Yılan Balığıyla Tanışma

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında orhan1969 tarafından paylaşıldı.

1. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Selam arkadaşlar,
    1983 yılında arkadaşlarla Adana Seyhan ırmağına balık yakalamaya gittik,Adanalı Balıkcı arkadaşlar bilir Demirköprü (yılan balıkları efsanedir,giderken ben bilmiyordum tabi ) civarına gittik,kasnaklara sarılı oltalarımıza solucanları taktık ve attık ağzına,gitti boğazına diyerek oltaları salladık suya ve zillerimize taktık,bir kac sazan yakaladık,sonra benim zilin çalmasıyla kosusturma başladı,oltayı öyle bir zorluyorki inanamadım,acemilik zamanlarımız,oltalar birbirine cok yakın atmışız,önce sağa doğru gitti,sonra sola doğru giderken sağdaki diğer 2 oltanında zilleri çalmaya başladı :confused: sonra soldaki oltaların zilleri çalmaya başladı :confused: bütün oltalar birbirine karışmıştı :mad: oltayı çekmeye devam ediyorum içimdende herhalde 9-10 kilo vardır bu yavru diyorum,kıyıya iyice yanaşınca birde baktım sazan değil,görmediğim bir balık,oltayı dışarı çekmemle arkadaşlara kaçın demem bir oldu:eek: ,kimse ne olduğuna bakmadan benle beraber kaçmaya başladılar,50 - 100 metre sonra durduk arkadaşlar ya niye kaçıyoruz söylesene dediler,ya arkadaş yılana benzer bir şey vardı ucunda korktum dedim,uzaktan bakıyoruz ne oluyor diye,kıyıda bir şey kıpraşıyor ama yaklaşamıyoruz,orta yaşlı bir balıkcı abimiz geldi hayırdır çocuklar ne oldu dedi,durumu anlattık kahkahalarla oltaların yanına gitti,baktık elinde sallıyor bizim yılanı :eek: gelin çocuklar korkmayın bu yılan balığıdır,tatlı suların en lezzetli balığı budur diye anlatmaya başladı bize:eek:
    Yılan balığıyla ilk tanışmam böyle oldu,O gündür bugündür ürperirim yılan balığından,hatta ceyhan ırmagına avlanmaya gittigimizde yılanbalığı cıktıgı zaman bizim cocuklara ya beni uğraştırmayın alın oltanın ucundan diyerek gene kaçış mesafesinde dururum :D :D :D bizim çocukların,ilk olaydan haberi yok tabi;)
    Selamlar

Son düzenleme: 19 Ocak 2007
  2. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    :D :D :D ... vay be benim daha doğduğum yıllarda faaliyetteymişin Orhan abi..
    Yılan balığı valla ben tutsam ben oltayı suya atarım :D :D ..ben ilk 2,5 kilo civarında bir yayın tuttum balığın kafasını bir gördüm ödüm koptu yanımda kimse yoktu sazan bekliyodum yani sazana attım bu geldi bu balığı alırken keşke yanımda birileri olsaydıda kameraya alsaydı gülmekten ölürdünüz...:D :D :D

3. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    Buda resimi....

4. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    ressam bumu 2,5 kiloluk balık:eek:

5. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    Yok hocam 2,5 kilo yayındı...ilk yayınımdı korkmuştum o anlamda dedim...
    o da sudan çıkarken kötü görünmüştü...bide küçük sayılırız.:D :D

o resimdeki yılan balığının resmi...:p ben tutmadım nerdeeee?

hem valla tutsam bırakır kaçarım galiba...

6. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Orhan abi hikayeni okurken çok güldüm. Güzel bir hikayeymiş. Aynı durumda ben olsam ben de korkar kaçardım.

7. hunter33

hunter33 mustafa

Favori Kamış:
    olta kamış-nadıren zıpgın
    En İyi Avı:
    palamut-lüfer-eşkına 3,250.kg.istanbul,dan balık organızasyonları ıcın haberleselım
    .

ılahı orhan kardesım...
    ınan yazını okurken kendımı bı an yasadıgınız olayın ıcınde dusundum...
    gulmekden gozlerım sulandı.
    cok komık

8. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    kardeş sen kaçtın kurtuldun

kardeş güzel ve hoşbir anı tebrikler
    ama ben olsam etrafa kesif kokular saçan kokarca gibi olurdum o yılan denilen soğuk nesneyi görünce

9. orhan1969

orhan1969 Orhan

Favori Kamış:
    İtalcanna Kombat
    Favori Makine:
    Daiwa Saltiga Surf,Daiwa Tournamnet Entoh
    En İyi Avı:
    1,5 mt Sapan ( Kemane )
    Mustafa kardeş,bizim ekiple gittiğimiz her av inan komedi filmi gibi geçiyor:)
    Selamlar Rastgele