Yeni Başlıyorum Yardim Lutfe

Konu, 'Takım Çantası' kısmında Cobantolga tarafından paylaşıldı.

 1. Cobantolga

  Cobantolga Tolga

  Yaş:
  27
  Mesajlar:
  1
  Merabalar Yeni basladim boyle bir sey aldim ama hangisi nerde kullanilir bilmiyorum turna ve tatli su levregine atiyorum 2 gundur gidiyorum ve bos donuyorum baliklarin zipladigini diger baliklari kovaldigini gorup cekememek hevesimi kiriyor. Hangi yapayi nerde hangi derinlikte kullacagimi soyleyebilir misiniz lutfen ?
   

  Ekli Dosyalar:

 2. AhmetKurt29

  AhmetKurt29 Ahmet Kurt

  Mesajlar:
  401
  Favori Kamış:
  Okuma V System 210 cm spin kamış(atarı 5-20 gr)
  Favori Makine:
  Okuma Avenger AV-30 b
  En İyi Avı:
  40 cm Gökala, 27 cm K.Benekli Alabalık, 18 cm Tatlısu Levreği, 15 cm Şiraz, Gümüş Balığı
  Kaçan balıklar şu suyun üzerinde sıçrayan küçük balıklar mı? Onları genelde levrekler kovalıyor. Küçük sahteler kullan. Mesela 5 cm civarı ufak sahte ve silikonlar iyi iş görür. Meppsle de yakalayabilirsin(3 no kullanırsan hem levrek hem turna vurabilir). O kaçışan balıkların biraz arkasına atıp çekeceksin arkasından gelen levrek yada levreklerin vurma ihtimali bi hayli yüksek olur. Bence bazı avlarında levreğe yönelik yemler bazı avlarında turnaya yönelik yemler kullan. Her iki türe karşı şansını dene yani. Sahtelerinin ve kaşıklarının markalarını biliyor musun? Birde avlandığın yer çok derin bir yer mi?
   
 3. Acemibalıkçı41

  Acemibalıkçı41 Aykut

  Yaş:
  27
  Mesajlar:
  4
  Levrek için silikon yada sahte yerine jig çok güzel iş yapıyor 20 gram Ping zebra glow kullanıyorum ben genelde bazen çift geliyor balık :)