yeni bot motor aldım yardım lütfen arkadaşlar

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında matalayer tarafından paylaşıldı.

1. matalayer

matalayer Murat Atalayer

Favori Kamış:
    Shimano Dialuna
    Favori Makine:
    Shimano Wanguish
    En İyi Avı:
    4.5 kilo kofana
    Arkadaşlar aranızda yeniyim yardımınıza ihtiyacım var. suzuki suzumar 3.90 ahşap taban şişme omurga bot ve yine suzuki 4 zamanlı 9.9 full ejleksiyon motor aldım. 2 el fakat her ikisi de yeni sayılır. motorumun rodajı yeni bitmiş durumda. dün ilk kez indirdim denize fakat biraz hayal kırıklığı yaşadım. daha önce arkadaşımın 5.20 teknesindeki eski bir 9.9 motor bizi uçuruyordu fakat benim bot gitmiyor. Planing denilen durum bende olmuyor. tirim ayarında mı bir sıkıntı var bilmiyorum. ne yapmalıyım tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Son düzenleme: 24 Mayıs 2019
  2. Denizci33

Denizci33 Mustafa

Merhaba, trim ayarınızı kontrol edin, sırasıyla 1-2-3 (mercury 9.9) deneyin, muhtemel 1 noluda planing olur.Son gaz verin, planinge geçince gazı düşürün.bu arada botda ilk önce ağırlık olmasın tek kişi ile deneyin

matalayer bunu beğendi.
  3. ridrid

ridrid RIDVAN

Favori Kamış:
    OKUMA SPİN 240CM
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    BEYŞEHİR GÖLÜ 90LI YILLAR
    Merhaba, akla ilk gelen trim ayarı oluyor ama şunu da belirtmek isterim ki Bot ahşap veya fiber tekne gibi değildir denize yapışır, hele ki kişi sayısı arttıkça denize tutunma oranı daha da fazlalaşır, kişilerin dengeli oturma düzeni de etkiler. bir de senin botun 3.90 sürtünme yüzeyi oldukça geniş, bence planing yapamıyorum diye üzülme motor götürüyorsa takıl keyfine bak. suzumar-suzuki bunlar kendini kanıtlamış sağlam ürünler.. hayırlı olsun.