Yeşilköyden Haftasonu Haberleri.

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında SahEmre tarafından paylaşıldı.

1. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bugün üşenmeden bütün koyları ve burunları gezdi.

Oğlanın biri kenarda balık ayıklayan bir balıkçının ayıklayıp attığı balık parçalarına toplanan kefallere takma yapıyordu. Ben gittiğimde en az 2-3 kilo istavrit büyüklüğünde kefal vardı.

Bir burunda 2-3 kişi ekmekle kefal avlıyordu ikisinin kovasında 30-35 cm lik iri kefal vardı.

Bir koyda da zargana toplu takım ve midye kurduyla avlanan bir ekip vardı. Onlardada 30 cm civarında 3-4 adet kefal ve birkaçtane zargana vardı. Yani bişeyler var anlaşılan ama ben bu hafta sonu kaçırdım haftaya bakıcam artık önceden takım hazırlayaım bari.

Yeşilıköy sahilde avlanan arkadaşlar varsa birlikte takılabiliriz.

2. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    emre inşallah sende güzel av yaparsın rastgelsin;) :)

3. simendifer

simendifer Sennur

Rast gelsin Emre, bize Yeşilköy raporunu bildirirsin artık ;) Bir de zarganaya dene, çıkmaya başlamış mı bakalım ;) Değil mi Mustafa ? :p

4. kral balıkçı

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    aynen ablacığım raporu alalım emreden ve bi buluşma ile dolduralım kovaları zargana ile:D

5. simendifer

simendifer Sennur

İnşallah Mustafa :p Geçen seferki gibi oltadan düşmesinler de :D Gerisi kolay :p Bir de benim şu şamandralardan almam lazım zargana için, benim malzemeci buralarda zargana tutulmadığından satmıyor.. Yolun düşerse benim için bir tane alır mısın Mustafa ? Ben gidemiyorum o taraflara, çok uzak kalıyor...

6. kral balıkçı

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:

ne demek abla sen iste yeter alırım tabi

bu arada o günkü ortalamayı hesap ediyorum şimdiye kadar en fazla kaçırdığım ortalama çıkıyor ortaya

4 balıktan sadece birtanesini sudan çıkartabildim enterasan bi olay benim için bakalım kısmet bidaha kine:eek:

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    ilgi için teşekkürler

zargananın yeni yeni geldiğini söylediler. Yaşlıca bir amca 'zargana alıyorlar ama bütün yemleri denemek lazım ' dedi. Genelde şamandırlı takımla kurt atılıyor kefal yada zargana geliyor.

8. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Selam millet dayanamadım erken geldim 6 gibi gittim kayalıklara biraz kurt bulmak niyetindeydim midyelerin arasından malesef 4-5 taneden fazla bulamadım üstelik uzun bir sürede sıkıldım elimdekilerle yetineyim dedim şamandıralı takıma taktım salladım ikinci sallayışta hafif kıpırtı oldu alamadım kısa bir süre sonra taa ilerden sürüklediğim zarganayı almayı başardım aman ne zevk o öyle ya ama daha sonra elimde kurt kalmadığı için bende başka çaremde olmadığından midye aldım biraz kenar tabir edilen kurta benzer yerden taktım ama bi şey alamadım

yani 1 tane zarganayala döndüm resminide çektim ama teknik bir arızadan dolayı koyamıyorum şu an belki birazdan koyarım
    :D

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    işte

10. olsun canın sagolsun bidahaki sefere daha çok tutarsın...

11. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    30 ağustosta bende gideceğim inşallah. Zargana tutmayı özledim valla. Ama daha biraz erken zargana için eylül ortalarında iyice canlanır balık. Ekim yarışması birincisi ben olabilirim aksilik çıkmazsa :). ( hanımdan izin koparırsam :D)

Son düzenleme: 17 Ağustos 2006
  12. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Selam millet.

Sabahtan 7 de kalkıp k.çekmeceye kurt toplamaya gittim yarım saat kadar uygun yer aradım ancak bulamadım. Orada limanda gördüğüm biri bana yardımcı oldu yeri tarif etti. Tarif üzerine gittiğimde kurt toplayan 3-4 kişiyi buldum adamlar mafya gibi :D zaten kurt toplayabilmek için suyun içine girmek gerekiyormuş( onların yalancısıyım) iz satıyoruz dediler niyetleri belliydi :D neyse 3 milyon verdim bir dünya kurt aldım keşke 1 milyonluk alsdaymışım ama dışarıda köprüde falan daha pahalıya satıyorlarmış. hafta sonu k.çekmece deki köprünün ordan çok ucuza kurt alabilirsini.

