zil sesleri

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    :)
    Sene 1996 ankara haymana dikilitaş göletine 4 arkadaş yol aldık ve gece 1:30 gibi vardık çadırlarmızı,eşyalarımızı hazırlayıp ateşimizi yakana kadar saat 4 ü bulmştu bir yandan küspeli oltalarımızı suya atarak zilleri takmştık suda 8 oltamız vardı. Yemekten sonra çadırlarımızı uyumaya girdik gözümü açtğımda şıngır şıngır zil sesleri gelio uyku sersemi bir anda kendimi çadır dışına attımki ne göreyim göltetin kapısındaki bekçi giriş için kişi başı 25 kuruşluk ücretleri almak isityor: Hemen verdim, amca niye zilleri çaldırıosun dedim siz uyanın diye demezmi ya sabır çekip tekrar uykuya daldım yine zil sesleri geliyor kulağıma bu sefer yeter be amca diye çıktım ki görünürde kimseler yok ve kazıklar fırlamış durumda hemen yakın oltaya asıldım bu arada bağararak arkadaşları kaldırdım ve o an tanesi en az 2 kililoluk 6 sazan aldık ve güzel bi moral ayrıca amcaya uyandırdığı için minnettarlığımız içinde güne başaladık, bütün oltalar suda ve ahmet arkadaşımla ileri bir sığ koya turnaya gittik başladık at-çeke ama ne yapsak sonuş nafile gölette turna varmı yok mu hiç bilmiyoruz ki derken akşam saati oldu akşam yemeğimizi yedik gece 1 tane 6 kiloluk sazan aldık ve uykuya daldık uyklumun en tadli anında tekrar zil sesleri ama biraz değilik ritimde çalıyor lan ben amca diee kalktımda davar sürüsünden gelene zil sesi sabaha saati olmuştu sıkıldım zillerde de kıpırtı yok yaptım bi şamandıralı olta takımı ve kayasavlık bölgeye gittim yem olarak solucan at-çek yaptım resmen 1 saatte 10 sazan 30 cm üstü hepside sonra kampa döndüm takımlar toplandı yaşayan bazı balıklar iade edilerek avımız sonlandı ama aklımda kalan tek şey yalancı zil sesleri bile bi hikmetmiş... ::)

2. aslanhan

aslanhan Oğuzhan Özdemir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    SazaN 5,650 kg
    ahhh ahhh ... Ben çokk özledimm zil seslerini. Sezon açilsada tekraradan oltaların basına geçipde zilin çalmasını beklesem....:) Son günlerde rüyalarımda hep balık avında balık tutyorum canım o kadar çokk istiyorki balık tutmayi anlatamam.:rolleyes: Sezonun açilmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum insallah bol trofeli avlarla geçer bu sezon herkesin ...