Yeni Aldığım Şişme Bot Yapıştırıcısı

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında avcı22 tarafından paylaşıldı.

1. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Halil Bey'in(mallaca)tavsiyesi ile www.balikmarketim.com dan aldığım bot yapıştırıcı.Küçük olan katalizör.Katalizör yapıştırıcıya göre az değil mi acaba.Oranlar nasıl olcak bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

2. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Katalizörü az kullanacaksın.BU boyuttaki katalizör resimdeki yapıştırıcıya yetecektir.Benim tavsiyem ADAM ADHESİVE idi.Fakat resimdeki de ayni cins bir yapıştırıcı.Bir de cleaner yani temizleyicisi olması lazım.Eğer yoksa aseton da olur.Yapıştırmadan önce yüzeyi temizlemeye yarıyor.

3. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Halil Bey aldığım yapıştırıcı zaten ADAM ADHESİVE.Dikkatli bakarsanız üzerinde adhesive yazısını görürsünüz.Telefonda bahsetmiştiniz cleaner den.Ambalaj içinde cleaner çıkmadı.yapıştırıcı ve üzerine fırça ile katalizörümü sürüyoruz.yoksa bir kutu içinde yapıştırıcı ile katalizörü karıştırıyoruz mu?

4. eLaLeMBiaLeM

eLaLeMBiaLeM Ercan

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-FLEX / Okuma PL 865
    En İyi Avı:
    Yakaladığımda yazacağım:)
    Mesut hocam genelde katalizörler az olur çift bileşenli yapıştırıcalarda olsun boyalarda olsun. litre veya gram bazında ağırlıklarını karşılaştırın örneğin biri 1000gr. diğeri 250gr. ise 4e 1 oranlı karışımdır. yani yapıştırıcıdan kabataslak örnekle 4 damla yapıştırıcıya 1 damla katalizör koymak gereklidir. ama ikisini karıştırıpmı süreceksiniz yoksa yapıştırılacak tarafların birine yapıştırıcıyı diğerine katalizörümü uygulayacaksınız orasını bilemiyorum çünkü hiç bu tür bot yapıştırıcısı veya bu marka yapıştırıcı görmedimde kullanmadımda.en sağlıklı bilgiyi üzerindeki yazıyı türkçeye tercüme edip bulabilirsiniz sanırım.
    Cleaner olayına gelince içinden çıkmadıysa Halil bey'in dediği gibi aseton kullanabilirsiniz ama asetondan önce çok ince dişli zımparayla yapıştırılacak yüzeylerin PARLAKLIĞINI almanızı tavsiye ederim. çok ince zımpara yoksa bulaşık süngerlerinin altında yeşil yerleriylede yapabilirsiniz matlaşan satıhlar daha iyi yapışır bilirsiniz.

5. tanertasarim

tanertasarim TANER

Favori Kamış:
    LİNEAEFFE
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    TURNA, MIRMIR.
  6. daemoon

daemoon eda Gunay

üstteki yapıştırıcı nasıl kullanılyor.allah rızası için acil yardım....

7. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Bu konu açılalı çok olmuş ama bir zaman birinin işine yarar diye yazıyorum. Bende aynısını kullandım katalizörün üzerinde oran yazıyor % 7-10 diye. Ben bir Büyük birde küçük şırınga aldım yapıştırıcıdan büyüğe 20 cc çekiyorum küçüklede katalizörden 2 cc. İkisini plastik bardakta iyice karıştırıp uyguluyorum. Kullanımıda bu şekilde.

8. uyducu2099

uyducu2099 ibrahim

***. arkadaşlar adam adhesive yapıştırıcıyı nereden bulabilirm acaba ?
    birçok yere baktım ancak bulamadım.
    ADECO adesivo diye bir marka çıkıyor karşıma sürekli.
    acaba aynı yapıştırıcımıdır ?

bulduğum yapıştırıcı bu .