Zıpkın Aldım Yorumlarınız

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında covanny tarafından paylaşıldı.

1. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
  2. mehmetozbodur

mehmetozbodur mehmet

Favori Kamış:
    olta, bot
    En İyi Avı:
    700gr çupra. 1 kg levrek
    yarı yarıya ucuzladıysa fiyatı iyi. eğer o fiyattaysa biraz daha verilip apne markada alınabilir. bende kendime araştırıyorum ardan biliyorum hiç kullanmadım sadece tavsiyeler... kullan bizede bilgi verirsin artık...

3. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    9 metre etkili menzil yazılmış. Kocamannnnbir palavra.
    İşte buna sinir olurum. Bugüne kadar belki 50 farklı zıpkın kullandım ama değil 9 metre 4 metre menziil dahi zor bulunur...

Zıpkının kalitesizliğini, pahalı fiyatını, uçuk ve abartılı menzilini görünce bunları yazmak isterdim. O linkteki fiyatın yarısı bile o tüfek için pahalı...

4. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
  5. tuncaybyz

tuncaybyz

6. zıpkıncı

zıpkıncı

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    zıpkınla lavrek 2,300 kg çipura 1,300kg olta ile 12kg sazan
    ucuz etin yahnisi

arkadaslar benim zıpkın alacaklara tavsiyem ucuza kaçmayın yılmazın zıpkınları hikayedir 1 sene kullanabilirsen öpde başına koy paranızla rezil olmayın alabiliyorsanız cressi havalı zıpkın alın kulaanın senelerce ben 6 senedir kullanıyorum sorunsuz.

7. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    arkadaşlar zıpkınla dalmadan dışarıdan suya hiç girmeden tatlı suda örneğin turna avlanabilirmi havalı zıpkın bu en iyisi hgerhalde nasıl kullanılır dışarıdan göründüğü açıda olmuyor ya suda ki nesneler yani nasıl görmeliyiz direk üstüne mi atmalı yoksa biraz altına yada üstüne mi atmalıyız zıpkını

8. yilmaztaha

yilmaztaha

Favori Kamış:
    Olta zıpkın
    En İyi Avı:
    Kofana
    Işığın kırılmasıyla ilgili kuralara göre biraz uzağa atmanız gerekir.Suya dik bir çizginin kırılmadan direk olarak indiğini düşünün .Buna normal diyoruz ışık ışınları az yoğun ortamdan( havadan) çok yoğun ortama (suya) girerken nornal dediğimiz doğru parçasına yaklaşarak kırılır.Bu yüzden suyun içinde olan cisimleri olduğuundan daha yakın görürüz.

9. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    böyle bir av olurmu ama :confused: . bari av tüfeği al onla vur . yanlış

10. uzakkisla

uzakkisla

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    1.400 GR YAYIN ORMANLI ÇATALCA
    bence herkes balıkçi olabilir avcıyılmaz babamı davet ettim balığa gidiyorum eğer dedim sen gelmezsen bende gitmeyecem babam kabul etti ve benimle balığa geldi ben onun balık tutamayacağını ama ortamdan haz duyacağını düşündüm fakat gidince aldı oltayı eline kadife yakaladı ben şaşırdım dedim yaa dedi birtek sizmi balık tutmayı biliyorsunuz. orda karar verdim herkes balıkçı olabilir kısmet tir önemli olan rastgele