Yalova merkezdeki meralarımız da paylaşalım.

Konu, 'Bölgeler' kısmında hhbayraktar tarafından paylaşıldı.

1. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Levreğe atılacaksa ido iskelesinden alınıyor,
    eşkina marina ve civarındaki kayalıklardan,
    lüfer hiç alamadım ama çinekop sarıkanat aldım marina mendireğinin solundan,
    mırmır hemen hemen her yerden çıkıyor ama çok değil özellikle balıkçı barınağının yanındaki dereağzı. burada kefal de bol,
    su ürünlerinin olduğu yerde de dereağzında kefal bol,
    heykeldeki ido iskelesinden karagöz,
    Atatürk köşkü ve ilerisi (sahil mah.) çok verimsiz tutanı da görmedim,
    diğerlerini pek bilmiyorum. bilen arkadaşlar varsa burda paylaşalım. ama sadece merkez olsun. Çınarcık, Esenköy, Armutlunun daha verimli ve çeşitli olduğunu zaten biliyoruz. sınırımız koruköyden taşköprüye kadar olsun. ama fazla bilgi de göz çıkarmaz:D bir de mevsimi de göz önüne alalım.

2. fredyss

fredyss FERDİ

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin, lineaeffe s-flex 15 kilos
    Favori Makine:
    daiwa crossfire, okuma travertine
    En İyi Avı:
    Turna 2,5 kg
    Abi söylediğin yerler için şimdiden geçmiş olsun..

3. stanlyy

stanlyy Fatih BAŞAR

Favori Kamış:
    Shakespeare ® Ugly Stik Lite 180, SHIMANO Nexave CX 210 M, D.A.M REVOLUTION TELE-X 270
    Favori Makine:
    SHIMANO RARENİUM CI4 3000 SFA, SHIMANO TECHNİUM 1000 FD
    En İyi Avı:
    Hamsi... :)
    Bu tarz konuları, üye olmayan herkesin görebilmesi kötü bir durum.
    Ferdi bey'e yazılan meraların geleceği konusunda katılıyorum ama bu tarz paylaşımları biz yazamayıp, birbirimizle paylaşamayacağımıza forum yönetimi tarafından üyeler dışında bir kısıtlama getirilse, hem meralar korunur, hem de paylaşımlar daha yararlı ve rahat olacaktır.
    10 gün sonra 3-4 günlüğüne Yalova'da olacağım ve avlanabileceğim yerlerle ilgili bende konu açmayı düşünüyordum güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler...

4. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Yalovada yasayip bu isin sıkıntısını sonuna kadar yasayan biri olarak bu sekil acik mera paylasimina karsiyim ancak sozkonusu paylasimda bir sakinca yok cunku bahsedilen cinekop sarikanat zaten cok kisa surede av veriyor levrek icin soylenen ido iskelesi zaten yasak ancak gece tekneyle oda buyuk sıkınti geriye bol kefal kaldi oda isteyene acikcasi yalova merkezde ancak keyfine olta atilir. Merkezde guzel mera olsaydi gece vakti kus ucmaz kervan gecmez kiyi seritlerine kacmazdik bizde

5. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    yine de paylaşalım.

belki paylaşım konusundaki tereddütlerde haklısınız. ama bu siteye zaten meraklısı giriyor. üyeliği çok önemli değil bence. yalova merkezden öyle kovalarla veya trofe balık zaten çıkmıyor. marinaya girebilmemiz bizim için avantaj. ido tarafına ordan atıyoruz. en azından nerden ne aldığımızı biliriz. ben paylaşılması taraftarıyım. ve bir çok forumda paylaşılmış. teşekkürler.

6. nester

nester Ersin

yalova da balık yokki millet ne paylaşsın.yaşlılar kıbrısla idonun orda kefal biraz gençler de balıkçıların arkasından zargana alıyo.yalovanın olayı bu

