Yukarısöğüt yada Arslanbeyli Göleti

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında mustafadinç tarafından paylaşıldı.

1. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Evet sevgili sazansever arkadaşlar yine bir anı ve avlak tarifi ile buradayız,geçen yıl gitmiştik Yukarısöğüt göletine Eskişehir,den Afyon yoluna girdikten sonra 45 km kadar ileride Seyitgazi ilçesine 2 km kadar kala sağda Sücaattini veli türbesi yazan bir tabela var işte tam buradan sağa dönmek gerekiyor 6 km sonra Arslanbeyli köyü içinden geçtikten sonra 4 km daha gidince Yukarısöğüt köyü var onunda içine girilecek ve köyün tam ortasında sağa dönen bir toprak yol var buradan devam edilirse 2 km ileride Arslanbeyli göletinin benti karşınıza çıkar bente değilde sola doğru gidince 2 km sonrada Yukarısöğüt göletinin bentinin tam üstüne çıkarsınız (ama yol çok kötü bilginize)arabayı bırakıp su kenarına inince 5-6 metre derinlikte avlanmanız için sol tarafa gitmeniz gerekiyor ama ufakta olur yeterki oltama vursun diyorsanız her yerden atabilirsiniz,ben derine attım 4 kişi 750 gramla 2.5 kg arasında 35 adet balık aldık aynalı ve düz sazan Allah,a şükür başka balık karışmamış bu sene daha ümitliyim ben sert mısırı tercih ettim solucana çok küçük balık atlıyor bu arada dibi ağaçlık ve takılıyor çok olta kopardım aynı zamanda yapışkan bir yosun var zamanınız bolsa canlı yemle uzun bekleyiş sonunda rekora oynama şansı var hadi bakalım rastgele.

2. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Öncelikle tebrik ederim güzel av yapmışsınız.Bir de adres konusunda ayrıca Tebrikler valla Trabzon'dan Kalkıp gelsem elimle koymuş gibi bulurum yahu...