Zipkin önerin

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında GSimge tarafından paylaşıldı.

1. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    japon balığı :)
    Arkadaşlar yeni başlıcam bana nasıl bir zıpkın önerirsiniz?

2. Selamlar Simge,
    Öncelikle zıpkınla nerede avlanacağın konusunda bilgi verebilirsen sana başlangıç için ona göre bir model önerebilirim. Avlanacağın yere göre avlayabileceğin balıkları anlar ve doğru zıpkını almanı sağlarız:)
    Dip balıkları ise (kalkan kırlangıç) pahalı bir şey almana gerek yok. Yazık oluyor çünkü kuma saplanan şişler eğiliyor vs.

3. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    Saroz'da düşünüyorum

4. O zaman biraz paraya kıyacağız, iyi birşey olsun.. Kendi zıpkınımdan önereceğim. Bu arada 75lik zıpkın sizin için uzun olmaz değil mi?? Ben 105lik kullanıyorum

5. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    Umarım olmaz

6. APNEA Power Point
    Zıpkınımız bu, fiyatı da makul. Ben bu zıpkını "ikinci zıpkın" olarak kullanıyorum. Sarosda sığ suda yatıp bekleyerek bu zıpkının 90 CMlik modeliyle onlarca levrek aldım.(ben 120 YTL'ye almıştım, şimdi 140 YTL imiş)
    Kullanımı rahattır. Ele rahat oturur, yormaz. Eldivenli kullanımda tetik bölgesi sıkışıklık yaşamaz. Kısacası sorun çıkarmaz. Tatlı su ile duruluyorum, kurutup çantasına koyuyorum. 1,5 yıldır sorun çıkmadı.
    Hatta Silivride bile kendisi iyi işler çıkarmıştır. O yörede karagözlerin korkulu rüyasıdır :)

7. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kurulması rahat oluyor mu?

8. Kesinlikle çok rahattır. Sıkıntı yaşamazsınız. Bu zıpkınla "birinci zıpkınım" dediğim sniperdan daha rahat hissediyorum.

İlk aldığınızda tabii sert gelecektir, (Bu segmentte en rahat kurulan zıpkındır, kardeşime de 75lik aldım) O bile çekebiliyorsa hiç sorun yaşamazsınız :)

9. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    teşekkürler

10. Güzel günlerde kullanın, bereketiniz daim olsun..
    Keyifli dalışlar dilerim :)

11. biohazard17

biohazard17

110cmlik olanının lastiğini germek zor diyorlar.farklı lastikle modifiye etsek verimi düşer mi?ayrıca ahşap zıpkınlar için ne diyorsunuz?ben de saroz da değil ama behramkale ve babakale arasında avlanacağım...ayrıca palet öneriniz?en fazla 7-8 mtye dalabilirim...slmlar...

12. YoUnG MoOn

YoUnG MoOn

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Rus Kefali-6.155gr
    Bence izmirle bağlantı kurabileceğine inanıyorsan hisar av bayiinden 110luk bir demka al derim...Pişman olmazsın her zaman her derinlikte kullanırsın...

13. tarik72

tarik72

Favori Kamış:
    zıpkın ve olta
    En İyi Avı:
    levrek 3.5 kg
    bende 100 lük ahşap free sub var üstüne tanımam yeterki balığı gör ve tetiğe dokun kesinlikle hedef şaşmaz tafsiye ederim ayrıca apnea da kullandım ama birtürlü performans alamadım o zıpkını atması değilde attıktan sonrası,kurması zor(lastik çekmekten bahsetmiyorum)ve ipini düzgün yerleştirmesseniz ipin kopması an meselesi tabiki ip kopunca şiş nerelere gider siz tahmin eden benim başıma iki defa geldi birinde şişi kaybettim ve sudan çıkmak zorunda kaldım bilemiyorum tabiki bu kullanıcının tercihidir ama ben apnea yı bir türlü sevemedim beni çok yarıyolda bıraktı herkeslere rast gelsin.

14. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    zıpkın aldım sonunda

:confused: slm arkadaşlar artık bir zıpkınım var ama apnea bulamadım girdiğim dükkanda free sub aldım.
    ama şöyle bi sorunum varki o lastik gerilmiyor :)
    bir de emniyet yeri çok sert böyle mi olması gerekiyor yoksa zıpkındamı bi sorun var.

15. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Peki arkadaşlar bendende birsoru.Sizce Yılmazın sıneper 75 lik modeli nasıldır.Ben amatör olarak dalıyorum.

16. biohazard17

biohazard17

bence 90lık zıpkın al.75likle vuruş yapamzsan moralin bozulur hevesin kaçar.90lık apnea powerpoint iyidir.

17. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hayırlı olsun simge bende bir arkadaşımın zıpkınını kuramadım ama o çok rahat kuruyor onun bir tekniği var ama bende bilmiyorum arkadaşlar yardımcı olur inşallah eğer bir yolunu bulamassan ben seni bir kaç arkadaşla tanıştırırım onlara sorarız beraber

18. GSimge

GSimge

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    teşekkürler o resimdekinide öpün benim için ne kadar tatlı olmuş maaşallah

19. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    aynen katılıyorum. hiç denemedim ama 2 haftadır zıpkın aratırıyorum en uygunu powerpoınt 90. 120 lira civarında