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Mera paylaşımı konusunu çok abartıyorsunuz gibi geliyor bana.Avlandığım meralardaki avcıların içinde foruma giren kişi sayısının ortalaması yüzde biri bulmaz diye düşünmekteyim.
    Keşke herkes foruma girse,avlak sorsa,yüzlerce mera tarif ederim.
    Forum sadece mera bilgisi barındırmıyor,avlak takım bilgisi vs. ararken,insanlar üç beş etik kural,tebliğ vs. hakkındada bir takım bilgilere ulaşırlar,yüzde biri yüzde ikiye çıkarabilsek,yüzde yüz artış sağlarız blinçli amatör adedinde:)
    Bu gün tatlısu merama gittim,altı balıkçı vardı hepsi tırıvırı ile avlanıyordu,sanıyormusunuz ki bunlar ömrü hayatında balık avı .net diye bir sitenin varlığından haberdardır.Adam tavşanlıda balıkçıdan malzeme diye tırıvırıdan başka bir malzeme ve teknik bilgi olarak kullanacağı tırıvının altına takacağı kurşunun ağırlığından başka bişey öğrenmemişki.
    Deniz kıyıları farklımı,değil tabi.Mudanyada bu gün en az ikibin kişi kıyıdan tekneden balık avına çıkmıştır,kraçalar hala et veriyor,8 cm balığı geri salan 5 kişi çıkmaz bunların içinden, yüzde onu bu konuda bir tebliğle sınırlı olduklarını biliyorsa ben tekrar sakal bırakıp keserim:)

8. sessizdenizci

sessizdenizci Mustafa

Favori Kamış:
    Okuma Trio Rex 425-250, Okuma Safina-x Tele-Spin300, Ron Thomson Tyron teleskopik 270. mt
    Favori Makine:
    Okuma Avanger AV40, Okuma Safina Pro SPA 65, Lineaeffe Rapid Drake RD 30, Silstar
    En İyi Avı:
    Büyük balık kaçtı
    Fatih Abi,

Sonuna kadar katılıyorum. İstanbul da bile ava gittiğimde sağımdaki solumdakine sordumğumda bu veya diğer forumlara üye olup günü gününe takip eden orantısı az. Bunun yerine malzemecideki dedikodu daha etkili. Geçen malzeme alıyorum, tezgahtaki "Abi geçen bilmem nereden şu kadar dişli almışlar" diyor. Aynı anda içerdeki 8 kişi birden alıcıları açıp dinliyor, eminim ki yarısı rotayı ogün oraya çevirmiyorsa da bir sonrakinde kesin orada.

İstanbul dışında kısıtlı avlandım ve sadece bir kaç kişi ile muhabbetim oldu hiç biride bu forumlardan haberdar değillerdi.

Tırıvırı demişken, bugün Üsküdar sahilde avlanırken bir genç önce biraz izledi, sonra yanaşıp "abi burada tırıvırı satıyorlar mı?" diye sordu. :)

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İfşa edilen meraların derhal işgal edildiği, perişan edildiği maalesef tecrübeyle sabit. Paylaşım diye bir şey var ama, bir de bohçacı denen bir şey daha var.

Belki bir iki balık tutulan, hemen herkesin aslında bildiği yerler vs. bir nebze. Ama verimli eşkina taşları, lüfer yatakları, levrek suları vs. ifşa edildiği an, emin olun geçmiş olsundan başka bir şey kalmıyor. Zira bohçacı oralara sizin gibi hafta sonu, elinde kamış vs. değil, ağlarını, dinamitini vs. sırtlanıp gidiyor.

10. nester

nester Ersin

millet yalovada durumlar nasıl başladımı balık yapmaya?

11. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Paylaşın tabii, 3-5 güne ne kadar gece zıpkıncısı, ağcısı, sonra; sakin meralar için de dinamitçi varsa üşüşür o avlaklara...

Adam gündüz vakti Didim gibi bi yerde dinamiti (veyahut kimyasal birşey) basmış suya botla avlaktan dönüyorum suyun üstü silme balık. Bir de işaret ediyor bana topla diye. Kendisi 2 kasa doldurmuş yorulmuş. Yanına çıkıp ağzını yokladım gık demedi. Ah gözümle göreydim 1 saniye tereddüt edermiydim 158'i aramak için. Lanet adam üstelik ben yazlıkçıyım sen oranın balıkçısısın. Senin koruman gerekirken avlakları yediğin kaba pisliyorsun.

Bunun gibi bir çok yamyam da avlak öğrenebilmek için cirit atıyor etrafta. Siz de böyle kolay kolay paslayın. Sonra küfredersiniz nasıl oluyor diye.

12. nester

nester Ersin

bazen evrime inanacak gibi oluyorum.acaba araştırılırsa gözü doymayan insanlarda domuz genlerine rastlanır mı? ilginç bir araştırma olurdu doğrusu