yapmak enayilik mi oluyor?
    Bunu mu tenkit ve deşifre edeceksiniz?

Bekliyorum.
    İstediğiniz kadar tenkit edin, hatta rica edeyim, her nasıl ve her ne anlamda deşifre edecekseniz edin.

Her şey bu sanal alem değil bunu iyi bilin.

.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2011
  7. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Benim için Yaban Tv'de bir televizyon kanalının yapması gereken bir işi yapmak gönüllü olarak hizmet vermek enayiliktir.

8. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

Ergin bey,

"Tenkit ederim, deşifre ederim benim gönüllülük anlayışım bu kadar". dedikten sonra "Bu benim şahsi fikrimdir, yapanları ve yapmak isteyenleri kesinlikle bağlamaz." demenize bir anlam yükleyebilsem uzatmayacağım.

Madem bunlar şahsi fikrinizdir ve kimseyi bağlamaz, neyi tenkit ve deşifre edeceksiniz?

9. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Tenkit ederim, deşifre ederim benim gönüllülük anlayışım bu kadar.
    Tarık Bey konuyu farklı yerlere çekme çabanızı anlamıyorum. Uzatmayacağım.

10. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

Yazdıklarınızı okuyunca anlayacak ve üzerine bir kaç mesaj yazılsa da unutmayacak kadar dikkatliyim.

Beni konuyu farklı bir yere çekmekle suçlayacağınıza kendi yazdıklarınızı tekrar okusanız.

Uzatmasanız, uzatmasak iyi olacaktı.
    Ama ben uzatmadım. Ben anlamsızca provoke etmedim.

Sadece var mı gönüllü olan dedim.

Diyen de sizsiniz.

Diyen de.

Ergin bey,

"Ben para kazanmak için kurulmuş bir şirkete gönüllü olunmaz diyorum."
    diyen sizsiniz.

Peşinden de "Siz de çıkmış av videosu gönderenleri neden işin içine dahil ediyorsunuz nerde yazmışım ben öyle bir cümleyi? Kelime oyunu yapmaya hiç gerek yok. " diyen, bence kelime oyununun alasını yapan da sizsiniz.

YABAN TV ye yollanan ve Sizin Avlarınız kuşağında yayınlanan videoların sahipleri bu işi gönüllü yapmıyorlar mı?
    Bu görüntülerin yanlışlarını ayıklamak neden gönüllülük esasına dayalı yapılmasın?

Av dergileri de bu dergilerin satışından para kazanan işletmeler olduğuna göre, yani onlar da para kazanmak için kurulmuş birer şirket olduğuna göre, amatör balıkçılarca makaleler, derlemeler, av anılarını bu dergilere yayınlanmak üzere yollamak gönüllü enayilik oluyor mu, olmuyor mu?

Hadi, yeter diyelim ve uzatmayalım. :)

Ben noktayı bir kez daha koydum.

.

11. iftina

iftina

Tarık bey mezajlarınızdan bu yayın kuruluşundan bilginiz olduğu izlenimi edindiğim için size sormak gereğini hissettim.
    Yaban TV , ulusal yayın yapan bir televizyon kanalı, 3-4 senedir de faal yani artık acemi değiller.Belli, oturmuş bir yönetim ve yayın kadrosu muhakkak olmalı diye kabul ediyorum.
    Sorularım kısaca;
    Bu yayın kuruluşunun bir genel yayın yönetmeni yokmudur? Var ise yetkileri çok mu kısıtlıdır?
    Ayrıca bünyesinde bir hukuk müşavirliği dairesi var mıdır?

12. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

İsmail bey merhaba,

Evet 5 yıldır faaliyette olan YABAN TV çalışanlarını, özellikle üst düzey yöneticilerini tanırım.

Bu tanışıklık derneklerimiz aracılığı ile YABAN TV de yayınlanan bazı videolar içindeki yanlışları ortadan kaldırmak ve tekrarını engellemek için 2009 yılı Ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz bir toplantı ile başladı ve devam ediyor.

İlk kurulduğu günden bu yana kendilerini her olumsuzlukta alabildiğine eleştirdiğim gibi, amatör bir oltacı olarak yapıcı davranmaya büyük bir özen göstererek, YABAN TV Yönetim Kuruluna Amatör Balıkcılık konusunda fahri olarak danışmanlık yapmaya da çalışmaktayım.

Ancak her zaman yazdığım ve söylediğim gibi ben amatörüm ve amatörce bulunduğum alanda bulunan profesyonellerin işine karışmamaya da büyük bir özen gösteririm.

Sorularınıza gelince;

YABAN TV nin Genel Yayın ve Görsel Yönetmeni vardır.
    Yaptıkları iş gereğince tabii ki yetkileri de mevcuttur.
    Ancak bünyelerinde bir hukuk müşavirliği dairesi olduğunu sanmıyorum.

