yeni başladık öneri

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında haymana10 tarafından paylaşıldı.

1. haymana10

haymana10

Favori Kamış:
    olta
    slm,biz birkaç arkadaş balık avı işine yeni başlamak üzereyiz,önümüzdeki bir ay içerisinde ava gitmek istiyoruz ama yer bilmiyoruz.bilmediğimiz yere gidipte hevesimizi kırmak istemiyoruz,en azından birtane tutmak istiyoruz.ankarada bize uygun özellikle bu mevsimde gidebileceğimiz yer tavsiyesinde bulunabilirmisiniz,nerelere nasıl gidebiliriz,saat kaçta gidelim ve yeni başlıyan için sazana mı atalım turnayamı.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Size de selamlar sevgili arkadaşım
    eğer nerede avlanmak istediğinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlarımız olacaktır.
    Bu şekilde Ankara da Balıkesir de Afyon da yada Erzurum da avlanacağınızı bilemediğimiz için yardımcı da olabilmemiz mümkün görülmüyor...

3. haymana10

haymana10

Favori Kamış:
    olta
    kusura bakmayın Ankara diye belirtmiştim ama gözden kaçtı galiba.

4. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Hoş geldin arkadaşım.Ben çok anlamam tatlı sudan amma bildiğim kadarıyla sazan şu an yasak.Turnaya gelince yeni başlayanlar için çok zor .Arkadaşlar başka alternatifler önereceklerdir.

5. Başlangıç olarak her aceminin ilk balığı genelde sazandır.

Ama sazan balığı içinde biraz tecrübe ve bilgi gereklidir.

Hiç bir bilginiz yoksa tecrübeli birisini bulmanız ve yardım istemeniz daha iyi olur.

Site içerisinde oldukça işinize yarayacak bilgiler var. Yemler, olta çeşitleri, av teknikleri, av yerleri... Biraz araştırmanızda fayda var.

Birde bizim Ankara Team var. Yapışın yakalarına :D

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    önceliklle hoş geldin fatih kardeş yer sormadan önce tanışalım bölümünde bir konu açmanı isterdim bende bu bu siteye yeni katıldım sayılır fakat bir yere misafirliğe gittiğinde akrabaların bile olsa en azından bir selam verirsin değilmi?
    önce tanışalım bölümünde konunu aç daha sonraları merak ettiğin şeyler hakkında ankaralı olarak bende ve forumdaki diğer arkadaşlarda sana yardımcı olacaklardır,
    saygılarımla
    keyifli paylaşımlar.

7. haymana10

haymana10

Favori Kamış:
    olta
    tavsiyeler için teşekkürler,öncelikle forumu incelemem gerekiyor galiba.bi dolaşayım takıldığım yerlerde yine buraya dönerim.

8. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    İlk Av...

Fatih bey bence sen 1 Temmuzu bekle ve sazan avına git.Daha az yorulur ve büyük ölçüde sonuca ulaşırsın.( şimdi yasal olan levrek ,turna ve alabalığa göre ) Rastgele...

9. haymana10

haymana10

Favori Kamış:
    olta
    teşekkürler,forumu biraz inceledim turna çok heveslendirdi beni,ama zor bir av heralde.önce ben sazana gideyim sonrada turnayla devam ederiz inşallah.fakat bu arada Ankarada sular bayaa azalmış bunun balıklara veya avcılığa tersbir etkisi olurmu acaba.kızılırmaktan kurtboğazına su çekmeyi planlıyorlarmış yetkililer,hayırlısı inşallah.iyi avlar..

10. mandirali

mandirali

Favori Kamış:
    ağ hariç bütün oltalar.
    En İyi Avı:
    2.3 kg turna
    15 temmuz olmadan sazan vurmuyor.şu an en iyi yakalanan balık turna.

11. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Hüseyin bey merhaba ,2,3 kg turna yakalamışın hafta sonu ilk defa turnaya gidecem.Gideceğim göletten geçen hafta 50cm ve 60cm boyunda iki turna yakalamış Nevzat42 anlatabileceğin bilgiler varmı acaba olta tertibi konusunda...:)