Yardımlarınız İle Fly Fishing e Yeni Başlıyorum

Konu, 'Fly Fishing, Uçurma Balıkçılığı' kısmında alpay14 tarafından paylaşıldı.

1. alpay14

alpay14 alpay

yardım edın nolurya

2. azizcan

azizcan azizcan

İstediğin bilgileri internette iyi bir araştırma yaptıktan sonra zaten bulabilirsin yemek tarifi değil ki bu telefondan halledelim.

Senin yapacağın internetin başına otur iyice bir oku izle sana kolay gelsin.

Ama yok ben telefonla anlarım dersen söyle ben vereyim numaramı.

3. alpay14

alpay14 alpay

azizcan cok makbule gecer bıde yuzen ıpı attıktan sonra cekmemızın sebebı nedır

4. azizcan

azizcan azizcan

Sen daha önce spin ( at çek ) avı yaptınmı? Hedef balığın nedir.

5. alpay14

alpay14 alpay

yaptım hedef balığım sazan

6. alpay14

alpay14 alpay

bırde ıcınden mısına ıle yuzen ıp cıktı bunları bırbırıne baglıcam ne yapcam

7. azizcan

azizcan azizcan

Yardım istedin telefon istedin özel mesaj alamadığın için buradan yazdım gönderdim.

Ama senin telefonuma attığın mesaj "sağolun size dönücem".

Ne diyelim "müsait olursam yardımcı olurum".

8. Querorz

Querorz Fatih

Çok şanslısınız. Şu forumda Fly ile ilgili cok yardım istedim ama koskoca İstanbul'dan 1 kişi çıkıp da nasıl yapılacagını ogreteyim, yardım edeyim demedi :) . Pek cok Fly malzemesi aldım ama hepsi elimde kaldı.
    "Acaba Ankara'ya gitsem de şu cömert insanlarsan ögrensem mi nasıl yapildigini?" diye dusunmedim degil :).

9. azizcan

azizcan azizcan

Merhaba Fatih

Bencede arkadaş çok şanslıydı, yardım istediği konu için ayarlasan denk gelmeyecek şekilde çözüm ayağına gelmişti. Ama arkadaşın samimiyetine inancımız kalmadı.

Önce memlekete gideceğim egzersiz ne yapmam lazım dedi.
    Birol abi hemen yakınım al malzemeni çık parka birebir anlatayım dedi.
    Arkadaşın cevabı malzemem yanımda yok memleketteyim diye tutarsız bir yazı yazdı.
    Eyvallah dedik telefon numarası istedi verdim.
    Telefonuma gelen mesaj sağolun size dönücem oldu

Yani ne söylesem bilemedim.
    İstiyoruz ki yakınımızda çevremizde yada mesafe ne olursa olsun ortak bir noktada olabileceğimiz bu işe gönül vermiş arkadaşlarımıza bildiklerimizi aktaralım bilmediklerimizi öğrenelim ama nerdeeeeeeee.

Biz burdayız uygun yer ve zamanda her türlü paylaşıma hazırız.

Senin mesajın vasıtasıyla içimi döktüm, az da olsa rahatladım lütfen sende kusuruma bakma.

Daha öncede söylediğim gibi konu fly disiplini ise elimizden geleni yapmaya hazırız.

Yeterki samimi olalım.

Umarım en kısa zamanda görüşürüz.

10. BİROL BABADAĞLI

BİROL BABADAĞLI BİROL BABADAĞLI

Favori Kamış:
    Fly
    En İyi Avı:
    Fly ile Gümüş ( Ama Bir Turnanın Midesinde ) :)
    Bu konu şaka gibi gelişti.
    Belkide çoğu kimse inanmayacaktır.
    Biz karşımızdaki insanın samimiyetine inanan ve inanmaya devam edecek İNSANLARIZ. İyi niyetli olarak yardım isteyene hiç tanımadan bilmeden yardım edelim istedik. Azizcan telefonuna kadar yazmış. Geçeceğim yere ve zamanına kadar yazdım.

Buradan daha ne yapılabilirdi bilmiyorum?

Bundan sonra acaba birisi yardım isterse siz ne yaparsınız ?