Neyse geldim yeşilköye fazla uzatmayayım. saat 10-13 arası kalabildim çünkü öğleden sonra planımda olmayan bir işim çıktı. Bu süre zarfında 1 zargana tanede orta boy kefal aldım şamandıralı takımla. Deniz çok hareketliydi umarım yarın biraz daha durgun olur.

Bu arada bir şey soracağım. Ben fazla kurt almışım ve elimde şu an canlı kalmasını sağlayamadığım 40-50 tane kurt var bunları yarın kullanabilirmiyim arkadaşlar şu an ölüler sularını değiştirdim. Yani illaki calı olması gerekmez diye düşünüyorum. Fikrinizi alabilirmiyim saat 24'e kadar bir şeyler yazarsınız umarım. Sabah yine kalkıp erkenden idicem ama bu sefer akşama kadar kalırım :D çıldırdım mı ne? :D
    :D

13. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    21.08.2006 Pazar

Evet sabah yine k.çekmeceden bir güzel aldığım kurtlarımla birlikte yeşilköy sahiline indim, dünkü gibi dalglı bir deniz yoktu daha durgundu. Bi süre sıkıcıydı ne vuran vardı nede gelen ama sonra ufak tefek kıpırdanmalarla birlikte kefal ve zarganalar renk vermeye başladı. Zaman zaman hareketlenen deniz zaman zaman hiç balık vermiyordu. bir iki kefal ve zargana derken alttaki resimde de gördüğünüz gibi okyanusta yolunu kaybetmiş bir zargana azmanı ile boğuşmaya başladım zaten kenara bıraktığım kamışı yerinden öyle bir çıkarrtı ki azkalsın kamışımdan oluyordum neyse kamışı yakaladım ama bırakın balığı çekmeyi motoru sarmak bile çok zordu, balığı kıyıya alana kadar motoru 3-4 sefer resmen sarmaya gücüm yetmedi. Neyse bu hayvanı kayalıkların üstüne alır almaz misinamı koparttı (malum ağırlık) ve klayalıkların arasına gitti ama bu balığı tekrar denize göndermek benim için intihar ibi bişeydi çok mücalede ettim ve sıkıştığı yerden çıkartıp livarıma attım oradaki yaşlı amcalar bile bu güne kadar böyle bir zargana gördüklerini hatırlamadıklarını söylediler. Herneyse akşam 8 e kadar kaldım sahilde 2 kefal 14-15 tane de zargana aldım. Tuttuğum ufak Zarganaların birkaçının kuyrukaltından da yem yaptım amaaçıkçası kurta daha iyi geliyor gibi geldi bana çok mecbur kalmazsam artık zaragana kesmem yani elimde kurt kalmazsa keserim artık.
    Resimler aşşağıda hafta sonunu iple çekicem herhalde.

14. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Haftasonu geldi çattı arkadaşlarım büyüklerim küçüklerim.
    Sabahtan kalkıp güzel bir kahvaltıyla birlikte, kurt almaya giderim yine sonrada vira sahile. Haberleri veririm yarın ve pazar akşamı ve tabi olursa resimleri ile birlikte.

15. Lüferci ugur

Lüferci ugur

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer
    Yeşilköyde zargana başladığı doğrudur.geçan gün güzel izmarit yaptı.gününe göre istavritte güzel yapıyor

16. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ben balığa gidiyorum akşam gelirim. :D

17. marmarada zargana bolluğu var arkadaşlar. gece lüfere ışık yakınca daha iyi görünüyorlar su üstünde. geçen hafta 3 tanesini elle yakaladım hatta. gece ışığın altında saf saf dolaşıyorlar. irileri pek su üstü yapmıyor ama ufakları (30-40 cm) saf saf geziniyorlar suyun üstünde. hehe. elle zargana ... enteresan oluyor ama.
    tekneyle çıkan varsa deneyin bak.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Ağustos 2006
  18. kral balıkçı

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    arif abi maşallah sen oralarda elle balık yakala bizde burada kamışla kollarımızı yoralım :p
    sen elle yakalamaya devam bizde kamış sallamaya rastgelsin:D

19. kral balıkçı

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    :rolleyes:
    emre hadi gitte gel bakalım duruma göre iş olmazsa. bizde yarın geliriz olmazsa hadi rastgelsin................:) :)

20. mustafa kardeş.. belirttiğim gibi yavrular bunlar. yakalasan nolcak. irileri dediğim gibi en az 50 cm derinden geçiyorlar. ufaklıkları da geri gönderiyoz zaten. ama hakkaten enteresen bi duygu. denizden elle balık yakalamak.