Yeni Baslayanlara Temel Tavsiyeler

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında YasminRami tarafından paylaşıldı.

1. YasminRami

YasminRami Yasmin

Merhaba,

Oncelikle boyle bir forumun olmasi harika! Kimlerin emegi gectiyse cok tesekkurler. Daha once hicbir foruma uye olmadim, o yuzden yanlis yerde paylasiyorsam bu basligi hatami mazur gorun lutfen. Her yeni baslayan gibi cok fazla sorum var ve eminim farkli basliklar altinda tartisilmistir. Cevaplar icin ilgili sayfalara yonlendirseniz de cok faydasi olur ama olur da birisi yeni baslayanlara genel tavsiyeleri tek baslik altinda toplamak isterse, ben de belki vesile olmus olurum ve faydalanmis olurum:) Cok soru sordugum icin simdiden kusuruma bakmayin. Fazla bilgim olmadigi icin, su asamada sizin tecrube ve tavsiyeleriniz benim icin altin degerinde.

Ben ve esim her yaz Ingiltere'den Turkiye'ye tatile geliyoruz. Gecen yaz ilk defa balik tutmaya karar verdik ve oltalarimizi ve sisme botumuzu alip geldik Turkiye'ye. Resmen bir tutku oldu. Tanidiklarimiz balik tutmanin ne kadar harika birsey olduguyla ilgili konusmalarimizdan bikti ama biz anlatmaktan bikmadik. (baya da sansliydik, ilk denemede epey balik tutmustuk). Herneyse simdi isi daha da ciddiye aldik ve adim adim buyutuyoruz. Sisme botumuza bir motor almakla baslayacagiz. Motor olmadigi icin kiyidan fazla uzaklasamamistik gecen yil. Sorum su:

1- Seahawk 3 sisme botumuz var (gelecek yil daha iyi bir sisme bot alacagiz). Hangi motoru onerirsiniz? Ne marka, model? Elektrikli mi benzinli mi daha iyi?
    2- Herhangi bir kayit yaptirmak gerekiyor mu denizde kullanmak icin?
    3- Hangi motorun bakimi daha kolay olur?
    4- Elektrikli motor oneren olursa hangi batarya daha uygun olur soylerse cok memnun olurum.
    5- Turkiye'de fiyatlar ne civarda bize onereceginiz modeller icin? Burdan alip getirmek mi ordan almak mi mantikli, onu belirleyebilmek icin soruyorum.
    6- Marmarisin kucuk bir koyunde tatil yapiyoruz genelde, belki marmaristen yazanlar olur, Turkiye'den almaya karar verirsek bize Marmariste nereden bulacagimizi soyleyebilir mi? Ya da internetten mi almaliyiz? hangi site?

Bu sorularin disinda tavsiye edeceginiz seyler olursa cok minnettar kalirim. Simdiden tesekkurler.