yeni takım için yardım

Konu, 'Kamışlar' kısmında apo_1905 tarafından paylaşıldı.

1. apo_1905

apo_1905 apo

Arkadaşlar fazla bütçem yok hazır indirimde varken bi kamış makine almak istiyorum biraz araştırdım ve bunlar aklıma yattı sizede sormak istedim bu kamışla makineyi kullanan varmı.Ve istediğim öyle çok güzel bir takım toplamak değil sınırlı bütçem var dediğim gibi o yüzden orta sınıf olması benim için yeterlidir.Bu fiyatlarda başka kamış ve makinede önerirseniz sevinirim bunlardan daha iyi olduğunu düşündüğünüz.Ve bu takım için bana bi misina tavsiyesi verirmisiniz hangisini alim.Genelde galata'da avlanıyorum nadir olarakta baraja israil sazanı, çapak avlamaya gidiyorum.

http://www.avmarketi.com/asp/product/136802/Lineaeffe-Epx-Infinity-390cm-Surf-Kamisi

http://www.avmarketi.com/asp/product/13467/Okuma-Compressa-CP50-makine

2. gtakgoa

gtakgoa gtakgoa

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 4.20
    Favori Makine:
    banax sx5000
    En İyi Avı:
    sarıkanat, 5 adet
    Merhabalar ; avlandğınız yerler itibariyle ve bütçeye göre ideal seçimler diyebiliriz. misina olarakta asso veya pelikanın ucuz 0,30 luk misinaları idare eder sizi. İyi günler

3. Volkan0690

Volkan0690 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Flame 30
    Bence compressa 50 yerine trinity 65lik makineyi alabilirsiniz aynı fiyatta aynı kalitede ama daha büyük olduğu için daha güçlü. Ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Okumanın indirime girmesini bekliyodum ne zamandır alcaklarım için. Bugün siparişi verirken dayanamadım bi tane daha aldım aynı makineden:) Fiyatına göre hakkını fazlasıyla veriyo makine. Sizede tavsiye ederim.

http://www.avmarketi.com/asp/product/15405/Okuma-Trinity-TNF-365-makine

4. aNeXiEtY

aNeXiEtY Fatih

Favori Kamış:
    Lineaeffe Baia Grande 4.20m / Lineaeffe Hitech Carbon 2000 3.0m
    Favori Makine:
    Okuma Avenger 65a / Remixon Dream 70
    Kamış 4.20 olabilirdi.

5. apo_1905

apo_1905 apo

peki kamış kalitelimidir yoksa yarı yolda bırakıcak bişeymidir.

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    trinitynin kafasi grafit, compresanin aluminyumdur. butçe kisitli ise bu takim is gorur yanliz makineyi 50lik yerine 65lik almakta fayda var. fiyat farki 3-5 lira ya vardir ya yoktur

7. apo_1905

apo_1905 apo

peki grafitle aluminyum arasındaki fark nedir aluminyum olması daha iyi değilmidir.

8. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    tabi ki aluminyum olmasi daha iyi. grafit asiri yuk binince esneme ve çatlama yapar. gerçi bu fiyatlara alinan materyelden fazla birsey beklemek yanlis olur fakat compresa trinityden iyidir.

9. Volkan0690

Volkan0690 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Flame 30
    Roy Abi verdiğim linkteki açıklamada yanlış yazılmış. Kendi kafası aliminyum yedek kafası grafit.

10. Volkan0690

Volkan0690 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Flame 30
    Yukarıdaki açıklamamı düzeltiyorum:)

Ben kendi kafasını aliminyum zannediyodum yedek kafası gibi siyah renk olmayınca :) bi baktım sadece üzeri parlak boyaymış ben onu aliminyum diye kullanıyodum niye söyledin abi :)