Yayın Balığı İçin Kaşık

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında EŞKİYA tarafından paylaşıldı.

1. EŞKİYA

EŞKİYA

Favori Kamış:
    Bırakma olta
    En İyi Avı:
    16 Kg Yayın Balığı
    Arkadaşlar ırmak gibi akıntılı yerlerden yayın balığı için kaşıkla at çek yapan iyi sonuçlar alan arkadaşlar var mı.Varsa eğer bir zahmet hangi marka kullanıyoruz.İlginiz için teşekkürler.

2. cLark

cLark

ben daha once boyle bi sistem duymadım etkili olabilir..
    Göllerde etkili olmaz emin ol.... Ama akıntıya karşı yerde etkili olabilir ...

3. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    pelit özü göletinde turnaya kaşık atarken yayın tuttuları oluyomuş hem de bayağı bi kişiden duydum neden olmasın:)

4. bozkurt112

bozkurt112 mustafa

turna ile yayın kardeş sayılır bunlar aynı yemlere bayılırlar :) turna için olan her şey yayın içinde aynı

ikiside etci:D

5. wolfalone

wolfalone SERDAR

Favori Kamış:
    AlbaStar Morlion kamış,Banax SX 2000 Makine
    En İyi Avı:
    İznik sazanı 5,5 kg Turna 3 kg
    ben gözümle şahit oldum turna avında arkadaş at çek yaparken yayın denk geldi bence canlı yem daha etkili olur yayın için at çek çok büyük şans bence

6. Tuna Hunter

Tuna Hunter Deniz

En İyi Avı:
    Hannos
    Yayin baligi nerdeyse kör degil mi???? :confused:

Hani gelmez degil de..... rastgele gelir atlar da..... bilemiyorum.
    Canli yem mantakli, hani titresim, koku vs....

Ben öyle bilirdim....

Son düzenleme: 9 Şubat 2008
  7. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    çarpma ile rastgelmesin:confused:

geceleri sahte kurbağalarla at-çek olabilir bence :rolleyes:

8. turacpalazi

turacpalazi

Yayın için kaşık...

Arkadaşlar avrupada kaşık ile yayın avcılığı son derece yaygın.Ben de bu konuya yeni merak sardım.İnternetten bununla ilgili 10'un üstünde video indirdim.Ayrıca Chasse&peche kanalında da bu konuda videolar yayınlıyorlar.Sadece at-çek yöntemiyle yayın yakalayan bu işin hastaları var yani bu iş olur...Kullandıkları yemler:Drachkovich yöntemi,dev döner kaşıklar(mepps giant killer gibi),12 cm. den uzun yalpa kaşıkları,20 cm. civarı sahte dalan tip balıklar...bunun gibi.Takım 3-3.50m. 200gr. atar kamış,50-80 kalibre arası sağlam makina.Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Rastgele.

9. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Sahte kurbağa iş görür bence...Yayın bu tarz yemlere bayılırmış, duyumlarım böyle... Midesiz bir hayvan... Fare, kurbağa, serçe gibi yemler iyi sonuç verirmiş... Ben bunları duydum ama at-çekle yayın bence zaman alır.Çok dipten yapılırsa olur diye düşünüyorum.

10. uccrow

uccrow Ugur Can

Favori Kamış:
    daiwa sam fisher procaster 2.70 m
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    Benim burada gördügüm balikcilik ehliyeti derslerinde yayinlarin görüs yetenekleri oldukca kisitli oldugundan yayin icin kullanilan sahta yemlerde iclerinde bilyali olup titresim yayanlarinin tercih edilmesi gerektigi ögretilmisti. Ayrica özel sprey ve sivilarla yapay yemlere biraz olsun yayin acisindan cazibe verilebilir..

Yine de kara sülük sanirim en etkili yayin yemi.. Onu da yakalamak icin taze bir cigeri (sigir,koyun..) büyük bir parca olarak bir tülün icine koyup suya birakmak ve ertesi gün gelip üstündeki sülükleri toplamak gerekiyor :)

Bu arada bunlar benim sadece edindigim bilgiler :) henüz bir yayin avina cikmisligim ya da bu bilgileri tatbik etmisligim yok :) Sadece paylasmak istedim..

Rastgele!

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Nisan 2008
  12. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    benim bildiğim kadariyla kelebek diye tabir edilen ufak yayinlari yakalamak için iyi bi yöntem

13. savaşyılmaz

savaşyılmaz Savaş

Favori Kamış:
    kamış:zıpkın:serpme
    En İyi Avı:
    turna 3600kg
    arkadaşlar merak edıyorsunuz benıde meraklandırdınız yarın sabah erkenden ben yayına cıkarım bırazda sitede kalırsam ve kasıkla deneyecegım sakarya ılınde pamukova ılcesındeyımmm sakarya nehrı 50 metre yakınımda .... bcumartesı gunlerden ve ben hala burada oturyorummm ... arkadaş ben balık tutmaya gıder yarın aksam yazarımmm

14. Savaş bey Yayın için avlanma yasağının başladığını bilmenizi isterim:(

15. Tugay22

Tugay22 Tugay

Başlık dikkatimi çekti ben bundan aşağı yukarı 3-4 sene önce bir adamın küspeli olta ile yayın tuttuğunu görmüştüm daha oltayı attı küspe dibe batmadan oltayı adamın elinden çekti. :) Şans işte