Olabildiğince oturmuş, ancak bence sayı ve özellikle Amatör Balıkçılık alanında bilgi olarak yetersiz bulduğum bir kadro ile idare edilmekte olan YABAN TV hakkında sorduğunuz ve soracağınız sorulara birinci elden cevap almak için Genel Müdürüne tolgaeratak@yabantv.com adresi ile Görsel Yönetmenine caneralp@yabantv.com adresi ile ulaşmanız mümkündür.

Diğer çalışanların adreslerine ise http://www.yabantv.com/iletisim/kimi-aramalisiniz/ linki altından ulaşmanız mümkündür.

Saygılarımla.

RASTGELSİN.

13. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun

Tarık bu konuda haklı şimdi arkadaşlar.. Ben her ay birşeyler yazıp gönülden yolluyorum ve ayrıca ücreti ilede aboneyim Oltacıya .. yemin ederimki aklımın ucundan bile geçmiyor maddiyat..ve bu konuda ve buna benzer konularda maddiyat ön plana çıkarsa bazı idealler gerçekleşmez..bu birazda yapı meselesidir , birşeyleri maddiyat - menfaat gözetmeden paylaşmak farklı bir şeydir...güzelde bir şeydir..mesela amatör balıkçılık olarak global bakarken herhangi bir kısmına menfaat girersen sonu gelmez ..

olayın tamamı menfaate döner..

Yardım karşılıksız olmalıdır , karşılık beklenmez, eger beklenirse menfaat için yapılmış olur..

bu konuda basit bir örnekleme yapalım .

Onca masraf edip eziyet çekip balıga gidilir tek balık tutmadan dönülür.. yada ufak bir kaç balık alınır ve onlarda salınır..

olay budur.. mutlaka balık tutmam lazım diye balıga gidilmez.. gittiğiniz yerde karşınızı acemi bir genç - bir çocuk çıkar . işi gücü bırakıp ona yardım edersiniz belkide günün tamamını ona harcarsınız ..oltanızı açmadan.. hiç mi yaşamadınız..??

ben yaşadım..hemde birden fazla..

Tarık kardeşimizinde sanırım anlatmak istediği budur..:)

14. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:
    Sevgili arkadaşlar,

YABAN TV ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular için http://www.yabantv.com/kurumsal/sik-sorulan-sorular/ linkini tıklamanız sayesinde bir çok soruya cevap bulacağınız gibi;

YABAN'la ilgili öneri, eleştiri veya şikayetimi nasıl iletebilirim?

Doğaya zarar verenleri, kaçak avlananı, yasaları ihlal edenleri, çevreyi kirleteni nasıl/kime şikayet edebilirim?

Sorularına da cevap alabilirsiniz.

Bu soru ve cevaplar bence bir taahhütü de ifade etmekteler. ;)

Benim bu konuda neyi/neden yaptığımı ve bunu yapmak için neden destek aradığımı ise uzun uzadıya yazdım.
    Sanırım yazdıklarım yeterlidir.

.

15. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

Muvaffak ağabey,

Sağolasın. Sen de farklı bir bakış açısı ile, amacıma, ortak amacımıza uygun bir yorum yapmışsın.

Ağabey, bildiğin gibi YAZMAKTAN biraz geri durup, YAPALIM diyorum.

Bizler olumlu bir şeyler yapmazsak bitiyor, yok oluyor diyorum.
    İstediğimiz kadar yazalım. Hiç bir şey değişmiyor.

Ama olmuyor ağabey.
    Ne yapalım? Yola yalnız da devam edebiliriz.
    Aslında pek yalnız da değiliz. Ama sayıca yetersiziz.

Aşağıdaki satırları oku hele.
    Ben acı acı da olsa çok güldüm. :D

Bana balık verme, balık tutmayı öğret. (Çin Atasözü)
    Bana balık ver, rakıyı tazele. Aman be buz da bitmiş! (Türk Atasözü)
    ;)

Saygılarımla.

RASTGELSİN.

16. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    :) :D :eek: :eek: :eek:

17. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Ergin , toprağım , ben gerek Muvaffak abimle gereksede Tarık abimle bazı konularda karşı görüşleri savunduğum konularda oldu, bu demek değildirki birbirimizi anlayamıyoruz, daha evvelki ayrı düştüğümüz fikirler başka konulara aitti, bu konu ise bambaşka;Tarık abi benim yazılarından anladığım kadarıyla Yaban tv nin de yayınlarında yanlışlıklar yapabileceğini hatta yaptığını ve bu yanlışı düzeltmeleri konusunda gerekli müracatı kendilerine yaptığını belirtiyor, şimdi düşün, sen yada ben veya herhangi bir kimse bu kanalın yayınlarını izleyicilere servis edilmeden izleyip uygunluğuna tebliğler çerçevesinde karar verirse , uygun olmayanın engellenmesini sağlayarak sirkülerden bi haber yaşayan insanlarımıza doğru bilgilerin aktarılmasına fayda sağlarsak bunun neresi enayilik olur?;)Ayrıca koca devlet adamlarıda yanlış işler yapabiliyorlar, bu kanalında hata yapma durumu söz konusu olabilir, bu gayet doğal bir şeydir, sen dersenki bana ne kendilerine bu konular için danışman tutsunlar .. bunada eyvallah derim , fakat tutulacak danışmanın hata yapmıyacağının garantisi varmı?:rolleyes:Bizler yurdun her köşesinden bu siteye üye olmuş insanlarız, herkes iyi kötü kendi çevresindekilerden haberdardır, peki bu kanalın yurdumuzun her deresine yada göletine ait yasaklardan veya serbestlikten bilgisi olabilmesi mümkünmü?:cool:ki burada görevlendirilecek şahsın çok geniş bir bilgi dağarcığı olmak zorunda, bu bile yetmeyecektir.:)

