Yeni Mekan Araniyor

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında acariletişim tarafından paylaşıldı.

1. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Arkadaşlar dün köprüköydeydim su çok çekilmiş kıyı yosun sazlık ve kurbaga yuvası haline gelmiş sıcak çok etkilemiş.1 turna aldık 2,5 kg.civarında 2 tane kaçırdık biri oltayı kırdı ama çok ugraştık.Balık var ama tutmak imkansız sazlıklar nedeniyle...Köprüköye turnaya ara vermeye karar verdik...
    Bu arada biraz ara vermeyi düşünüyorum yasak kalkana kadar.
    Sazan, yayın,çay balıgı tutmak için yeni yer önerilerinizi bekliyorum..Özellikle sazan ve yayının büyük oldugu sular nerelerdir.
    Herkese saygılar

Son düzenleme: 6 Haziran 2006
  2. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    sazan için yer düşünüyorsanız ankara için söylüyorum çamlıdere barajının bir kısmı çok iri sazan vermiş geçen sene. ama neresi olduğunu bilmiyorum. arkadaşlarım gitmişlerdi. bu sene kısmet olurda gidersem yerini bildiririm. Ankaranın batısında yer kalmadı doğuya doğru gitmek lazım kırşehir, çorum, yozgat gibi yerlerde iyi balık çıkan yerler varmış. bu sene deneyeceğiz.

3. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    slm

arkadaşlar büyük sazan tutmak istiyormusunuz. o zaman vezirköprüye gelin sazan nasılmış görün

4. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    acar iletişime adres

sayın acar iletişim belki birdaha görğşemeyiz çünki ben ankarayı terkediyorum size nokta tarif .çankırı yolu çankırıya 20 km kala sağa kızılırmak kasabasına varın sanayinin içinden geçip kızılırmakla çankırıdan gelen çayın birleşme noktalarına veya obölgelere özellikle gece ve sabaha karşı mükemmel yayın var...ulustan sülük alın veya küçük kurbağa takın ...saygılarımla

5. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    sazan için yer düşünüyorsanız ankara için söylüyorum çamlıdere barajının bir kısmı çok iri sazan vermiş geçen sene. ama neresi olduğunu bilmiyorum. arkadaşlarım gitmişlerdi. bu sene kısmet olurda gidersem yerini bildiririm. Ankaranın batısında yer kalmadı doğuya doğru gitmek lazım kırşehir, çorum, yozgat gibi yerlerde iyi balık çıkan yerler varmış. bu sene deneyeceğiz

Üstat oralar çok karışık çamlıderede 2-3 tane yer varmış bölge bilmek gerekiyormuş tam adres verirsen.
    RASTGELE

6. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Mehmet hoca

Mehmet hocam merhaba abim nereye gidiyorsun.Taşınma gibi falanmı.Abim ankarada gerçekten yer kalmadı.Barajlar bataklıga dönüşmekte.Balıklar kokmaya başladı.İyi biryer keşfetmem lazım.
    Abim olmadı denize kaçacam.SAYGILAR

7. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    arkadaşlar büyük sazan tutmak istiyormusunuz. o zaman vezirköprüye gelin sazan nasılmış görün

Üstat orası samsunda degilmi?Babam samsuna gittikten sonra ne işim var sazanla falan denizde şansımızı deneriz.Ankara çevresinde düşünüyorum.
    Yinede ilgin için tşk.
    SAYGILAR

8. ozgun

ozgun

Favori Kamış:
    olta takımları
    En İyi Avı:
    sazan 12 kg
    valla gelebılırsen niz bizimkisi yer söylemek samsunla arasında 100 km var

9. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    Üstat oralar çok karışık çamlıderede 2-3 tane yer varmış bölge bilmek gerekiyormuş tam adres verirsen.
    RASTGELE[/QUOTE

Çamlıdere deki o bölgelere bende gitmedim. geçen sene giden bir arkadaşımla görüştüm. tek başına gitmiş ve taktırdığı sazanı tek başına çıkartamamış ve kaçırmış, ama 8-10 kilo arasında 4 tane sazan almış. Tekrar görüşürsem sana tam olarak yer tarifi verebilirim. bende sezon açılınca gitmeyi düşünüyorum. ama benim bildiğim çamlıderenin 1 bölgesi balık veriyormuş. görüşmek üzere

10. UMİTKARACA

UMİTKARACA

Bilgim çok fazla yok ama hem video sunu hemde gölden gelen sazanı görünce inanmamak elde değil .. geçen sene milas yakınlarında giden abilerimizin getirdiği sazanlar gerçekten devle orantılı idi.. Ben birzat tarttım sazan 16,kusür kilo geldi inanammıştım o balığın okadar olacağına bilen varsa oraya gitmenizi tavsiye ederim yanlız köy halkı biraz tersmiş..isminide bu akşam alıp buraya tekarrdan yazarım oraya tatile gidecekler için güzel bir secenek

11. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Bilgim çok fazla yok ama hem video sunu hemde gölden gelen sazanı görünce inanmamak elde değil .. geçen sene milas yakınlarında giden abilerimizin getirdiği sazanlar gerçekten devle orantılı idi.. Ben birzat tarttım sazan 16,kusür kilo geldi inanammıştım o balığın okadar olacağına bilen varsa oraya gitmenizi tavsiye ederim yanlız köy halkı biraz tersmiş..isminide bu akşam alıp buraya tekarrdan yazarım oraya tatile gidecekler için güzel bir secenek

