Yayın avı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında DjKaLpSiZ tarafından paylaşıldı.

1. DjKaLpSiZ

DjKaLpSiZ Furkan Karaaslan

Favori Kamış:
    remixon,dip oltası
    Favori Makine:
    dam sel modul 60
    En İyi Avı:
    turna 3,5 kg dalak 2 kg sudak 1 kg
    yayın avı konusunda yardımlarınızı bekliyorum lütfen neyle ve nasıl daha irileri tutulur daha cok nerelerde olur ben kayseride yasıyorum yamula barajının ne tarafına gitmeliyim yardımcı olun lütfen...!

2. bahti88

bahti88 Bahtiyar Çelik

En İyi Avı:
    1531 gr. Pullu Sazan, 1150 gr. & 58 cm. Turna
    Yayın tüm tatlı su avcılarının hayalini süsleyen bir türdür. Trofe yayınlar için gece çok sessiz bir şekilde beklemenizi öneririm. Yem olarak canlı/ölü balık, kurbağa, fare, solucan, danaburnu, sülük vb. kullanabilirsin. :) O kadar aç gözlü bir balık yani. Ne bulursa yer, yemi almak için biraz bekler ama yemi alınca bırakmaz. Hatta forumda avladıkları yayın balığı ile ilgili olarak içinden konserve kutusu çıktığını söyleyenler bile oldu. Yayındaki limit boy olarak 90 cm. ve adet olarak 1 tanedir. Hadi rastgele. :D

3. LapinCash

LapinCash

Yayın balığı için çok sessiz olunmalıdır.Sanırım 200 metreden bir titreşimi bile hissedebilirmiş yanlış olabilir ama.O kadar aç gözlüki kokusu olan herşeye atlar , sabunla bile tuuluyor.Kibrit kadar sabunu takıp kullandıklarını biliyorum.
    Benim arşivimdeki yemler şunlar :
    Kokmuş Et
    Kurbağa
    Solucan
    Canlı Balık
    Ölü Balık
    Kalp & Ciğer & Deri
    Köpek Maması
    Sülük
    Sabun
    Dana Burnu
    Kuyruk Yağı

Takım konusunda ve daha detaylı bilgi olarak olarak Yakup Hocam'ın bir mesajı var ama bulamıyorum..

4. mesut025

mesut025 mesut atar

yayın balığı ses ve harekete duyarlı balıktır ses in olduğu istikamete gider ayrıca yayın balığı için suda ses çıkartmak üzere yayın sopaları hazır olarak satılır
    sudaki ses ve hareketlilik yayın balığını cezbeder

5. sazancıı

sazancıı gökhan batu

Favori Kamış:
    Daiwa mini spin 180
    Favori Makine:
    Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
    En İyi Avı:
    55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
    furkan yayınını en iyi yakalandığı yerler akarsularda suyun göllendiği geniş ve derin bölgeler köprü altlarıdır,göllerdede derin bölgeleri sever.yayın avında her saatte balık avlana bilir,sessizlik önemli benim favori yemlerim kurbağa(kurbağayı canlı olarak yakala arka bacağının kalın olan kısmından iğneye tak), kara sülüktür.ama sakın unutma yayın avında sabır çok önemlidir,sakın tuttun balığın boy limiti 90 cm dir sakın ufağını alma

6. ozanyurt

ozanyurt OZAN YURT

Favori Makine:
    SHAKESPEARE MEDALIST
    En İyi Avı:
    YAYIN 2,5 KG
    Büyük Usta abileriminde affına sığınarak size bu konu hakkındaki bilgilerimi sunmak isterim. Evet arkadaşlarımızında söylediği gibi bu balık çok obur bi balıktır. Hemen hemen her leşe saldırır oltaya kokmuş ölmüş canlı ne takarsan tak yakalama şansın var. Ama birde bu balık için bazı püf noktalar vardır. Bunları şöyle özetleyeyim. Bu balık daha çok yavru ördek yavru civciv ve kurbağa ile yakalanır, bunları oltana canlı takman gerek. Bunların sudaki çırpınmaları kendilerine has kokuları yayın balığını cezbeder. Birde 3'lü kanca iğneye ister dana ciğeri ister tavuk ciğeri veya toprak solucanını et topağı şeklinde taktığında birde kara sülüğe bayılır yakalayamaman için hiçbir sebep yok. Birde hangi yemi kullanırsan kullan kullanmış olduğun iğnenin üst kısmına kibrit kutusu kadar sabun takman avda daha verim sağlayacaktır. Nedenmi sabun? Yayın balıklarının cüsselerine göre çok küçük gözleri vardır. İster gündüz ister gece olsun avlarını görerek Avlamazlar. Ağızlarının yanlarından ve alt çenesinden sarkan bıyıklar sayesinde koku ve ses titreşimlerini algılayarak avlanırlar. Sabun suya atıldığında yavaş yavaş çözünerek çok uzak bölgelerdeki yayın balıklarını dahi kokusu ile cezbederek iğnenizin ucundaki yeme çeker. Bu bilgiler deneyimlerimizle sabittir. Saygılarımla

7. karakalp

karakalp

kurbagayi gectik. ordek, civciv biraz canilik olmuyor mu ?

8. ozanyurt

ozanyurt OZAN YURT

Favori Makine:
    SHAKESPEARE MEDALIST
    En İyi Avı:
    YAYIN 2,5 KG
    sevgili arkadaşım av olarak bunları taktıklarına bizzat gözümle şahit oldum ben kullanmıyorum tabii ki de ama bu şekilde büyük yayın avlayan çok kişi gördüm gerçi sende haklısın canilik ama bunu yapan adamada sen napıyosun diyemiyosun maalesef...