Yeşilköy Lüferleri bunlaaaar :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    28 Ekim Cumartesi günü saat 16.30 da geldim avlak yerine. Arkadaşımın önceden bana ulaştırdığı taze istavritleri hemen livara koyup kokmasınlar diye denize saldım. Daha sonra arkadaşı beklerken zargana alabilirmiyim düşüncesiyle bi zargana topu yapıp istavritin kuyruk altınıda takıp salladım. Biri iki at çek tık yok. Sonra biraz ilerimizdeki abi bi sarıkanat çekince dedim emre hiç durma hemen hazırla takımları.

Olta: Klasik mantarlı lüfer takımı.
    Yer : Yeşilköy
    Saat: 28 Ekim saat 16.00 ==- 29 Ekim saat 08.30
    Yem : Taze istavrit yaprak yem.

Saat 17.15 tak ilk balık geldi bayağı ağır geliyor ne o koca bir lüfer :D.

Yaklaşık 15-20 dakika sonrada bir sarı kanat. Bu arada da arkadaş geldi hemen takımlarını yaptı salladı. Niyetimiz gece 1 - 2 gibi gitmekti ama nafile balık bol olunca insan azıyor. Kaldık tabiki sabah 8 e kadar balıktaydık. Ama sabah balığı hiç yapmadı. Yani gece 2 de dönseydik 3-4 arıkanat eksiğimiz olurdu en fazla. Toplamda 19 Sarıkanat 10 lüfer aldık. Çok keyifli bir avı. İşte resimler.

Gece manzara, birde deniz temiz olsaydı...

İşte sabahın ilk ışıkları...

İşte nevale...

Bu arada av boyunca 2 kamış kullandım. 6 adet lüfer takımı hazrcadım. Birinde iğnelerin arasındaki çift kat misinayı teke düşürdü lüfer ondan değiştirdim. Birinde takımı tamamen kopardı. Diğerlerinde de misina gam yaptı ondan değiştirdim. Bu gama bi çözüm bulmak gerek.

Son düzenleme: 29 Ekim 2006
  2. güzel av olmuş şansın açıkmış kıyıdan okadar lüfer almak kolay değil ...

3. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    emre güzel balıklar eline sağlık. bende bu akşam bi bakayım ne var ne yok.

4. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    güzel av olmuş tebrikler........:D:D:D

5. Spider

Spider Mert Eren

süpper..
    lüfere geeel lüfereeeeeeee..

:D

eline sağlık

6. impala

impala

Favori Kamış:
    olta,kamış
    En İyi Avı:
    kefal,izmarit,istavrit.....
    iyi av emre abi allah bereket versin

darısı başımıza

7. omur78

omur78

Favori Kamış:
    KAMIŞ
    En İyi Avı:
    TURNA 3,80 Kg. 1997 Gölbaşı
    Emre çok güzel ve bereketli av olmuş ellerine sağlık rastgele.

8. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    deniz beni çağırıyor

:D Emre maşallahın var,devamını diliyoru.:) :) :)

9. Emrecim tebrik ederim güzel av olmuş..
    Soğukla aranız nasıldı bu arada,sabahlamak zor oluyormu o taraflar çok eser ?..
    Bende bu gün çıktım lüfer,izmarit ne olursa diye ama bir kova dolusu havayla geri döndüm...:)
    Bizim bu taraflar(Bostancı,Maltepe) biraz kısır tabi,gelsede çok seyrek alabiliyoruz balığı.Genelde balıkçıdan:D

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler arkadaşlar.
    Hüseyin abi;

Sabahlamak zor oluyor tabi ama muhabbet ve arkadaş varsa zaman geçip gidiyor. Ayrıca üstümüz çok kalındı hava bayağı serin yaptı ama gece duruluyor rüzgar falan kalmıyor. üstümde atlet üstüne sweetshort + boğazlı kazak + örme bir fermuarlı hırka + mont vardı altımdada kot üşümedim ama balık keserken eller ıslanınca eller üşüdü biraz ama sorun olmadı bez kullanmak şart. :D

11. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emre ellerine sağlık harika bi av yapmışsın tebrikler en kötü avın böyle olsun inşallah:)

12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    mustafa sorma bir oldu pir oldu :D
    önceki gün 1 lüfer 1 sarıkanat almıştık dün coştuk arkadaşla sabah güneş doüğduğunda gözlerimize inanamadık kovaya ve livara bakınca

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar yeri gelmişken söyliyim. Dün 2. yada 3. lüferi çetikten sonra iğneden çıkarmaya çalışıken sol elimin orta parmağını kaptı bir üstten bir alttan 3 er yada 4 er diş geçirdi kırt diye ses bile geldi, bir anda bağırdım ister istemez millet ne oldu falan dedi korktular.
    PArmağımıkaptı ama parça alamadı bayağı bir deldi, ayrıca bi abi lüferin ısırığında kan durmaz falan dedi gerçekten 2 saat kadar kanı silerek durduramadım tütün mütün nafile şakır şakır kanadı sonra akan kanı silmedin bilerek kan aktı aktı aonra sertleşti pıhtılaştı oşekilde durdu.
    Çok dikkatli olalaım daha ağır yaralar alabiliriz.

14. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Çok güzel bir av olmuş tebrikler bu kadar bol lüfer, bu zamanda, kıyıdan? pes valla :)

15. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Emre imrendim emin ol.:) Biliyor musun ben daha hiç lüfer avına çıkmadım hayatımda. ( Haaa.. bir de kuzu.:):) Umarım bir gün çıkmak kısmet olur.
    Kutlarım seni. Eline sağlık..

16. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Eee Emre Cumartesi o kadar gazdan sonra olacağı buydu. Kurutmuşun denizi be.

Sanırım seninle parmak kaptırma davasını da görüşmüştük ama işte bir anlık dalgınlık :( Geçmiş olsun !

Eline koluna sağlık. Çok güzel av yapmışsın !

17. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Emre kardeş kısmetin her zaman açık olsun güzel av olmuş keyfini paylaşmak isterdim.Rasgele

18. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    evet çok gaza geldik allahtan yemlerimiz çok tazeydi ve sabaha kadar livarda suyun içinde durudular da balık yadırgamadı. Evet parmağı kaptırdık konuştuğumuz gerçekleşti hayvan bir anda ne olduğunu bile anlamadan kırt diye ısırdı lanet kanamasıda durmadı abartısız 2 saat kadar devam etti.
    Bu deniz daha çok av verir ya balık girdimi patırpatır vuruyor valla mesele almak benim balık vurduğu anda kamçılama mı tasmalamamı ne deniyorsa işte onu hızlı bir şekilde yapmakta porblemim var birçok balığı böyle kaçırıyorum yanımdaki arkadaşlar anında takıyor balığı alıyorlar çalışmam lazım biraz.

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim seninde kısmetin açık olur inşallah. Belki bir gün büyük bir organizasyon olur birlikte balık tutarız.

20. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    yeşilköy hasılatı

emre maşallah iyi balık tutmuşsun. 2000 den önceki yıllarda bende oralarda aynı balıkları alırdım.yeşilyurt/yeşilköy çınar otel önleri civarı. mesela avcılar sahil kısmıda yapardı...
    üzeri parlak folyo mantarlı 2 igneli takım yapıyorsan vede hatta gece avlanıyorsan. mantarın dibine bir fırdöndü bagla ayrıca mantardan ana bedene gelen sistemi(20/50 cm arası) 0,33 dan az olmasın) birde sistemi 3 lü fırdöndü ile yaparsan gam olayı ortadan kalkar...bn bu şekilde kullanırdım.
    kolay gelsin