yokmu bi UŞAK'lı organizasyon yapsak

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında carpe chasseur tarafından paylaşıldı.

1. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

şu forumda benden başka UŞAK'lı yokmu ya yöremizin en iri sazanlarını veren göletimizde şöle geceli güzel bi organizasyon yapsak gerçi burası küçük bi memleket herkes herkesi tanır ama nette karşılaşamadık nedense nette olurda karşılaşırsak yapalım kralından bi organizasyon

2. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Orhan kardeş, Uşaklı çıkmamış sana ama kabul edersen Kütahya var komşu olarak. Yapalım bi buluşma derim. Ben gelirim abi sen davet et hele, Yalnız yeri güzel ayarlada burdan oralara boşa gelmeyelim. Gerçi boş olmaz artık seni tanıdıkmı yeter bizlere. Sevgilerimle.

3. Gürkan'cım bensenden birazcık daha yakınım.

Diyorum ki; öadem her ikimiz yakınız ozaman duyduğum kadarı ile Uşak'ta bulunan bazı avlaklarda Turna varmış, turnayı deneyelim nedersiniz ?

4. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Bence hiç mahsuru yoktur. En uygun zamanlarınızda haberlerinizi bekliyorum. ABİ BALIK OLSUN YATIYA GİDERİM VALLA.:p :p

5. 03ufuk

03ufuk

Favori Kamış:
    Elektirk borusundan külah atar (dürbünlü)
    En İyi Avı:
    Çalışmalar devam ediyor.
    Selam abiler kardeşler ben aslen uşaklıyım ama afyonkarahisarda oturuyorum Kütahya ve Uşak organizasyonlarınıza katılmak isterim.Listeye her zaman yazabilirsiniz.

6. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

evet sevgili arkadaşlar az kaldı umarım çok verimli bi sezon olur ve bana destek olduğunuz için teşekkür ederim temmuz bi gelsin şu canım balıkk için eskişehir olsun kütahya olsun gerek kendi diyarım olsun her yeri gezecem ve sizleride beklerim çok güzel avlar olması dileğiyle 1 temmuz geeel ha bu narada kütahyalılar sizin orada hasan dayı diye bi göl varmış ve duyduğuma göre devasa balıklar varmış

Son düzenleme: 25 Haziran 2007
  7. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Orhan kardeş bu göl nerdeyse yerini iyice öğren, beraber gidelim. Valla kendimi bildim bileli balık tutarım, böyle bir göl ne duydum nede gördüm. Yerini tam öğrenirsen tarife uyğun yer varmı bakarız. Mesela nerelere yakın yakınlarında ne köyleri var. Belki bizler ismni başka bir yer olarak biliyoruzdur. Ama şuna emin ol Kütahya da balık yok denecek kadar az, buna emin olabilirsiniz. Haaaa arkadaş biz balık değil muhabbete geleceğiz derseniz porselen şehrinin kapıları sizlere ardına kadar açık, elimizden gelen en iyi şekildede ağırlarız, bundan şüpheniz olmasın. Merak ettim bu hasan dayıyı neresiki ?? Tarifi bekliyorum.

8. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

abi burayı bana tavşanlılı bi arkadaşım söyledi anlattıtğına oradaki köyde bi adamın oğlu suya düşüp boğulmuş cenzesini çıkarmak için dalgıçlar falan getirtmişler dalgıçlar izmirden ve sudaki balıkları gtörünce hemen geri çıkmışlar büyüklüğünden korkmuşlar devasa balıklar var demişler hatta akşamları suyun üstünde oynaşırken seyretmeye doyamazsın diyor motorlarla suyu boşaltmak istemiş ama çok derinmiş boşaltamamışlar vesaire vesaire hikayesi bu adıda burdan geliyormuş çocuğu boğulan adamın adıymış hasan dayı

9. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Orhan kardeş Tavşanlı benim köyüm. Kütahya ili Tavşanlı ilçesi, Ovacık köyündenim ben ama doğma büyüme kütahyada ikamet etmekteyim. İyi bilirim tavşanlı ve çevresini şunun hangi köye nereye yakın olduğunu bi örensen diyorum. Valla bu yaşıma kadar ben böğle biyer duymadım. Tek bir yer var büyük baraj olarak oda kayaboğazı barajı velakin burası baraj, gölet falan değil. Eğer yerini önrenip bildirirsen o gün denemeye gideceğim bu yeri. Bence biraz arkadaşın sıkmış gibi geliyor.:) :) Cevabını bekliyorum. Sevgilerimle.

10. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

arkadaşıma sordum ibrahimli köyü dedi yanılmıyorsam oralara yakınmış

11. xDJx

xDJx Mehmet Kundak

Favori Kamış:
    Oltalarım
    En İyi Avı:
    El oltası ile Turna 7kg. sazan 6kg. yayın 7kg.Yılanbalığı 2.65kg.Alabalık 1.12kg.
    Orhan kardeş bizim bu yörenin efsanesi oldu o dalgıçlarım büyük balıktan korkma muhabbeti yıllardır.Her yerde bu konu açıldığında aynı sözleri sarf eden birileri mutlaka çıkıyor 3 sene önce Ankara Nallıhan Sarıyar köyüne gittiğimdede aynı konuyu benzer şekilde anlattılar yok dalgıç boğulanı bulmaya gelmişte dalmasıyla çıkması bir olmuş barajda 500-600 kg.lık yayınlar varmış korkmuş... Bunlar birer hurafe arkadaşım barajlarda bu güne kadar dünya literatüründe 1 tek sazan balığının insana saldırdığı ne yazıldı ne çizildi ne okundu ne duyuldu siz inanıyormusunuz avatarınızda görülen kucağınızda tuttuğunuz o et yığınının bir insana saldırabileceğine?
    saygılar...

Son düzenleme: 30 Haziran 2007
  12. 03ufuk

03ufuk

Favori Kamış:
    Elektirk borusundan külah atar (dürbünlü)
    En İyi Avı:
    Çalışmalar devam ediyor.
    Mehmet abi merhaba bende Afyon dayım Gürkan abi,orhan kardeş hep beraber bi organizasyon yapsak hem tanışmış oluruz hemde sizlerin tecrübelerinden faydalanmış olurum .ne dersiniz??

13. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

Mehmet abi merhaba bende Afyon dayım Gürkan abi,orhan kardeş hep beraber bi organizasyon yapsak hem tanışmış oluruz hemde sizlerin tecrübelerinden faydalanmış olurum .ne dersiniz??

sevgili abicim bahsini ettiğim gölette sadece sazan değil yayın turnada olduğundan söz edilmişti ki herkes bilir sazanın et obur bi balık olmadığını ha solucan ne oluyo avlamada dersen bakteriyel olduğundan yani plankton kökenlibi canlı olduğundan sazan ona geliyor her zamanada iş yapmaz mevsim olsun günün belirli saatleri olsun yüz vermez sazan solucana ve ayrıca bizim burdada bi baraj var daha yeni 2-3 haftalık mevzu dev bir sazan üstelik aynalı ve bir kapı boyunda şafak atmadan az önce ve sonrasında yaklaşık yarım saatlik bi süre suyun üstünde meltem esintisinin feyzini alamya çalışırken görüldü

14. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Orhan kardeşim, Siteyi gezersen sazanların nekadar büyüdüğünü göreceksin. Burası Türkiye, Nerde kalmış öğle kapı gibi balık, Bunlar uydurmaca ve fasfatadan başka şey değildir inanma böğle şeylere. Yayın desen aklım erer ama aynılıya ihtimal veremiyorum. (Mutfak dolaplarının kapısı kadar olabilir.) Buna saygımız sonsuz ama oda kapısı dersen ben gülerim. :p :p

15. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

benim en samimi arkadaşımın başına gelen bi olayı anlatayım size; geçen sezon bu arkadaş bizim burda hep iri ama nadir balık veren bi avlağa gidiyorduk zaten devamlı, bi kere yeğeniyle beraber gitti ustadım o gün 7.5 kıloluk birini getirmişti ve başladılar yeğeniyle ikisi anlatmaya o balığı çıkardıktan yarım saat kadar sonra arkadaşımın dam set kamışı ( kamışta makınada dam) müthiş bir cızırdamayla boşalmaya başlıyor ve saniyelerle ölçülecek bir zaman diliminde makaradakalan 20-25 metrelik misine bitiyor ve çat sesi misine boşa çıkıyor iğnenin kösteğe bağlanan kısımdan kopartmış düşünün şimdi suyun içinde kopan kısım olmasına rağmen çat sesi göleti yankılatıyor ha bunada gülerim dersiniz ki şunu söyleyeyim bu arkadaşım söz konusu ben olunca kesinlikle ama kesinlikle yalan söylemez yalan söylemeyen insan yoktur ki iş icabı insan zarrafı olduk kımın ne zaman nasıl bi yalan söyleyebileceğini çok iyi bilirim rastgele

16. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Sizlere hayatta başarılar diliyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen.

17. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

sanırım gürkan bey beni gün görmemiş sabi sandınız doğum tarihim 80 olabilir yaşım küçük olabilir ama kendi gözümle görmem gerektiğine inanırım düşüncesiyle her zaman yaşanmaz bunuda bilirim siz şimdi düşünüyorsunuz ki kesin kanatim yok ya palavra avcı milleti işi gücü sıkılamak peki şu kendi yaşadığıma ne dersiniz mevzu geçen avlak yeri dev balığın bahsi geçen avlak inşallah bu sezon o bahsini edip durduğumuz balığın emsalini yada kendini çekmek nasip olurda sizede nette ispat etmiş olurum fotolarıyla gerçi benim avatarımdaki balık bu boyutlara yakın 31 kıloluk ve boyu 1.15 cm neyse avatarı geçelim benim yaşadığım bi olay gölün üzerinde yüzen bir mısır koçanı su sanki çarşaf gibi bi an sanki dalga çıktı sandım ki rüzgar fılan yoktu hiç sankı suda bir taka (küçük kayık) sankı hanı kıyıya yaklaşırda durmaya çalışırda bi dalga yaparya aynı öle bi dalga mısır koçanını kaptığı gibi geri daldı saat sabah 11 sularındaydı mısır koçanını yutan sadece bi ağızdı suyun üstünebile çıkma gereği duymadan koçanı sanki ekmek ufağı gibi alan balık nasıl bişeydir sizce ve dalgayı düşünün o balığı yakalamak için tam 1 ay orada kamp ypan insanlar tanıyorum vatandaş ne olur ne olmaz diye yanında tüfengginide bulunduruyordu balığı vuracakmış kendince suyun üstüne öle çıkınca

bunu hiç şimdiye kadar pek kimseye anlatmadım neden diyeceksiniz millet beni deli sanar diye korktum ama daha sonra öğrendimki benden başka görenlerde olmuş bu balığı ve demin mevzu ettiğim gibi adam tam 1 ay kesintisiz kamp yapmış o balık için ve aynını yapmak istediği için eşinden boşanan hasta sazancılar bile var bu memlekette bu balık buranın efsanesidir burda hemen hemen her balıkçı bilir bunu yani ben plotonık biri veya hayal gücü çok gelişmiş hatta herkesin her söylediğine inancak ahmak da değilim
    yeni düşüncem bu forumda bazı sazancılar hele hele birkaç balık yakaladıktan sonra kendini mişi çözmüş göreenler ( yanlış anlaşılmasın ) benim gibi genç ve yeni sayılan kişilerin sözlerini iyi ... yorumluyorlar saolsunlar bizdede buraya ne yazı yazma hevesi kalıyo nede buraya yazılanları okuma hevesi kalıyo şu bigcarp tahsin abinin neden bu tip forumlara pek takılmadığını artık iyice anlıyorum hatta geçen gün bi vatandaş tahsin abiya o balıkları kıyıya bağlıyordamı çekip fotoluyorsunuz dedi ve şaka dedim ilk etapta ama sonra dil değişmedi yorumlar aynı şekilde devam etti tahsin abini cevabına mukabil ama iyi tahsin abi sabırlı adammış ve o günden sonrada foruma girdiğini görmedim yazık oluyor emeklerimize yapmaya çalıştığımız paylaşımlara neyse rastgele abiler

18. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Sevgili orhan kardeşim. Sözlerimi ve beni yanlış anlamış olamalısınki, bukadar sitemli bir yazı yazmışsın. Eğer seni kırdıysam zoruna gidecek kelimeler sarfettiysem, senden binlercekez özür diliyorum. Elbette söğlediğin gibi burası paylaşım ve bilgilenme sitesidir. Şimdi kıssadan şöyle söğliyeyim. Ben seni kırsam veya seni alçak görsem. elime ne geçecek. Bu birincisi. İkincisi Siteyi geziyorsun sanırım. Memlekette tutacak balık kalmadı. Millet küçücük balıkları tutup birde iş yapmış gibi sitede fotoluyor. Bu böğle olunca ister istemez memlekette balık kalmıyor. Yaş farkımız olabilir. Önemli olan paylaşım ve dostluktur burda. Benim senin yaşında oğlum var ve ben onunla balığada giderim. Kız tavlamayada. Önemli olan kafaların sarmasıdır. Sen en güzeli bizi davet et bizde bu efsanevi gölden balık tutma zevkini alalım. Uzun lafın kısası samimi ve iyi dostluklar kavga ile başlarmış. Sürçülisan ettiysem affola. Msn eklemeni isterim. mehterangurkan@hotmail.com

19. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

maksadım sitem ama şahsi olarak değil kısmen 'hayatta başıralar dilerim' kısa cümlesi bana bi an sankı hı hı gibi bi gülümseme imiş gibi geldi ha sitemse şahsi değil bu sitede benım mevzu ettiğim tahsin abi olaylarına benzer ne çok olaylar var tamam memlekette oltayı atıpta maksaadı kendi rekorunu kırmaya çalışmayan insanlarla dolu insanlar artık bişeyler için çaba sarfetmiyor hepp hazır hiç bişeye ve kimseye saygı yok mesela hepimizin başına geliyordur sürekli vatandaş atıyor 40-50 kasnak gölü kuşatıyor bizim gibiler 4 kamış atacak yer bulamadığımız çok oluyor vatandaşa kaldırıver diyorsun bikaçını kabahatli çıkıyorsun erken geleydin ne alakası varsa kısmetse 1 edee gelir gelmezse 1000 e de gelmez kısmet bu nasipse bi gün beraber bi organizasyon yaparız

bunlar geçelimde bu pazar başıma gelen bi olyı anlatayım saat sabahın 5 inde avlaga gittim ha bu avlak o hep iri balıklarını anlattıgım değil neyse önce başladım yemlemeye yarım saat falan yemledimm kamışları attım arkadaşalar geceden gitmişti onlara bi göz attım hava soğumaya başladı bi ateş yaktım yarım saat kadar sonra acayip bi rüzgar çıktı sehba kamışlar yıkıldı moralim acayıp bozuldu topladım herşeyi tabi saat dokuza kadar falan bekledim bu arada belki kesilir rüzgar diye ama kesilmedi arkadaşlara hadi eyvallah deyip ayrılıdım eskı işten bi arkadaş gelmiş benim yemlediğim yere atmış kamışları daha 10 dakıka geçmeden hemen 2.5 kıloluk birini almış hata geceden kalan arkadaşta kıloluk 5 tane almış boşuna dememişler sabır buişin erdemi diye rastgele

20. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    ALOOOOOOOOOOOOOO UŞAK Nerdesiniz be kardeşim. Kimseler uğramıyor buralara, hep beraber balığamı gittiniz yoksa bizden habersiz. :p :p