Yeniyim, Olta takımı konusunda yardıma ihtiyacım var.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında acemibalikci1 tarafından paylaşıldı.

1. acemibalikci1

acemibalikci1 Demir

Merhaba arkadaşlar. Hem aranızda yeniyim, hem de amatör balıkçılık konusunda yeniyim.
    Bir tanıdıktan bana gelen AlbaStar Nature 2780 / 500 olta kamışı var (5 mt. 50 - 100g atarlı). Ama makinası yok.
    Genellikle kıyıdan deniz oltacılığı (istavrit, mezgit, kefal vs.) yapacağım. Bazen de yakın çevremdeki göllerde sazan düşünüyorum. Ama nadiren imkanım olacak.
    Gelelim konumuza. Yeni olduğum için olta takımları konusunda pek bilgim yok.
    Zaten pro olmayı da düşünmüyorum. Amacım amatörce takılıp kafa dağıtmak, hoş vakit geçirmek ve iş stresini biraz olsun üzerimden atmak.
    Bu kamışa ve yukarıda belirttiğim durumlara göre ne tür bir makine almalıyım. Sizden özel ricam, lütfen, tavsiye verirken pro olarak değil de, basit kıyı avcılığı yapacak biri için fiyat performanslı ucuz ürün tavsiye etmeniz. Tabii 3 günde dağılacak veya iş görmeyecek ürünleri dahil etmiyorum. upload_2020-7-13_18-10-23.gif
    Örnek, AlbaStar FIT 6000 bana uyar mı?
    İlgi ve anlayış gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimle. upload_2020-7-13_18-10-23.gif
    Herkese "rastgele"