18. kurbagaprens

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    İsmail Abi yapma, sirküler'in(2/2 Tebliğ) tamamı kaç sayfa ki zaten. Türkiye'de de belki yüzlerce Su ürünleri mühendisi boşta gezerken bu işin üstesinden gelmek hiç de zor olmasa gerek. Yaban Tv böyle mikro bir birim oluşturarak hem bu başlıkta olduğu gibi tenkit edilmeyecek, hem bu işe yeni başlamış ve tebliğden haberi olmayan avcılara kötü örnek olmayacak hem de zaten bir çoğu branşında çalışma fırsatı bulamayan Su Ürünleri Mühendisi bir gence ekmek kapısı açmış olur. Ben neden gönüllü olarak bu işi üstleneyim. Yine söylüyorum böyle bir kurulu oluşturmak yaban tv'nin sorumluluğu zaten.

19. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Ergin kardeşim bu konuda sanada Tarık abiyede katılıyorum ; nedenmi çünkü herkes olaya kendi penceresinden bakıyor, Tarık abi bir şeye dikkat çekmeye çalıştı , muhatap aradı ve ne yazıkki oda biliyor bu muhatabı bulması neredeyse imkansız. Evet birileri bu kanala danışmanlık yapmalı, maaşını alıp geçiminide sağlamalı, fakat konu bizlerin buralardan aklımıza geleni bildiğimiz kadarıyla yazmamızdan öteye taşınamamasından ibaret, x parti yada partilere kızarız, sonra seçimlerde yine gider birisine oyumuzu veririz, anlıyacağın bu türden kurumlar yanlış politika da güdüyor olsalar çizgileri belli, ya bizler , yazdıklarımızla( düşüncelerimiz) yaptıklarımız farklı. Benim Tarık abinin yazdıklarından anladığım bu. Yaban tv nin kazancı, kaybı , yayınladıkları yayınlamadıklarının bu konuyla alakası yok , tamamen Tarık abinin sözlerine dair yaptığım bir yorumdur.:)

20. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Tarık ERSAL

En İyi Avı:

İsmail kardeşim,

Yazdıklarımı ve beni doğru anlayıp, doğru yorumlamışsın.
    Çünkü (bence) yazdıklarımı önyargısız okumuşsun.
    Teşekkür ediyorum.

Sevgili arkadaşlar,

Ben YABAN TV nin kar ya da zararı ile, yayınlarının görüntü kalitesi veya elde edilen reytingi ile ilgili bir laf etmiyorum.

Benim kendimce takıntım, sebebim ve çare arayışım net.

TAKINTIM:
    YABAN TV de yayınlanan programların içeriğinde sürdürülebilirliğe aykırı, kural dışı, etik dışı görüntü ve davranışların yayınlanmadan önce saptanıp, engellenmesi.

SEBEBİM:
    Çünkü bu gibi yayınların okumayı sevmeyen, okuyarak doğruyu öğrenmeyi seçmeyen toplumumuz üzerinde çok büyük bir etklisi olduğunu çok iyi biliyorum.

Dernekler, forumlar ya da şahıslar istediği kadar doğru olanı, yok etmeden yapılacak avcılığın ne olduğunu anlatmaya, yaygınlaştırmaya çabalasın görsel basın kadar etkili olamamaktadır. Bırakın internet aracılığı ile üyelikleri, bırakın tebliği okumayı, gazete bile okumayan binlerce insanımız YABAN TV yi izliyor. İzlediği görüntüler içinde şansına bir iki yamyamın CD sine denk gelirse örnek alıyor, benimsiyor, uyguluyor yani sorun başlıyor.

ÇARE:
    Nacizane elimden geleni yaparak ve sizlere sorarak çare aramaktayım.
    Bulursam/k faydalı bir iş yaptım/k diyerek sevineceğim. :)

Bu güne kadar YABAN TV ile ilgili yaptığım tüm eleştirilere üyesi olduğum forumlardan (bu forumda dahil) ulaşmak mümkündür. Kuru eleştirinin bir işe yaramadığını görüp, bir şeyler yapmaya çalışan bir amatörüm.

Daha ne yazayım?

Son düzenleme: 25 Mayıs 2011
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.