YURTDIŞI ALIŞVERİŞLERİNDE DİKKAT!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında Bahadır Sarıca tarafından paylaşıldı.

1. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Paylaşım için teşekkürler, bende bugün dx.com u inceliyordum, gerçi fiyatları makul gelmediği için sipariş vermedim.

Siz buradan mı yapıyorsunuz alışverişleri? önerebileceğiniz yurtdışı sitesi belirtebilirmisiniz?

2. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Sevgili Fatih,
    Ben genellikle;
    EBAy, Cabelas, BassProShop, Tackle Direct, Harrissportsmail gibi sitelerden alışveriş yapıyorum.
    Sevgi ve selamlarımla...

3. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Yaklaşık 10-15 senedir yurtdışından alışveriş yaparım. Bu güne kadar yüzlerce ürün getirdim. Hiçbiri de gümrüğe takılmadı. Tabi kuralları harfiyen uygulamak kaydı ile. Asla verilen limitleri geçmedim, yılda 6 defa sipariş vermedim. Tabi kendi adıma, bunu bir çok kişinin adına yapabilirsiniz. Eşiniz, çocuğunuz, anne, baba, arkadaş v.s. v.s. ben hep öyle yaptım. Çin'den, Japonya'ya, Almanya'dan ABD'ye bir çok ürün aldım. Kurallar saçma ve doğru değil bence. Limitler çok az. Bu şekilde nasıl gelişeceğiz bilemiyorum, fakat bu ülkede yaşıyorsak kurallarına uymak durumundayız.

4. ozan

ozan Ozan

hızlı gelsin diye ups ile geldiği için gümrüğe takılmış. usps ile yada royal mail international ile gelse 20 günde gelir ama takılmaz çoklukla. takılırsada gider ödemenizi yapar makbuzu alır kargonuzu alırsınız. devlet iyidir :D

5. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    okuma v system 2.70 10-40 gr. Dam Super Natural 3.30m 50-100gr.
    Favori Makine:
    okuma trio 40S, daiwa ballistic 3000sh
    benimde şöyle bir sorunum var; arkadaşımdan yaklaşık bir hafta önce sipariş verdim cabelas sitesinden ikimizinde ürünlerinin aynı gün kargoya verildiği bilgisi yazdı cabelasın sitesinde; ancak onun ürünü geldi benim ürün hala yok. proroity mail ile geldiği için takip numarasıda yok elimde, cabelasa mail attım onlarda 90 güne kadar gelmezse bize ulaşın diyorlar.yapmam gereken başka bir şey var mı, beklemeye devam edeyim mi? bu arada kargoya verildiği gün 21/11/2012 görünüyor.

6. balikoltasi

balikoltasi Birol

Maksimum 1 ay içinde gelmezse sorun var demektir. Genelde 10-20 gün arasında gelir. Ama şuan yıl sonu olduğundan biraz sıkışıklık olabilir. Sizin paketi gümrüğe aldılarsa yine süre uzayabilir.

90 gün biraz saçma olmuş, cabelasın söylediği...Bence 1 ayın dolmasını bekleyin ve cabelas'ı sıkıştırmaya başlayın.

7. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    teşekkür ederim birol bey.ancak arkadaşın ürününün gelmiş olması ancak benimkinin gelmemesi bir sıkıntı sebebi sayılmaz mı?sonuçta aynı gün kargoya verildi iki üründe.

8. balikoltasi

balikoltasi Birol

Belki sizin paketi gümrüğe almışlardır. Oluyor böyle şeyler arada. Belkide bir sonraki uçağa yüklenmiştir.
    Dediğim gibi 1 ay dolduktan sonra araştırmalara başlayın.

9. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    tekrar teşekkür ederim birol bey ilgilendiğiniz için.

10. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Bahadır Sarıca

En İyi Avı:
    Levrek, bir sonraki
    Sevgili Alper,
    Ben de sevgili Birol gibi düşünüyorum. Onların Cristmas'ları sebebi ile çok yoğın olabiliyorlar. Bu arada alışveriş miktarın umarım 93-94$ ları aşmamıştır. Yoksa sıkıntı başlıyor gibi.
    Selamlarımla...

11. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    bahadır abi fiyat konusunda sıkıntı yok.gümrüğe takılma gibi bir sorun yaşam %99. bu arada olurda ürün bir şekilde elime geçmezse cabelasın verdiği süre içerisinde; para iadesi alma şansım var mı? sonuçta e bay da ki gibi paypal sistemi ile ödeme yapmadım direk kredi kartından ödedim.ayrıca cevaplar için teşekkür ederim.

12. kanlıkuyu

kanlıkuyu alper

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    ayrıca abi arkadaşın ürünün toplam bedeli 115$. (90$ artı kargo 25$) gümrükte herhangi bir sorun yaşamadan aldık.
    abi yeri değil ama sana birde şöyle bir sorum olacak? bu levreğin ana arteri dediğin yer neresi oluyor:) kesiyorsun diye biliyorum sen. bir yazında okumuştum çok merak ettim.hayvanın saatlerce çabalanıp ölmesinden ise bu daha az acılı bir yol ise senin taktiği uygulamak istiyorum.