Zıpkın 09.07.2006 Av Resimleri

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında zıpkın tarafından paylaşıldı.

1. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    SEACSUB X FIRE & APNEA(Hold your breath)
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Herkese selam pazar günü yine kuşadası civarında ilki 1 saatlik, ikincisi 2,5 saatlik dalış yaptım.İlki saat 7:30 civarındaydı suya girdim 20 metre yüzdükten sonra barbunu gördüm ve aldım,kayalıkların kenarından seyrederken 5 tane kefalden oluşan bir grub gördüm agaşon için daldım ama balıklar ürkek davrandılar gelmediler, üstlerine yüzdümsağıma oğru kaymaya başladıklarında acele bi atış yaptım ama ilk kefal şişteydi.40-50 metre ilerde tekrar 8-9 kefalden oluşan bir grup üstüme doğru geliyorlardı kule tekniğiyle dalışımı yaptım en iri olanına nişan alıp atışımı yaptım.İlk anda iki tane kefal şişte kaldı ama bi tanesi çırpınırken kaçmayı başardı.İkinci kefalide dizgime takıp geri dönerken, yine ilk barbunu vurduğum yerde mırmırı gördüm agaşon yaptım üstüme geldi ve o da şişte kaldı.

İlk parti fotoğrafları:

2. dalışı uzun uzadıya anlatmıycam barbunların tamamı kule tekniğiyle vuruldu, mırmır ve karagöz agaşonda, dil balığı iz takip yöntemiyle vuruldu.Gelelim sinarite; Kıyıya yaklaşık 100 metre açıkta 12 metrelik derinlikteki kum zeminin bitip aşağı doğru dik bir eğimle 25-30 metrelere derinleştiği erişteyle kum karışımı bir zeminin üstünde yüzerken aşağıdaki eriştelerin arasınadki ufak bir boşlukta iki iri balığın yüzdüğünü gördüm balıklar tahminimce 15-16 metrelerde idi ne olduklarını o derinlikten görmek çok zordu çünkü belli bir metreden sonra deniz koyu maviye dönüyordu. Ne olduklarını bilmeden kule tekniği denemeye karar verdim.İyice nefeslenip dalışa geçtim 8 metreye kadar palet vurup daha sonra palet vurmayı kesip süzülmeye geçtim balıklarla aramda 4-5 metre kalmıştımki birde baktım balıklar sinarit içimi inanılmaz bi heycan sardı (çünkü ben bu balığa aşığım) 3 metre kadar mesafeye geldiğimde sağdaki ayrılmaya başladı diğeride tam karşımdan sola doğru yavaşça haraket etti bende bu esnada süzülmeye devam ediyordum karşıma denk gelene sola doğru kayarken atışımı yaptım ve tam boynundan vurdum, sırtına yakın olduğundan parçalayıp kaçma riskini göze alamdım süzülmeye devam edip balığı şişle birlikte keçmaya çalışırken tutup yukarı çıktım.Ama şu bi gerçekki bu dünyada sinarit vurmak kadar zevkli bişey olamaz inanılmaz güzel bir duygu resmen doyuma ulaşıyorsunuz.Benim için tüm balıklardan çok farklı.5 tane kiloluk çipura vurmaktansa yarım kiloluk sinarit vurmayı tercih ederim.Bana bu hafta bu güzel duyguyu yaşatığı için sinarite(sino'ya) çok teşekkür ederim. :D

2. Parti fotoğrafları :

buda günün toplam skoru

sino ve ben

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Sende mi Brütüs :mad: :rolleyes:
    Herkesin Fotoğrafı var........... Benim yok:(:(:(

3. hasan nefesine saglık balıklar ve mekan güzelmiş..

4. HASANIM KOLYEN ÇOK YAKIŞMIŞ BENDE İSTEREM :D , nefesine sağlık ,avında fotolarda çok güzel :) antramanlar sıkı gidiyor anlaşılan.. ELLERİNE KOLLARINA NEFESİNE SAĞLIK..

5. hasan bu arada 15 inde geliyosun dimi ava....

6. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Tebrikler arkadaşım, Balıklar çok güzel, Seç beğen istediğini pişir onu ye, Ne kadar güzel, Ama sen pişirmeden yiyorsun gördüğüm kadarıyla, Afiyet olsun :D :D

7. Yakamoz

Yakamoz MUSTAFA

Favori Kamış:
    LINEAEFFE OYSTER CAST KAMIŞ 3.90
    Favori Makine:
    OKUMA TRAVERTINE TR55 MAKİNE
    En İyi Avı:
    DOSTLARIM
    Kardeş eline yüreğine nefesine sağlık gerçekten güzel bir av güzel balıklar paylaşım içinde teşekkürler

8. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hasan

Melih Reis erken davranmış, benden önce yazmış ''Kolyeni çok beğendim.''
    Devamını dilerim.
    Not: Kefalın yanındaki barbunya, diğer üçü tekir gibi göründü bana, ne dersin?

9. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    hasan ellerine sağlık kardeşim yanlız izmire gelirsen zıpkın işini çok merak ediyorum seni bir yere bırakmam haberin ola

10. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    çok güzelmiş resimler bu arada kolyen gerçekten de çok güzelmiş : D

11. YANLIZ DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR BU HASANIN GERCEK AŞK HİKAYESİNİN DELİLİDİR :D:D:D

12. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk

Herkese övgü dolu sözlerinden ötürü çok teşekkür ederim.

İlk olarak Hamdi ile başlamak istiyorum.Hamdi'cim Allah nasip kısmet ederde çok fevkalade bir aksilik çıkmazsa hepbirlikte olucaz.

Kolye konusuna gelince yapılacak organizasyonda berektli bir gün geçirmek nasip olursa herkese birer kolye hediye etmeyi düşünüyorum.

Reis im barbunlara gelince kefalin yanındaki barbun sabah partisinde vurduğum barbun.Sabah partisini bitirdikten sonra balıkları temizledim.dolayısıyla pullar sıyrılınca barbun daha kavuniçi oluyor.Diğerleri o fotoğrafta henüz temizlenmemişlerdi karınlarına doğru sarı ve açık renklere dönük gözüktüklerinden tekir e benzetmeniz doğal ama onlarda barbun.Bulunduğum meralarda daha tekire rastlamışlığım yok.Allah inşallah onlarıda nasip eder.

Melih abi evet o fotoğraf sino ile benim aramdaki aşkın en tabi belgesidir. Yanlız ben biraz çapkınımdır.İnşallah o sinoyu daha irileri ile aldatmak istiyorum :D

13. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hasan'dan :İnşallah o sinoyu daha irileri ile aldatmak istiyorum .

Tamam ben bu aldatmayı görmezden gelir ya da onaylarım.;)

14. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hasan yine yapmış yapacağını.Onda o tatlı dil varken çok sinolar avlar daha.Tebrik ederim Hasancım.Ellerine sağlık.Ama o kolyeden bi tanede ablana ayırırsın artık.Rastgelsin.

15. CAPKINLIK ERKEKLİĞİN ŞANINDANDIR :D:D.. helali hoş olsun HASANIMA :D

16. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    abi çok iyi av olmuş bende apnea ile balık vurdum ama nasıl resim ekleyeceğiz

17. BORGES

BORGES Seyhan

:)yakışır güzel balıklar senden daha büyük balıklar yakalamanı bekliyorum RASGELE (bunları motorlu zıpkınla mı yakaladın ::::::))))))))

18. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Abla ayıp ediyosun yaa sen yeterki iste balık olmasın kendimi geçiririm o dizgiye, sana kolye olurum ben. Sana canım feda..

Resimlerin foruma eklenmesi ile ilgi olarak fotoğraflar bölümünün başında fotoğraf eklemek diye ayrıntılı bir anlatım var orayı okursan ne kadar kolay olduğunu görürsün. Ama yinede yapamazsan tekrar haber ver yardımcı olayım.

Evet balıklar son model motorlu zıpkınla yakalandı. :D

19. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    nefesine sağlık, çok güzel balıklar. tebrikler.

20. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bu tatlı dile balıklar nasıl dayansın?:pSağol hasan'cım.