Yedigöller Alabalık Hüsran..:(

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Kadir Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Kadir

Favori Kamış:
    Kullandığım Kamış Captain Camelon 1500
    Favori Makine:
    SILSTAR
    En İyi Avı:
    Kıbrıs Takımla 250 gr'lık Kefal,Zıpkınla 55cm Deniz Turnası
    Arkadaşlar Merhabalar çoktandır forumda paylaşım yapamıyordum Kısmet bugüne imiş.
    -Yedigöllere Daha önce Kasnak el oltası Mepps At çek sonuç yok.
    -Bu seferde Makina 180 cm.Takımımı götürdüm Yedigöllere 2. inci gidişimde mengen yolu üzeri dere ve Yedigöller Büyükgöl mevkii.Ne derede nede gölde 1 tane Balık yakalayamadım.Daha önce aldığım bilgilere göre hadi dedim birde böyle yapalım,Dip Olta Tavuk ciğeri o da sonuç vermedi.Bir Arkadaş Solucan dip olta attı onda da sonuç yok!.
    -Balık Bol fakat Gölde Balık Tutmak ondan Serbest olduğunu anladım.Balıklara bir şey mi yaptılar diye düşündüm bile..
    Hoşça KALIN..:)

Son düzenleme: 13 Ağustos 2018
  2. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Gölde balığın bol olduğundan emin misin abi. Benim tanıdığım birkaç insanda başarısız olduğunu söylüyor. Pek balık yok oralarda galiba.

3. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SILSTAR
    En İyi Avı:
    -Tabi ki Kardeşim Balıklar Gözüküyor,Suda Yüzüyor.Suda görünenler 12-15 max.20 cm.gibi.Tutmak için Kural Tabi ki 25 cm.3 Adet!.Maalesef Olta'ya Gelmiyor.
    -Avantajımız Balık Tükenmemesi. (Bir Yönden Tutamayalım.) Doğa Denge Tabiat Bozulmasın..:)
    Hayırlısı,Kısmet..

Son düzenleme: 15 Ağustos 2018
    AhmetKurt29 bunu beğendi.
  4. AhmetKurt29

AhmetKurt29 Ahmet Kurt

Favori Kamış:
    Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV-30 b
    En İyi Avı:
    42 cm Gökala, 33 cm K.Benekli Alabalık, 33 cm İsrail Sazanı, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz
    Şuana kadar su yüzeyinde zıplaşan alabalıklar görüpte onlardan en az birini tutamadığım olmamıştır. Tabi bu dediğim gökala için geçerli. Abant alası daha nazlı bir tür olabilir. Ama yine de sabah erken saatlerde yada akşam ezanı ve ezanın 30 dakika öncesi arasında kalan sürede meppse hayır diyeceklerini pek sanmıyorum. Eğer bir daha gidecekseniz bence kamışla gidin. 1 veya 2 no mepps kullanın. Sonuç itibariyle bu balıklar bişeyler yiyerek hayatta kalıyor. Balık bolsa oltaya vurması lazım. 0.20 civarı ince misina kullanın. İnşallah bir daha denerseniz başarılı olursunuz diyerek bu yazıyı sonlandırayım :) rastgele abicim...

Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  5. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SILSTAR
    En İyi Avı:
    İnşallah Kardeşim.Tavsiyelerinize Uyacağım.
    Hoşça KALIN..:)

AhmetKurt29 bunu beğendi.