Yüksek devirli, drag kuvveti 5-6 olan makine tavsiyesi

Konu, 'Makineler' kısmında ERKAN DÖNER tarafından paylaşıldı.

1. Sago

Sago M.Sagıp KOÇ

Avlanmanın tadı başka hiç bir model ile bu kadar keyifli olmaz. Penn SARGUS önden kalamalı, 6:2,1 devrinde, 375 gram ağırlıgında, 0,28/255-0,30/210 mt sarılabilen 6 bilyalı olta makinesidir. * En ağır yüklerde dahi olta makinesi devrinin aynı kalmasını sağlayan ful metal gövde * işlenmiş andonize alüminyum kafa * paslanmaz çelik ana şaft * 5 adet paslanmaz çelik rulman * sonsuz geri dönüş freni * misinanın makaraya düzgün sarılmasını sağlayan Techno-balanced™ rotor sistemi * işlenmiş andonize tutamak

ağır olmak dışında bir terslik görünmüyor tabi kullanıcı yorumları çok daha önemli

2. arkadas

arkadas ibrahim

============================================================-
    birader daiwa makinan ne oldu merak ettim alabildin umarim

3. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
  4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:
    Deme yahu. Önerimi yapmamış sayın o zaman. :D:p

Bende Penn Fierce var içine 3 tamla tuzlu su kaçtı kol dönmez oldu.
    Gresle düzelttim ve şu an gayet güzel ama deniz suyuna temas edecekse alacağın makine Penn'lere biraz şüpheyle yaklaşmanı öneririm. :)
    Diğer yönlerden pennler güzel güçlü makinalar.

Birde spro Red arc ve Blackard serileri var. Blackartlar daha uygun fiyatlı kemikli makinalar. :)
    Daiwa da güzele benziyor bu arada. :)

5. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Ses etme 40 yıllık Shimanocu bile beğendi o makineyi Gizli yazı:D

ana kafa ve Yedek kafa Alüminyum, Kolda ona benzer bir madde ise çok da güzelmiş :D

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :laughing: :laughing: :laughing:

Şimdi tam yatarken bu soru sorulur mu? Ne güzel unutmuştum :( :eek:

Makine Chikago da şu an. 10 gün falan oldu, bi oradan çıkamadı.
    Kumara mı dadandı, kız arkadaş mı buldu bende bilmiyorum.

Paypal'a durumu ilettim 29'una kadar bi gelişme olmazsa hak talebine yükseltecem. :D Daiwa'nın da Allah bel............ versin.
    Bi daha mı ................................................ Benim aklıma sokanı bi yakalasam? İşin kötüsü kimdi onu da hatırlamıyorum.

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    bu da heves edip kullanamadan kakalayan :laughing: :laughing: :laughing:

daha ayagina gelen makinayi teslim alamiyorsun be Volkan can :laughing:

gelir bir an önce de kendini affettirir insallah :)

galiba sen makina alirken ben emcast al kapat bu konuyu dedikten sonra bir 25 sayfalik konu akabinde bir adet göl kamisi almistin :D sonradan emcast siparis ettim demistin falan :) sonrasi malum...

8. arkadas

arkadas ibrahim

9. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Evet şimdi hatırladım. Sendin o, sen :eek: :eek: :mad: :p

Daiwa'yı kötülemiyorum. Kullanamadım ki kötüleyeyim. Bizim ülkemize girmeyip, bizi böyle süründürdüğü için kızıyorum. Her modeli ülkemizde yok, olanlarda 2 katı pahalı satılıyor, neden kızmayayım diymi? :D

Emcast Plustı aldık bitirdik işi gerçekten. :D
    Makine gelmediğinden surf işi bitti :laughing: :laughing: :laughing:

10. arkadas

arkadas ibrahim

Şimdi tam yatarken bu soru sorulur mu? Ne güzel unutmuştum

Makine Chikago da şu an. 10 gün falan oldu, bi oradan çıkamadı.
    Kumara mı dadandı, kız arkadaş mı buldu bende bilmiyorum.
    ================================================================-bakarsi yaninda bir zenciyle gelir :)
    insallah söyle bir10 kg akya yakalarda kendini affettirir bu arada roy tavsiye ettigine göre makinan gelene kadar yeni aldigi daiwayi sana vermesi gerek :)

11. sencerveben

sencerveben hakan

250 tl o penn sargusa vereceğine ebaydan penn battle al 190'a falan gelir.
    linki şu http://www.ebay.com/itm/PENN-BATTLE...ltDomain_0&hash=item56565535c2#ht_5560wt_1129

ayrıca bildiğim kadarıyla battle'lerde korumalı rulmanlar var sargusta yok.linkleri şunlar özelliklerini inceleyebilirsin.
    penn battle : http://pennreels.com/products/reels/spinning-reels/battle#

penn sargus : http://pennreels.com/products/reels/spinning-reels/sargus#

ikiside metal gövdedir.

