Yetişin Karım Vuruldu

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında orhan1969 tarafından paylaşıldı.

1. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Merhaba Arkadaşlar Yıllar önce başımızdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim :)

1990 lı yıllarda,Dayım ( Hocam olur avcılıkta ) Ben ve Kamil abi Takımları hazırladık,Motorlara atladık doğru Adana Adnan Menderes Bulvarına C.tesi aksam saatlerinde Suyun kenarındaydık,ben en küçük olduğum için Ayak işlerine ben bakıyorum :) Hemen zil çubuklarını çaktım yere etraftan çalı-çırpı toplamaya başladım,

Dayım Hamuru yaptı ve oltalara yemi taktı,Atmaya başlayacağı zaman ben hemen bir yere siper aldım :D Dayım iri kıyım bir adam ( 1,90 ) Ben hayatım boyunca oltayı onun kadar uzağa atan bir başkasını görmedim.Klasik tahtaya sarılı küspeli takım,küspenin üstünde 50 gr kurşun,Beden 0,60 mm,küspenin bağlı olduğu kısım 0,80 mm,sallamaya başladığı zaman oltadan cıkan ses bile insanı ürkütmeye yetiyordu,en az attığı mesafe 70-80 mt idi,neyse biz bu şekilde sabah kadar bir kaç parça sazan aldık,sabah bir kaç parça daha aldık,

Pazar günü olduğu için insanlar Piknik yapmak için gelmeye başladılar.Bizim 15-20 mt arka tarafımızada bir-iki aile piknik için geldi,biz çaylarımızı içtik öğleye doğru,Dayım Çocuk Şu hamuru getirde yemleri bir tazeleyelim dedi,hemen hamuru getirdim dayıma ve yanından kaöıp siper aldım :) Dayım ilk oltayı attı,2.sallamaya başladı oltayı atmasıyla arka taraftan ALLAH yandım diye bir çığlık duyulması bir oldu:( ,döndük baktık arkaya bir bayan baldırını tutuyor yandım diyerekten,Eşi yetişin karımı vurdular diye bağırmaya başladı,kştuk hemen yanına,Kadın eşofmanını indirip bakmak istiyor ne olmuş diye,kocası eşofmanı yukarı çekiyor bir sürü erkek var yahu diyor:D

Neyse arabaya gidip baktılar Adam gelip kardeşim sizin oltanın kurşunu filan gelmiş olmasın hanımın baldırı mosmor olmuş diyerekten çıkışmaya başladı
    Dayım kardeşim o kurşun gelse çok daha kötü olur gel gidip oltaya bakalım dedi
    Hep beraber dayımın attığı oltaları çektik kurşunlar duruyor :eek: neden oldu filan derken kadın elinde bir hamur parçası bu ne diye kocasına gösteriyor,Dayım dedi hah şimdi anlaşıldı,sallarken yem düşmüş demekki dedi :D

Hem Eşinden hemde bayandan özür diledik,Yemeleri için birde yavru bıraktık
    Yıllar geçmiş olsa dahi ben hala dayım olta atarken siperimi alırım,olta suya düştükten sonra siperden çıkarım :D

Herkese Selamlar Rastgele

2. Orhan Bey,sizin için hoş ama bayan için üzücü bir anı olmuş.Teşekkürler paylaşımızın için.

Demekki yumuşak bir hamur bile böyle kazalara neden olabiliyor.Bundan sonra bende daha dikkatli olacağım,en azından olta atarken çevremdekilere siper alın diyebilirim :)

3. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Güzel olduğu kadar neşeli ve ders verici bir anı.Hatıralarda kalması mutluluk vericidir gerçekten. Paylaşım için teşekkürler :)

4. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    eline sağlık hoş bir anı olmuş,unutmak imkansız :D

5. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Eline sağlık, unutulmayacak güzel bir anı olmuş. Bir hamurun yüksek hızda kurşun gibi hasar vermesi ilginç.

