yalova ile ilgili bilgi almak isteyenler

Konu, 'Bölgeler' kısmında toltol tarafından paylaşıldı.

1. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    siteler bölgesinde kalıyorum yazları. senelerdir tekneyle balığa çıkarım. kıyıya çok uzak olmayan bölgelerde kıraça çok bol çıkar ancak her yerde değil aramak lazım. akşam 6 dan sonra balık genelde 6-7 kulaç derinde oluyor. benim 2 saatte 5-6 kilo aldığım oldu.(olta çapari) aynı bölgelerde yemli olta ve sinek iğne ile izmarit çok çıkar.(yem midye) yine kıyılarda tekne arkasından ipekli takım salarsanız mutlaka zargana yakalarsınız. özellikle bu aylarda bayağı iri oluyorlar ayrıca yakalaması çok keyifli. dip oltası kullanacaklar için istevrit yemle büyük mezgit ve biraz şanslı ise kırlangıç yakalamak mümkün.kırlangıçların çapariye bile atladığı oluyor ama bu yıl pek çıkmadı.açıklarda takribi 100 metre derinlerde kocabaş denilen büyük istavritler çıkıyor. ama kıraça kadar lezzetli değiller. bu sana çok sayıda camgöz takıldı dip oltalarına. be emedim ama eti çok güzelmiş. benden bu kadar inşallah bu bilgiler işe yarar. sorusu olan sorsun. elimden geldiğince yardımcı olurum. rasgele......

2. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    hocam çarşamba günü armutluya geleceğim 15 gün kadar ordayım.
    bu süre zarfında kıyıdan avlanmayı düşünüyorum. bot ta var ama botla avlanmayı düşünmüyorum..
    geçen yıl izmarit ve kefal tuttum. bu yıl zargana da tutmak istiyorum.
    daha önce hiç zargana tutmadım. ipek le falan denemeyi düşünüyorum.

geçen yıl el oltasıyla iskeleden 2 tane kırlangıç tuttular midyeyle bayağıda büyüktü bu balıklar yenmez diye attılar..

siz oraları daha iyi bilirsiniz. ne şekilde avlanmam lazım.. yem vs. tavsiyelerinizi bekliyorum..

3. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    zargana yakalarken ipek tavsiye ederim. hem at çek yaparken zahmetsiz hemde ben çok memnun kaldım tavsiye ederim. özellikle turuncu renk ipek dene derim.ben onu kullanıyorum. yemli yapacaksan eğer sinek iğnesine midyenin kenarını kullan. ama kenarı bayağı uzun tut. yani iğneye doladıktan sonra epeyce sarksın salınsın suda. ağırlık olarakta iki türlüdede sıyıtma kurşun kullana bilirsin. ama ben yinede eğer imkan varsa tekne ile tutmnı tavsiye ederim zarganayı çünkü gezici balık olduğundan daha büyük alanı taraya bilirsin. bu arada o kırlangıöları atanlara da söle bişeyden haberleri yokmuş onların. hele büyük kırlangıç yakalayıp atmak.delilik resmen.küçük yakalarsan at çünkü eti az bir balıktır yazık olur. ama büyük gelirse affetme sakın çünkü çok fena karidesli buğulaması olur.ben bilmiyorum ama kafasındanda çorba yapıyolarmış haberin olsun. hadi rastgele...

4. toponim

toponim

s.a

kardeş ben yalova çiftlik köy sahilde oturuyorum bu alnda netür balık avı yapabilirim acaba bir bilgin varmı

5. KAAN KAPTAN

KAAN KAPTAN muharrem

En İyi Avı:
    YAYIN BALIĞI 14 KG- SAKARYA NEHRİ
    merhaba kardeş ben ankarada yasıyorum fakat yılda 3-4 sefer 2-3 gunlugune çınarcıga gelırım cınarcıkta teknemde var 4 metre 5hp motorlu fakat sımdıye kadar ıstavrıtten baska bırsey ha bırde kıyıdan zargana aldım fakat daha profesyonel balık tutmak ıstıyorum ama malumun bız ankarada tatlısu balık bagı yapıyoruz denızse ayrı bır dunya cınarcıkta nasıl avlanırım tekneyle ve hangı yemle ne balıgı alırım yardımcı olursan sevınırım hatta denk getırırsek beraber cıkalım sımdıden tesekkurler

6. toltol

toltol

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç, 2 kg
    çınarcığı çok fazla bilmiyorum o tarafta çıkmadım balığa hiç ama yalovadan çok frkı olduğunuda sanmam.tekne varsa eğer ipekle zargana yakalayabilirsin
    ama tatlı sudan sonra marmadrada büyük balık yakalamak biraz hayalcilik olur.istavrit ve mezgitte alabilirsin çapariyle.ama bu yıl balık pek yok haberin olsun. ben hafta sonlrı çıkabiliyorum sadece.bu yaz pek bişey yok. eğer kıyıdan avlanacaksan yemli dip oltası yap. çift iğneli. yem olarakta boru kurdu tavsiye ederim. bununla mırmır yakalaya bilirsin. gece avlanırsan daha iyi olur.canlı karides ile ispari de yakalayabilirsin. kepcen varsa kıyıdan yosunların arasından toplanıyo karides.
    benden bu kadar rasgele...

7. themad2

themad2 Serdar

haftaya yalova çınarcığa gidicem .Bir aratayım dedim bu konu çıktı.Yaralıda oldu.Sağolasın

Şimdi yalova çıkanrcık ile ilgili ayrı bilgi veririseniz sevinirim yani ne çıkar hangi takımla çıkar..Hangi saatlerde falan açıklarsan sevinirim.

8. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bayılıyorum şu kıraçanın tadına, 13 cm'den küçük olunca tadından yenmiyor valla...

9. exşın 77

exşın 77 ismail gürer

kepçen varsa kıyıdan iri karides çıkar tekneyle şenköy sivri kayaya git kıyıdan 20 metreuzaklaş karidesleri canlı tut 2 no beyaz çapraz levrek kancası al 028 herkül misina al çok salamdır ineyi buna bala kurşun kullanmıcaksın canlı tekeyi kuyruğun alt kısmından doğru tak inenin sapına kadar iğnenin azı açıkta kalsın yavaşça sal dibe kadar gitsin arada bir kımıldat az çek bırak bu yöntemle her balığı çekersin özelliklede levrek

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    arkadaş merhaba çınarcıktan ciddi şekilde gece karagöz eşkine tutabilirisin iskorpitte olur bu zamanlarda balık başlar ras gele yem ise teke veya kurt olabilir