yeşilköy

Konu, 'Bölgeler' kısmında SMyildiz2009 tarafından paylaşıldı.

1. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
    birkeresinde yeşilköy sahile gittim .yanıma karides de aldım çaparide.bundan yaklaşık 1 buçuk ay önce .yemli iki iğneli takım attım.kopan kopana kopmasada bişey çıkmadı zaten .biri yaklaştı yanıma burdan balık alamassın 1 ay sonra gel dedi.acaba bilgisi olan varmı yeşilkoyden kıyıdan ne çıkar .nasıl takım kullanılır??

2. 29519

29519

Şöyle söyliyim Yeşilköy'de boğazdan çıkan tüm balıkları alabilirsin ama yeşilköy'ün boğaz da balık avcılığından kötü yönü, boğaz gibi balıkların geçiş noktası olmamasından dolayı balığın yanlamasını beklemekdir. Boğazda kış mevsiminde bile uzak atışlar ile kanaldan istavrit alınması mümkünken Yeşilköy de bu mümkün değil ama mevsimi geldi ara ara gidip çapari ile istavrit veya yemli ile istavrit de dahil olmak üzere izmarit, gelincik gibi balıkları avlamayı deneyebilirsin.

3. SMyildiz2009

SMyildiz2009 Süleyman

En İyi Avı:
    Sarıkanat
    işin kötü yanı çapariyle kıyıdan attımı çok takılıyo :( ben eskiden dolaşırken oralarda adamlar gece karanlıkta kayalıklara yerleşmişler avlanıyorlar..ışık felan tam takım .ne yakaladıklarını bilmiyorum..kıyıdan çapari çok zor takılmadan çekmek

4. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Yeşilköy değişken bir meradır, arkadaşların söylediği gibi her tür balık çıkar ama her zaman verimli olmaz. Dip çok ilişkenlidir bilmediğiniz yerde dip oltası kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Geceleri gündüze göre daha verimlidir ancak gelip karşınıza ağ atan da çok olur. Canlı teke ve şamandıralı takımla şu sıralar eşkina yakalanabilir.

5. 29519

29519

O zaman çapari attığınızda dibi bulduktan sonra hiç beklemeden gerekli aksiyonları verirseniz ve ilk dibi bulma anından sonra orta sularda avlanmaya çalışırsanız takılma sayınız azalabilir. O ışıkla balık tutan amcalar lüfer içinde orada olabilirler eşkina içinde. Hatta benden size tavsiye gidin sorun ne tuttuğuklarını o amcalara nasıl tuttuklarını, eminim içlerinden biri yardımcı olmaya çalışacaktır.

6. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Yeşilköyde belediye otobüslerinin son durağı olan yerdeki plajın orada bulunan mendireklerden kurt ile yazın yanılmıyorsam Temmuz veya Ağustos 'du güzel ispari almıştım ama şuan ne balık yapar bilemiyorum

7. 29519

29519

İspari tutmayıda özledim yaw :D Küçücük boyuna rağmen o ne mukavemettir öyle.
    :)