6. tastas01

tastas01

Favori Kamış:
    olta
    Orhan abi geçmiş olsun mu desem bilmiyorum:D Allahtan düşünüldüğü gibi kurşun fırlamamış, yoksa daha kötü sonuçlar çıkabilirdi, Allah korumuş.

Buna benzer bir olay benimde başıma geldi;
    Galata köprüsünde yanımda duran tanımadığım bi arkadaş arkadan geçen bayana (büyük bi uğraş sonucu) çaparinin iğnelerini takmıştı:eek: , Allahtan havalar soğuktuda bayanın elbisesi kalındı.:D Yoksa mazallah bununda sonuçları kötü olabilirdi... O halde bile bayanın çığlıkları hala kulaklarımdadır.:D

7. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Aydın Abi,İnşallah Adanaya Döndüğümde Dayımla balığa cıkacağımız zaman sizede haber veririm,Dayım Oltayı sallamaya başladığında beraber siper alırız :D

O zaman anlarsınız bir hamur parçasının neler yapabileceğini :D

Selamlar,Saygılar :)

8. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Serkan,Allah O tip kazalardan korusun :) Bu kazaya bakılırsa biz ucuz atlatmışız demekki,ama doğruyu söyle bunu yapan gerçekten hiç tanımadığın bir balıkcımıydı :)

Selamlar Sevgiler

9. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Orhan abi bayan için üzücü bir olay. Ama okurken baya güldüm:D Hikayen için teşekkürler

10. tastas01

tastas01

Favori Kamış:
    olta
    Yok abi gerçektende tanımıyodum, yanımda olduğu için bir-iki muhabbetimiz oldu ama orda tanıştık. :)

11. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Tamam Sevgili Serkan ;)
    Böyle durumlarda yanındaki çok yakın arkadaşın dahi olsa tanımamazlıktan gel derim ;)

Selamlar

12. iboonline

iboonline

hamurda mosmor edermi yahu dayın demekki bayabi güçlü cdediğin gibi ama bu birazda tekniğe bağlı teknik bilirsen uzağa atarsın

13. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Tamam arkadaşlar itiraf ediyorum;bende geçen yaz Bafrada beraber balığa gittiğimiz arkadaşı tam ensesinden,gömlek yakasından yakaladım.:eek: Ama tamamen kendi dikkatsizlğinden olduğunu kabul etti.Döner kaşık atarken arkamdan geçiyormuş,neyse Allahtan tatsız bir durum olmadı.
    Aman dikkat edelim.;)

14. orcunhoca

orcunhoca

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    şansa bir ahtapot 1 kg. babakalede 400 gr. karagöz,80-90 cm pala.
    allahtan kurşun fırlamamış. hamur o kadar zarar verdiyse, kurşunu düşünemiyorum. hoş bir anı olmuş. ama siz dayınızla ava çıkarken kendinizi koruyun, ne olur ne olmaz. sitedeki dostlarımızdan birini kaybetmeyelim.

15. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Musa Kardeşim :) Aman dikkat et :D

16. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Orçun Hocam,Merak etme Dayım oltayı sallamaya başladığı zaman ben gerekli güvenlik tedbirimi alıyorum :) Uzak bir yerde Bir kayanın arkasına saklanmak gibi :D

Selamlar,

17. Taylan

Taylan

Favori Kamış:
    Her türlü sahte, 0,18 ip misina, Alba orient 210 kamış, Pasha 35 makina
    En İyi Avı:
    53 cm Turna
    Orhan abi sen tedbirini alıyorsun ama ya bilmeyenler. En iyisi dayınızla gittiğiniz yerde 50 metre çapında bir bölgeyi koruma bandı ilan etmek :D :D

Çok hoş bir paylaşımdı. ellerinize gönlünüze sağlık

18. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Sevgili Taylan Fena fikir değil aslında şöyle olay yeri inceleme bandı filan :)

Selamlar