Üstat 16 kilo sazan türkiyede ilk defa senden duydum.Gidilebilir aslında milasdan bir tanıdık bulmak lazım balıkçı arkadaşlardan milasda oturanlar varsa konuyu aydınlatırlarsa sevinirim.SAYGILAR

Tşk Ümit Üstat

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Kasım 2009
  12. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Sogol ergün bey görüşmek üzere

13. yuvacıklı

yuvacıklı Hasan ÇAĞLAYAN

Favori Kamış:
    LINEAEFFE ALL AROUND CARBON KAMIŞ 150-300G 3.80
    Favori Makine:
    wiking 5000
    En İyi Avı:
    Daha en büyüğünü tutamadık.(En son 14 kilo aynalı)

Aaaaah vezirköprü Ahhhh. Her sene sabırsızlıkla ağustos ayını beklerim oraya gitmek için. Kanyonun altında yüzen kayık kadar yayınlar olduğunu söylerler radar ile bakanlar. (profil resmimdekiler de bu senenenin vezirköprü mahsulüdür ) :):)

14. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Vezirköprü mahsülünüz de mahsülmüş hani. Nedir onlar öyle abicim. Kaç kilo, kaç metre, kaç tane, olta işi mi, hepsi senin mi?:) :confused:

Bilgilendirebilirseniz devamına rastgelsin diyelim, maşallah diyelim. Selamlar.:)

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    :eek: :eek: aynı soruların cevabını sabırsızlıkla bekliyorum:) :) :)

16. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

vezirköprü nün neresinden avladığınızı öğrenebilirmiyim bu sene 25 gün kaldın.1.5 daha büyük yakalayamadın en az50 limit altı balık suya iade ettim anlayacağınız genelde küçüktü balıklar altınkayada bencede türkiyedeki en büyük yayın ve sazanlar mevcut.
    cevap yazarsan sevinirim belkide seneye orda karşılaşırız

17. yuvacıklı

yuvacıklı Hasan ÇAĞLAYAN

Favori Kamış:
    LINEAEFFE ALL AROUND CARBON KAMIŞ 150-300G 3.80
    Favori Makine:
    wiking 5000
    En İyi Avı:
    Daha en büyüğünü tutamadık.(En son 14 kilo aynalı)

evet bu senenin mahsulü resmin ortasına sigara paketi koydum orantı kurabilmek için :) düşünün artık paket balıkların yanında seçilmiyor bile :) Resimde sağ tarafta gördüğünüz 8,5kilo sol tarafta gördüğünüz 5 kilo en küçüğü olan bir tanesi zaten belli oluyor :):):) 1 kilo dan biraz fazla diğerleri 2 ile 3 kilo arasında değişiyor. Tabi bunlar yanlız benim tuttuklarım değil kafile 5 kişiydi.

aşağıdaki resimdeki sazan sol taraftaki sazanın yakından görünüşü (üzerindeki yaralar bizden kaynaklı değil)

Bu resimde de o balığı tutarken çekilen bir kare

işte burası avlandığımız bölge.

vezirköprüde türkmen köyü var vezirköprü merkeze yaklaşık 12 km. ulaklıkta o köy içinden geçip su kenarına varılıyor. Büyük çıkmasının nedeni eskiden mekanın orman oluşu . Yani su içinde kökler ve mağara oyukları çok fazla. Vezirköprünün zemininde çakıl olduğunu düşünürsek balıkların köklerden beslendiği ve buraya yuvanlığını söyleyebiliriz. Kopardıklarımızı ve çeviremediğimiz balıkları tutsaydık ilk gün dönmüş olacaktık:)
    Bulunduğumuz yerde kanyon denen vir yer var bilenler bilir. sanki bir boğaz gibidir 150mt yükseklikte suya 90 derece inen bir kaya düşünün her iki kıyıda ve bu suyun kanyondaki derinliği 70 metre kadar ve aşağıda radarda görülen balıklar muazzam büyüklükte. hayallerinizden bile büyüğünü düşünün heleki yayınlar. Ancak şöyle bir durum var kanyonun zemini mağaralarladolu ve yayınlar bu mağaralarda görünüyorlar olta atmak için elverişli değil ( nasıl bir olta atacaksak hani :):) ) ağ aılacak düzlükte bir yerde değilmiş. Oradaki tekne sahiplerinin söylemesine göre.

Yani yayınlar kendilerine öyle güzel bir yer bulmuşlarki insan elinin uzanamayacağı bir yer. Umarım uzanmaz biliyoruzki yayın balığı o kilolara bir asır da geliyor kolaymı.

bu resimdeki işte yukarıda anlattığım kanyon denen yer. [​IMG]

Son düzenleme: 30 Kasım 2009
  18. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hasan bilgilendirme için teşekkür ederim. Güzel avlarınızın devamını dilerim. Selamlar.:)

19. eskina_man

eskina_man Murat

En İyi Avı:
    canlı bırakma yaptım, hala bekliyorum.
    acariletişim derken? acar adınız? iletişim soyadınız mı?

20. sinekci-fly

sinekci-fly kasım tazegüney

hasan ben durağan narlısaray arasını adım adım bilirim senin dediğin yere adapazarlı arkadaşlar cok gidiyor.sen direk türkmen köyün ordamı avlanıyorsun yoksa kayıkla karşıyamı geçiyorsunuz.benim olduğum yerdede çok büyük balıklar var ama oltaya vurmadı ha ben genelde hiç yemeleme yapmam ama daha önceki yıllar hep 3-5-8 kg balıklar alırdım ama 3-4 senedir 3-4 kg geçmedi