Yaban Tv...

Konu, 'Genel Konular' kısmında Jashuaa tarafından paylaşıldı.

1. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    arkadaşlar ben birden fazla defa tenkit edici mesajlarımı yazdım bende takip ediyorum..umarım tüm üyelerimizde aynı şekilde bu kanala yazarlar..

2. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    var var

Var kardeşim var bizdede böyle insanlar var hemde yanıbaşımızda
    işte Mehmet Ali FİLİZER (namı değer Flazer) 12 Ağustos da 3 kg lık sazanı salarken

3. Jashuaa

Jashuaa

Favori Kamış:
    olta, bol şalvar ve kaşar peyniri :)
    En İyi Avı:
    laspir 5kg, sakarya nehri.
    Mehmet kardeşimize tebrikler. ne kadar güzel birşey yapıyor.

4. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    bencede çok güzel ,herkese örnek bir haraket

5. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Baştan söyleyeyim kızmacayooook!!!
    Ama bu resim balığı suya salarken değil suda tutarken;) keşke bir karede balık suda salınarak giderken çekilseydi daha çok ikna edici olurdu kanımca:D ne malum resim çekildikten sonra balığın livara girmediği demi ama;) :D :D :D
    Kızmaca yok baştan söyledim:D

6. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Videomuz var bu hafta çekeriz göndeririz sonuç itibarı ile kimseyide zorla inandıramayız (Kızmaca yok sizin balık salarken resimleriniz varsa gönderin ben inanırım ve tebrik mesajı yazarım)

7. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    katiliyorum:D :D :D

8. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    bu olaya bende şahitim,mehmet kardeşim koca sazanı saldı gözümün önünde..

9. didaci

didaci Ayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan. 4'5 kg-levrek yaklaşık1 kilo
    yaban tv hakkında

sevgili arkadaşlar yaban tv hakkında olumlu olumsuz birçok şey yazmış ve söylemişsiniz. Evet şikayetleriniz gerçekten çok dikkat çekici ama unutulan birşey var sanırım hatta sanmam eminim. o kanal dikkatinizi çektiyse profesyonel avcıların avlandığı ve zaman zaman bizim gibi amatör hatta yarı amatör acemi vs... gibilerin av görüntülerini yayınlıyor neden! Bence bizim görüntülerin yayınlanmasınını amacı tarafsız ve çevreciyiz uyarısında çaktırmadan dokundurmak için ama işin aslı öyle değil. dikkat ettiyseniz ava gidenler genelde ülke dışına veya çok techizatlı bir şekilde yani uzun lafın kısası iş adamı zengin kesim. ben veya benim gibi maddi imkanları kısıtlı kimseler bunların yaptığının 100/1 i ni yapabileceğini inanmıyorum. çünkü o imkan bizde yok. evet çevrecilikten doğadan onu korumaktan bahsediliyor yok yabankeçisinin avlanması 10 bin dolar olsun biz veririz böylelikle kaçak avlanma biter deniliyor evet biter ne biter ona siz karar verin. doğayı korumak onu yaşatmak biz insanların elinde yeter ki eşit davranılsın biz insanlara. ayrıcxa ben şu ana kadar gittiğim hemen hemen her balık avında özellikle göllerde huzurlu bir şekilde avlanamadım.neden mi! yok jandarma geliyo yok kooparetif üyeleri geliyo av yasak av yasak. yasak olup olmadığını biz bilmiyor yada kurallara uymuyor değiliz ama inanın sürekli rahatsız ediliyoruz. ailemizle bir piknik ve balıkavı yapamıyoruz artık.kurallara uymayan prof amatör yarı amatör avcıları kınıyorum herkeze tarafsız düşünceye ve yayına davet ediyor saygılar sunuyorum. cevap yazmanıza gerek yok ben sadece fikrimin küçücük bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedim. selamlar bol verimli ve kurallı avlar.......!!!!!(biz amatörleri pek düşünen yok. çünkü biz çoğunluğun azınlık sesiyiz...!!!!!)

10. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    ayhan abi çok haklısın vermiş olduğun bilgiler için teşekkürler

11. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Sonuna kadar haklısınız brawo mükemmel teşhis:cool:

12. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Mehmet kardeşimizi iyi tanırım saldım diyorsa salmıştır, zaten öğle balıkları suyun altına dalarak seyreder kendisi, Tanırız biz memoyu, yapmaz öğle şeeeyyy hele birde ışıkla kepenez yakalayışını göreceksiniz, gözünüzle görsenizde inanamassınız. Aslında kendisinin kros bi motoru vardır işte bu motora sormak lazım ne balıklar taşımış sırtında.

13. kartal 0943

kartal 0943

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan, 6,5 kg.
    yaban tv

abi öncelikle tebrik ederim
    işin dahada kötüsü dünya seyrediyor bu avcıları sözde avcıları ne diyeceğimi bilmiyorum galiba biz hiç bir işi beceremiyoruz hani atalarımızdan miras almamıştık gelecek nesilden emanet almıştık bu dünyayı çok üzülüyorum böyle olayları görünce doğa feryad ediyor gidiyorum dönmemek üzere diye herkes duyuyor ama anlamıyor galiba bu konuyu ALLAH yardımcımız olsun

14. EŞKİYA

EŞKİYA

Favori Kamış:
    Bırakma olta
    En İyi Avı:
    16 Kg Yayın Balığı
    Yaban Tv

26.08.2007 gece 2.00'da yaban tv.de bir balık avı izledim.Ankaranın güdül ilçesinde el ile balık avı yapan şahıslar iki buçuk saat içinde kırkbeş elli kiloya yakın balık tutmuşlar kendi ağızlarıyla söylüyorlardı.Bu sirkülere ne kadar uyuyor bilmiyorum ama her gelen kırkbeş elli kilo yakalarsa birde bu halka gösterilirse yayın yapılırsa ilerde ne kadar balık kalır oltacılara bilmiyorum.Dikkatimi çekti sizlerin huzuruna sunmak istedim bu konuyu.
    Saygılar Sevgiler.

15. PAŞŞA

PAŞŞA Remzi

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore,Lineaeffe Fury Caster
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast Z 5000,Ryobi AP Power
    Yaban tv bu normal, adamlar nerede kural dışı bir av var onu yayınlıyorlar..

16. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Biz o kanalı sildik defterden ;)

17. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    ben Kanadadaki belgesellerde denizden ırmaklara doğru havyar dökmek için yol alan somonları avlarlarken görüyorum,,,o elle balık yakalayanların soydaşlarını.ne yapmalı acaba topunu paket yapıp staj için göndersek mi oralara.hem aynı familyadan oldukları için uyum zorluğu çekmezler.tamam yakalarsın yakalarsın hocam da 50 kilo balığı ne edecen.zaten elle balık yakalamak hiç mi hiç kulağa bile hoş gelmiyor.bir grizzly bile günde 10-15 balıkla doyuyormuş.....

18. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Yücel kardeşim rtük galiba uydudan yayın yapan kanallara karışma yetkisi yokmuymuş neymiş,durum böyle.inşallah başka bir şekilde uyarılır bu kanal yoksa benim de sinirimi bozmaya başladılar.zevksiz adamlar balık avı sahnesi gösteriyorlar,av sahnesi gösteriyorlar fonda pandomimcilerin,sihirbazların gösteri anındaki müziği dinletiyorlar bize.tabii zevk meselesi ama adamların altyapısı ve av konusundaki kültürleri buradan belli zaten..............

Son düzenleme: 29 Ağustos 2007
  19. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    aynen öyle görüntüler rezalet bizde bekliyoruz balık avı verrirler diye ama adamlar katliam veriyorlar

20. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, daha önce verilen yaban tv konusu ile bu konuyu birleştirdim bilginize. Daha önce yazılanları da okursanız daha sağlıklı olacaktır. Teşekkürler...