12. cyhnckr

cyhnckr Ceyhun

Favori Kamış:
    Shimano Ultegra, Major Craft Solpara 275 50gr, Italcanna Jigging
    Favori Makine:
    Penn Affinity, Daiwa Emblem Pro 6000A, FinNor Marquesa 40II,Daiwa Exceler 4000HA,Daiwa Saltist 4500
    En İyi Avı:
    43cm palamut , 50cm Lüfer , 7,5kg Sarıkuyruk
    Penn Battle 7000 sahibiyim çok ağır işlerde kullanıyorum, 2 yıl oldu daha bakım yapmadım. Hala ilk gün ki gibi makina. Küçük modellerini kullanmadım!

Tekne yarım yolda giderken 750gr kurşun ile sırtı çekerken sadece makina gücü ile tekneye çekebiliyor takımı!

13. ERKAN DÖNER

ERKAN DÖNER ERKAN

Favori Kamış:
    Shakespeare ugly stick
    Favori Makine:
    Shakespeare medalist
    En İyi Avı:
    8 kg Akya(Kuzu)
    ceyhun abicim ebaydeki gözüme çok cazip geldi de tahmini kaç günde gelir ? gümrük ödemesi yapmaya gerek var mı ?

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    GELDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ......:peace: :peace: :target: :target: :target: :clap2: :clap2: :welcome: :humble:

Geldi Rooooyyyyy, Emcast Plus geldi. :D Şu an elimde. :D:D:D
    Allah'ım çok şükür..... :) :) :) :) :)

15. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Daiwa bu, 10 saatte chicago-izmir yapar :D
    Hadi gözün aydin :)

16. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Gene Daiwa'ya pay çıkarmışsın. :D Neyse bugün moralim tavan oldu. :)

Sağolasın, daş gibi makina. Harbi daş gibi, yerinden kalkmıyo. :D

17. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hee 780gr miydi nemiydi :) das gibidir namissiz :D heyt be yaaa daiwaci volkan :D

18. sencerveben

sencerveben hakan

bildiğim kadarıyla yanıtlayayım.tahminen 20-30 gün arasında gelir.türkiyedeki fiyatla kıyasladığında beklemeye değer.gümrüğe takılma konusuna gelince kargo hariç 75 euronun altında takılmaması lazım.ancak şöyle bir durumda var.bazı satıcıların faturayı kargo ücreti ile birlikte kestikleri söyleniyor (tam bilmiyorum) bu durumda 75 euroyu geçiyor (81 Euro civarı) ve problem yaşanabileceği söyleniyor.bu konuda bilgi sahibi olanlar daha detaylı bilgi vereceklerdir.bununla alakalı birkaç konu vardı.
    bir tanesi şu : http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=51909

burada GencoGnc adlı arkadaşın işi bununla alakalıymış.mesajlarını dikkatlice okursan fikir edinebilirsin.özeldende bu arkadaştan bilgi alabilirsin.ben yurtdışından yaptığım alışverişlerde hiç problem yaşamadım.ama o zaman sınır 150 dolardı.

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Benim makina 5000'lik 23,3 oz. O da sanırım 655 gr'lara denk geliyor.
    Gene bile ağır. Eğer canlı inceleme imkanım olaydı daha hafif makina bakardım. :eek: Daiwa'cı neyim değilim, öyle lanse etmeyelim. Her markanın güzel makinaları var. :eek: :p (paradan haber ver hihi hihi hihi :laughing: )

20. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bende, yeni yurt dışı deneyimi yaşamış biri olarak kendimce yanıtlayayım. :)

Abd'den benim siparişim 14 günde geldi. Paket üzerine yazılan bilgilerde sanırım eksiklik varmış geri gitti. Yeniden kargo ücreti ödedim gene 2 hafta da geldi ptt kargo ile.

Gümrük vergisine takılmadan muafiyet kapsamında gelebilmesi için 75 Euro'yu (97 doları) geçmemeniz lazım. Buna kargo ücreti dahil değil bildiğim kadarıyla.

Gümrükte takılıp takılmaması biraz da okuduğum kadarıyla şansa da bağlı.
    Çeşitli durumlarda takılabiliyor ve takılınca durumlar çok kötü bir hal alabiliyormuş. Makina parası kadar masraf tutabilir. :(

Genelde alacağınız ürün Türkiye'de yoksa sipariş verin görüşü hakim çeşitli forumlarda. Türkiye de var olan ürünler için se aradaki fark 100 tl'den yukarı değilse alınan riske değmeyeceği yönünde.

Yurt dışından sipariş verirken daima ürünün kargoda kaybolma riski, elinize ulaşmama riski var. Riski göze alarak girin bu işe, eğer girecekseniz.

Sipariş tarihinden itibaren 45 gün içinde paypal'dan itiraz edebilir, 20 gün satıcıyla iletişim süresi veriyorlar o süre zarfında itirazını hak talebine çevirip kargo tutarı hariç paranızı geri alabilirsiniz.

Kargo tutarları da az buz değil hani. Başarıya ulaşamayan her sipariş size 40-50 hatta 100 tl'lere kadar zararına yol açabilir.

Ben baştan yazayım olabilecekleri de kararı sen ver. :)

Örnek benim makinam bugün elime ulaştı. Siparişim 27 Mart. :)
    Bana extra 28 dolar kargoya patladı. 52 tl zarar ettim hiç kabahatim yokken.
    Hiç gelmeye de bilirdi. :confused: