Zeybekten 14 Aralık Perşembe E.Foça Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Zeybeğin asıl adı tarafından paylaşıldı.

1. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çekerken 3-4 kiloluk çipura sandığım vatoz :)
    Herkese selam,
    Dört gözle beklediğim peşembem gelmişti yine, foçadaki dostlardan ve sürekli orada balıkçılık yapan kayınpederden aldığım bilgiler hevesimi kıramamıştı. Hepside 5-6 gündür balık yok diyordu. Olsun ben bir günün bir güne uymadığını denizde çok yaşadım diyerek inatla gittim.
    Ekip yine aynı Emin Hocam(genç emekli), Murat hocam ve ben. Hüseyin abi(lojistik45) babam da gelecek diye gelemedi ama babamdan sabah satış yedik:) , dolayısı ile Hüseyin abi de gelememiş oldu.
    Neyse hava güzel poyraz 3-5 ile zaman zaman vuruyor yüzüme Emin hoca bu, geçen hafta ki kariyerini bozar mı ilk atış ilk kaba lidaki teknede, Evet dedim kim demiş foçada balık yok kırdık bu gün yine çipurayı ama arkası kesildi.
    Yer değiştirdik Emin hocam yine o müthiş ustalığı ile yeni yerde bir iri mercan aldı. Arkası yine yok. Tekrar yer değiştirdik tabi uzun zaman aralıklarından sonra. Ya öyle sıkıldım ki ufak tefek mercanlar ve karagözler çıldırttı beni hadi artık gidelim dedim Emin hocam bir dakika son atıyorum alacam bununla son bir iri mercan daha dedi aldı 350-400 grlık çipurayı. Dedim hoca yeter yoktan var ediyon valla ama bizede acı ezdin valla.
    Velasıl av sonucu bu, Hasılat Emin hocada yine. Resimleride çektik güzel güzel 2-3 m. yanımıza sokulup küçük izmarit ısparozla beslediğimiz pelikan dostumuzla birlikte.
    Veeeeeeee üzücü haber resimleri çektiğim telefonum tekne sintinesindeki yağlı suyun içine düştü ve şu an tamirde resim yoooooooook.
    İşte resimler
    [​IMG][/URL][/IMG]

Emin Hocam ve beslediğimiz pelikan.

Malesef 350-400grlık çipurayı tuttuğunda telefonum iptal olmuştu.

[​IMG][/URL][/IMG]

Son düzenleme: 16 Aralık 2006
  2. gençemekli

gençemekli

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    karagöz..
    sevgili hocam, beni utandırıyorsun.. hep beraber avlandık,hep beraber tuttuk.. sen, ben, murat hocam ve sevgili pelikan.. sevgiler..

3. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Hocam utandırmak ne demek teknemde çipura avlayan yoktan var eden bir dehadan bahsediyorum ben.;)

4. adanalı

adanalı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7 kg sazan
    sevgili tolga o koca bi pelikanı doyurdum ....el insaf , yakaladığım isparozlardan hiç bahsetmemişsin .. ya pembeler ne olacaaaakk.***:)

Son düzenleme: 16 Aralık 2006
  5. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Balık işi biraz kısmet, biraz ustalık, biraz da şans!!!İnşallah diğer seferlerinizde bol bol tutarsınız. Pelikanıda unutmayın sakın Murat hocanın yakaladığı ısparozlar boşa gitmesin.Selamlar.

6. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sevgili Adanalı önce tanışalım bölümünden girip kendini tanıtırsan benim dışımdakilerde seni tanımış olur ve imza ayarlarını yaparsan isim yaş il ve kan grubu aramıza daha yakışıklı girersin.:) Hoşgeldin

7. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Eyvallah Nebi abi de ısparozları sadece Murat hocanın yakaladığını nereden anladın?

8. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Hımmm anladım kıyıdan balıkçılık kısmında bahsetmiş, sazandan ısparazo terfi ettiğini tamamdır.

9. lojistik45

lojistik45

Favori Kamış:
    Olta,Zoka,Kamış,Çıkrık
    En İyi Avı:
    Sinarit, Levrek,Çipura
    Siz bensiz gidersiniz öğlemi? Emin hoca ellerine sağlık, tolga balık çekemedimi, nasıl oluryor, şuan gözümün önünden geçiyorumda.:) Tolgacım telefonun için gerçekten üzüldüm,balık çekemediğin içinde eeh.
    Şakaydı, sen iyi bir balıkçısın bunu iyi biliyorum, ama gerçekten emin hoca şanlıymış, gerçekten foça bu ara balık yok, açıklarda yani arslan bunu veya hayırsız tarafında olduğu bilgileri geliyor bana. Neyse önümüzdeki hafta yoklarız beraber tolga hocam.:)

10. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Abi sensiz olmuyor hakketten, övgülerin için teşekkürler. Yoklarız haftaya inşallah.

11. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Emin Abi keşke şu telefon suya düşmeseydi de cillop çupranın resmini koyabilseydiz. En azından çiftlik çuprasıyla yetişen yeni nesil gerçek çupranın nasıl bişey olduğunu görürdü. Yanyana koyunca o kadar çok farkediyor ki...
    Bir de eskiden (ben izmir'deyken) özel zoka dökerdik abi çupra için. yem olarak ta canlı yengeç aramaktan canımız çıkardı. Sülünezi beğenmiyo biliyosun bu nazlı balık

12. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Ali kardeş zaten bizde zokayla tutuyoruz çipuraları. Resimlerini telefondan silinmemiş ise mutlaka ekliycem merak etme:)

13. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    tolga abi inşallah bidahaki sefere daha iyi av yapmanız dileği ile:)

pelikanda çok hoş:eek: :)

14. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Bence genede güzel av olmuş, fazla yakalanmasada yanımızdaki arkadaşların yakaldıklarının heyecanıda bazen yetiyor bence. Şansınız bol olsun

15. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kesinlikle haklısın Ali kardeş. Sağolasın. Gerçekten teknede balık tutulsun yeter.

16. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Tebrikler ve geçmiş olsun(telefon için) heralde günün en kazançlısı pelikan olmuş

17. Zeybeğin asıl adı

Zeybeğin asıl adı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Evet Adnan kardeş aynen öyle .Teşekkürler