yeni DT telsiz belgesi hakkında

Konu, 'Tebliğler' kısmında icerainbow tarafından paylaşıldı.

1. icerainbow

icerainbow levend korkut

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shakespeare
    En İyi Avı:
    35 kg orfoz
    Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Deniz ve Hava Bandı Telsiz Haberleşme Sistem veya Cihazları ile Seyrüsefer Cihazlarına Kurma ve Kullanım İzni Verilmesi, Ruhsatlandırılması ile Tarifelerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik yayımladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan yönetmelik, yürürlüğe girdi.
    Yeni düzenlemeyle 3 Eylül 2009 tarihinde yayımlanan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Deniz ve Hava Bandı Telsiz Haberleşme Sistemlerinin Kurulması, Kullanım İzinlerinin Verilmesi, Ruhsatlandırılması ile Tarifelerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik yürürlükten kaldırıldı. Yönetmeliğe göre, ruhsatnameler 5 yıllık süre için düzenlenecek. Yeni yönetmelik yürürlüğe girmeden önce verilmiş ruhsatnameler de 5 yıl geçerli olacak. Bu sürenin sonunda yenilenmeyen ruhsatnameler, herhangi bir yazılı bildirime gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılacak. Ruhsatnameler, beş yıllık süre için düzenlenecek. Bu Yönetmelik uyarınca düzenlenecek geçici ruhsatnameler, en az 3 ay en fazla 1 yıl süreli olarak düzenlenecek. Telsiz haberleşme sistem veya cihazları ile seyrüsefer cihazlarının devir, nakil veya kullanımdan kaldırılmaları halinde ruhsatnamenin iptali için bir ay içinde TİM’e başvurulacak.

2. ismail34

ismail34 İsmail Köksal

Yıllarca amatör telsizcilik yaptım.Nice nice yanlışlıklar gördüm.Denizlerimizde balıkçıların artmasıyla Telsiz Genel Müdürlüğünün gerekli ayarlamalarını yapmak zorunda kalıyor.Sahibi bilinmeyen telsiz,sahibi bilinmeyen tabanca gibidir.Gerekli eğitimini almış bir telsiz operatörünün telsiz kullanımıyla eğitimsiz bir operatör bir olurmu.Frekans kirliliğine sebep olurlar.Uluslararası frekanslarda müzik yayını yapanları çok gördük.Ama yakalandıklarında vay hallerine.
    Bir çok cihazlar norm dışı kullanılmaktadır.Kalibrasyon sorunu ve aşırı güç kullanılmaktadır.Bunlar da frekans kirliliğine neden olur.

Yerinde, amacına uygun ve uygun kişilerin kullandığında sayısız faydasını gördüğümüz telsizlerin iyi günlerde kullanmak dileğimle.

====-TA 2 MPX==== Amatör telsiz kodum.