11. Evrensel

Evrensel Evrensel

sağolun size dönücem ? hihi

12. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    ne yaparsan yap arkadaşım sakın ama sakın rüzgara karşı ip sermeye çalışma!!!tammmm bir komedi oluyor.ben ilk denememde bu acı tecrübeyi edindim.her zaman mümkünse sırtını rüzgara dön olmadı sağ veya sol arka çaprazından olsun ama yine de sırtını dönmeye çalış:Dbak burada yazmıştım zamanında!!:Dhttp://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=35149

13. Querorz

Querorz Fatih

Fly'ı ögrenmek icin yuzlerce lira odesem koymaz :). O denli degerlidir bu disiplini ogretecek birilerini Turkiye'de bulmak.
    Bazen boyle haksizliklar olabiliyor ama. Ben ogrenmek icin cabalayip bulamazken, bulanlarin deger bilmezligine bakin hele.
    İnsallah bir gun yolum o tarafa duserse fly takimlarimi da getirip sizleri bulacagim Azizcan Abi.

14. azizcan

azizcan azizcan

Zaman farketmez her zaman bekliyoruz.

15. alpay14

alpay14 alpay

arkadaşkar dün flya gıttım azız abının yardımı ıle kendısıne cok teşekkuer ederım benım fly ogretmenım :) ama ınanırmısın 1 tane zor yakaladım boceklerı ınceledım 4 tane fly değiştirdim hıc bırı olmadı benım kafama takılan soru fly suya ındırdıkten sonra batıyor oranın balıgıda yemı batarken yerken gozlemledım ama fly suya atıyorum hepsı oraya toplanıyor bıraz sarıyorum elımle peşinden gelıyorlar ama fly almıyorlar sizce nerde yanlış yapıyorum

16. azizcan

azizcan azizcan

Merhaba Alpay

Balığın türü ne olursa olsun bir tane yakalamışsın artık bu işin dönüşü yok.

Hiç acele etmek yok yavaş yavaş kafana takılan tüm soruları çözeceğiz. Şu an elinde bulunan sinekleri görmedim ama sana telefon görüşmemizde de söyledim, ülkemizde temin edeceğin yemler henüz sonuca yönelik olmaktan çok, eksik olmasın, görüntü olsun amaçlı takımların içinde bulundurulan yemler. Öncelikle atışlarını uzak olmasa da istediğin noktaya usulünce uçurman gerek. Bununla birlikte meradaki böcekleri, hedef balığın ilgi gösterdiği renkleri öğreneceksin, hepsi gözlemleyerek olacak.

Yem suya düşünce, balıkların bir an ilgi göstermesi normal, takip ettiklerini gözlemlemişsin. Takibin sonunda balık yeme atlamadıysa yemin formunda veya senin yeme hareket verme şeklinde bir sorun var demektir. Bu da yeni başladığın için çok normal, zamanla hepsi düzelecek.

YAKALAMAK İSTEDİĞİN BALIĞA YEMİ YEDİRECEĞİN GÜNLERDE GELECEK.

Fly ile yakaladığın ilk balık çok değerlidir umarım fotoğrafını çekmişsindir.

Gelince haber ver uygun bir zamanda anlattıklarımı görsel olarak görünce çok daha verimli olacak.

Kendine iyi bak.

17. alpay14

alpay14 alpay

teşekkür ederim aziz abi yakaladım balık cok kucuktu heyecandan fotografını cekemeden geri saldım ama gezdım yerlerı fotografladım onları foruma atacagım
    tavsıyelerın ıcın cok saol abı abi burda satılan flylar ıs gormez dıosun abı kendı flyımı nasıl yapcam alet gereklıymıs nerden temın etcem .
    2-birde aziz abi yeme nasıl aksıyon vercem abı attıktan sonra suya dusunce sol elımle sarıorum pesınden gelıolar ama almıyorlar nasıl aksıyon verebılırım
    3-abı ben etrafı gozlemledım kara sınekler var onları tercıh edıyorlar sansıma kara sıneği yerken gordum balığı şimdiden sana verdıgın emeklerden dolayı cok teşekkur edrım aziz abi

18. azizcan

azizcan azizcan

Sen en önemli olanı zaten yapmışsın. İyi bir fly avcısı doğa ile en iyi bütünleşen, onu en iyi anlayan kişidir. Heyecanını anlıyorum ama bunların hepsi bir anda olacak şeyler değil. Dediğim gibi önce atışlarını kontrol edeceksin, zamanla kendi sineklerini de yapacaksın malzemeleri bir şekilde temin ederiz dert etme. Hem O konunun uzmanı Birol abidir sinek işleri için onu kandırman lazım ;) . Ama öncelikle atışlar, sana uzaktan ancak bu kadar yardım edebilirim.

19. alpay14

alpay14 alpay

tesekkur ederım abı cok saol

20. suplilumas

suplilumas Ömer

Favori Kamış:
    Sage Z-AXIS 690-4
    Favori Makine:
    Sage 4660
    @alpay14
    Yakalamaya çalıştığın balık hangi balık?