Yeni bir aparat

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında babil tarafından paylaşıldı.

1. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    Turna , levrek , alabalık gibi balıkları kaşık ve rappala ile yakalamak için sahte yemin sudaki zigzag ve salınımına ek olarak ileriye doğru sekme hareketide kazandıran bir aparatı 1 ay kadar önce bir internet sitesinde görmüştüm.
    Aynısını bende yaptım gerçekten mükemmel sonuç verdi. Artık sahte yemlerimiz 3 çeşit hareket edebilecek , suda , zigzag yaparken sağa sola doğru sallanırken brde ileriye doğru ufak ufak sekme hareketi yapabilecek.
    Tavsiye etmek bu aleti hafife almak olur bence.:cool: :cool:

2. Suatreis

Suatreis

irfan abi sağol. Dediğin üzere iş görüyorsa ne mutlu site camiamıza. :) Bişey daha öğrendik. Eline sağlık.

3. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    irfan
    resimden pek anlıyamadım, o internet sitesinin adresini,yada çizerek gösterebilirmisin.
    rastgelsin

4. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    denemek lazım,,
    balık yakalandığında bu şekilde mi saracağız,?böyle sarmak zor olmazmı?
    yada bu siistem misinaya zarar veriyormu,?bunun yerine kamışa bir yüzük daha eklesek olurmu?

5. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    Ben bu aleti gördüğüm siteyi hatırlasaydım zaten onu maillerdim bi türlü bulamadım .
    Bakır kalın telden yaptım atarken ve balık yakalandığında ordan çıkartılırsa iyi olur , aslında makinaya bir yük getirmiyor da.

Bir deneyin suda rappala gelirken harika görünüyor sanki biryeri kopmuş veya bir yüzgeci eksik balık gibi hareket ettiriyor.

12 cm. rappalanın arkasından ancak okadarlık turnalar geliyor birde vuruyorlar insanın önünde boylarına poslarına bakmadan.
    Zaten yakında bunun değişik malzemelerden yapılanlarını üretip satmaya başlarlar okdar yani.:eek:

Makinaya uzaklılığına göre sekme hareketi uzayıp kısalabiliyor.:rolleyes:

6. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    acaba,tekne veya botla avlanırken,kamışın o kısmı botun kenarına dokundurulsa olmazmı ki?

7. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
  8. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    benim bulduğum site ; www.mylinedancer.com

yapay yeme ekstra aksiyon getirdiği apaçık ortada, hem de çok basit bir parça eklentisiyle. denemenin hiç bir zararı olmaz. arkadaşım paylaşımın için çok teşekkür ederim. eline emeğine sağlık.

9. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    teşekkürler
    eline sağlık,ilk av da deneyeceğim.

10. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz

11. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    Abi Bence Mükemmel Bir Aparat.bunun Yani Sira Bu Aparati Kendimizde Yapabilirz.paylaşim Için Teşekkürler:)

12. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    ben yanlış mı gördum bilmiyorum ama etrafı plastık kaplı kalın bir telle herkes yapabılır bunu...alt tarafı cengel şeklınde bukulmuş bişi bu dimi...eğer yanlışım varsa görmediğim bişi varsa lutfen yazın. çünkü bu kadar basit bir şeyin böylesine bir farklılık yaratması aklıma takıldı.:confused:

13. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Sade tasarımlar hep fark yaratmıştır ;)

14. babil

babil İrfan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 kg.
    basit

benim elimden esasen tamir bakım falan gelmez ama ben bile yaptım hemde 15 dakikada

yanlız arkadaşlar malzeme önemli misinaya zarar vermeyecek birşey olmalı yoksa turna veya lüfer asıldığı zaman yaralı misina hemen kopar

15. dışı plastik kaplı kalın bakır elektrik teli uygun gibi geldi bana. çok kolaylıkla yapılabilecek gibi görünüyor. akşama hemen deneyeyim....

16. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Hocam, misinanın temas edeceği noktadaki plastik kaplamasını sıyırır isen daha iyi olacağı kanaatindeyim. Misinanın plastiğe sürtmesi yerine bakıra sürtmesi daha fazla kayganlık sağlar ve misinayı aşındırmaz diye düşünüyorum.

17. eğer düşündüğüm tel iş yaparsa, ki maliyet bedava denecek kadar, hem çıplak hem kaplı bir sürü yapabilir ve deneriz. fikir için teşekkürler.

18. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Ben de teflondan bir parça alıp işlemeyi düşündüm ilk. Ama bu kadar uğraşa değmez sanırım :)

19. Oysa ben tam aksini düşünüyorum....
    Mehmet'cim o zaman kullandığımız kamışlardaki yüzüklerin içininde metal olmasının bir sakıncası olmayacaktı.
    Sabit bir metale, hareketli bir naylonun sürtünmesi sonrasında meydana gelecek aşınma, telin üzerinde bulunan plastik kaplamanın vereceği aşınmadan fazla olacaktır.
    Benim önerim ise; kamışın kundak kısmına yakın bir yere malzeme satıcılarından alacağımız büyük boy kamış yüzüklerinden bir tanesinin takılması da bu işi yapacağı yönünde olacaktır.

20. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    Benim önerim ise; kamışın kundak kısmına yakın bir yere malzeme satıcılarından alacağımız büyük boy kamış yüzüklerinden bir tanesinin takılması da bu işi yapacağı yönünde olacaktır.
    Ahmet bey video dan dikkatle izledim şunu gördüm yapay yemi atıyor ondan sonra misina yı o aparata takıyorlardı buda şunu gösteriyor göle atış esnasında misina aparata takılı olursa atmada belki problem olacak ki bu doğrultuda sizin önerdiğiniz kamış yüzükde sürekli takılı olması gerekir buda yapay yemi atmada problem yaratır kanısındayım.saygı ve sevgiler