yem temini

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında şanssızbalıkçı tarafından paylaşıldı.

1. şanssızbalıkçı

şanssızbalıkçı Furkan

değerli arkadaşlar, ben daha çok amötör biriyim. Bu işe çok yeni başladım diyebilirim, vaktim çok kısıtlı bu yüzden avlanmaya çok vakit ayıramıyorum. avlarım da oldukça az daha, biraz istavrit, 3 tane çipura, 1 adet 2-2,5 kiloluk yayın... Benim yem konusunda en merak ettiğim şey şu: canlı yemleri nasıl temin ediceğiz? örneğin canlı yavru kefalleri nasıl tutacağız? sülünez, boru kurdu vs.. diğer yemleri denizden biz kendimiz çıkarabilir miyiz? şunun için diyorum; ben yaz tatilinde geçen sene marmara da ufak bi adaya gitmiştim. ismi paşalimanı adasıydı, sessiz sakin bir yer oldukça ufak bir köy nüfusu 200-300 ya vardı ya yoktu... iskeleden çapariyle istavrit almıştım, yani orda yem alabileceğim hiç bir yer yok, farklı balıklar için yemleri nasıl bulabilirim? nasıl çıkartabilirim? yardımcı olursanız sevinirim?

2. fish founder

fish founder Özgür

slm,aradığınız bilgilerin tamamı forumda daha evvel işlenmiş konular.detaylı arama yapmanız durumunda tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz,

3. Bandırmalı

Bandırmalı mustafa

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    karagöz (1,500gr)Kırlangıç (2kg) Minekop(3kg) Levrek (2kg)
    furkan kardeşim orası gerçekten güzel bir yerdir hertürlü balığın bol olduğu güzel sakin bir yerdir benim dikkatimi çeken emekli olmuş insanların bolluğu belki kumsallık yerlerde sülünez bulabilirsin ama çıkartabilirmisin onu bilmem sen en iyisi erdeğe veya bandırmaya günü birlik pazar alışverişine gelen insanlara yem şiparişi vermen yoksa midyeye talim edersin;)

4. şanssızbalıkçı

şanssızbalıkçı Furkan

eyvallah mustafa abi. sanırım dediğiniz gibi en mantıklısı bu, uğraşmaktansa..ya da sardalyayı kullanmayı düşünüyorum.. sizce iş yapar mı?