ZIPKIN,PALET v.s. aldım yardım?

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında JacK DanieL's tarafından paylaşıldı.

1. JacK DanieL's

JacK DanieL's

Bugun dışkapıdan (ulus) zıpkın palet v.s. aldım.. fiyatları uygunmu bilmiyorum..
    Anı fiyata alabileceğim daha iyi birşey varmı.? yani iyi kötü her türlü yorumunuzu bekliyorum....

Apnea Power Point Zıpkın (90) : 150 ytl.
    Apnea Maske (seagul kamuflaj) :25 euro
    Apnea Kamuflaj snorkel : 17 euro.
    Apnea flexa Fins palet : 25 euro.
    ve birde lastiği kuramadıgım için biraz daha esnek bir lastik aldım20 ytl.

ben bütün bunları indirimle 250 ytl ye aldım..

zıpkın CARBON deil aldıgım kişi carbon daha iyi olur dierini fazla uzun sure kullanamazsın dedi .(CARBON 220 ytl) bir sorun olur mu?

elbiseyle dalmıycam agırlık kemeri gerekir mi?

eldiven almama gerek var mı?

neden bıçak almalıyım ? ( her forumda bıçak kullanın diyorlar)

biraz uzun oldu ama idare edin artık :)

2. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Bence fiyatlar uygun.Tabi fiyatlar şehirden şehire değişir.Hayırlı olsun.Bende zıpkına meraklıyım ama bu sene dalmıycam.Bıçak mutlaka kullanmalısın ne olur ne olmaz.Eldiven kullanırsan iyi olur.Elbise konusunda bişey diyemiycem benden daha tecrübeli arkadaşlar sana yardım edeceklerdir.Ağırlık kemeride dalacağın derinliğe göre değişir.Benim bildiklerim bu kadar daha deneyimli arkadaşlar umarım sana daha yardımcı olacaktır.İyi akşamlar.Saygılar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Haziran 2007
  3. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme
    Sevgili ALİ.
    Malzemeyi almadan önce bu tip bilgilere ulaşmayı deneseydin veya sorsaydın yorum yapabilirdim ve yardımcı olabilirdim ama sen malzemeyi almışsın. Yorum yapmak doğru olmaz. Güle güle kullan...

4. kskkörfez35/5kost

kskkörfez35/5kost

Favori Kamış:
    zıpkın,olta
    En İyi Avı:
    levrek3 kilo ahtapot 3 ve altı
    ben ağırlık konusuna deyinicem ağırlıksız ne rahat yüzebilirisn ne de rahat dalabilirsin dalmak için paletlere yüklenirsin yorulurusun ve gereksiz güç harcarsın ben 190 boyunda 100 kiloyum bileklere yarım kilo bele ise 5 kilo yetiyor (çıplak vucuda) ama ağırlık alıcaksanda kilona göre orantılı al ben bir dalgıç abime danışıp öyle denemiş tim ağırlıkla dalmayı ve en azından 1 saat daha dalbiliyorum dalarken yorulmuyorum benim bildiklerim bu kadar ve kendi başına ilk kez dalıcaksan ağırlık ları sığ suda dene batıyormusun batmıyormusun diye ve bir arkadaşını götür seni takip etsin ilk dalışlar önemlidir kendine zarar verme allah korusun yanlışım varsa düzeltin yarıdımcı olabildim ise sevindim başarılar rast gelsin

5. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    onur bey sizi ilgiyle takip ediyorum amatörce sığ sularda zıpkınla avlanıyorum dalış için elbise önerisi istiyorum sizden acaba yardımcı olabilirmisiniz

6. Onur GÜNER

Onur GÜNER

Favori Kamış:
    malzeme

Mehmet bey merhaba...
    İlginiz için teşekkürler.
    Hangi mevsimlerde ve hangi bölgede av yaptığınızı söylerseniz daha iyi yardımcı olurum...

7. gürkan1977

gürkan1977

Favori Kamış:
    olta zıpkın
    En İyi Avı:
    10 kilo üzeri mıgrı
    o zıpkın elbisesiz zor arkadaşım.elbise de şart.elbiseni al artı orjinal lastiklerine alış bence.iyi dalışlar

8. cem_ucar

cem_ucar

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    b.çekmece yayın 19 kilo (tekbaşıma değil tabiki)
    malzemelerin hayırlı olsun...

iskarmoz'un da dediği gibi ağırlığı kilona göre alacaksın...
    ağırlık suyun kaldırma kuvvetini sıfırlamak için kullanılıyor. Böylelikle daha hızlı dalıp aşağıda kalacağın süreyi uzatmış oluyorsun...

9. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Ali Kardeşim ben sana en önemli olanını söyleyeyim.
    Bıçak kesinlikle olmalı.
    Çok ayrıntılı nedeni de yok aslında.Dalış yaptığın bölge yada noktalarda ağ atılmış olabilir,eski ağlar sualtında takılmış olabilir ve sen dalış anında bunlara takıldığında çıkmak için ne yapman gerekir?? Elbette bıçak yardımı ile.
    Dalış çok zevkli olması ile beraber hayati riski yüksek bir spordurda.O yüzden bıçak senin her zaman can güvenliğin olacaktır.Asla BIÇAKSIZ DALMA...
    Dİğer bir neden ise daha benim de pek tanışamadığım trofe balıkları etkisiz etmek için de kullanılır:);)

10. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    onur bey teşekkür ederim öncelikle yaz tatillerinde altınoluk civarında yapıyorum amatörce elbise temin ettikten sonra zaman farketmiyecek çünkü iyice sardı zıpkıncılık her yerde avlana bilirim hem yaz hemde kış için uygun olabilecek bi kıyafet olursa mesala mares in elbiseleri iyimidir siz nsl bişey önerirsiniz siz olsanız ne kullanırdınız ben 1.78 boy 70 kg yum bana kaç beden gider tekrar saolun:)

11. JacK DanieL's

JacK DanieL's

bilgiler için teşekkürler.. bir kaç kez denedim zorlada olsa zıpkını kurcm gibi geliyor. (karnım biraz morarıcak ama:D )

agırlık kemerleri şart diorsunuz.. bıcak aldım aldım ama kemer fiyatları ne kadardır suanda daha fazla vericek param kalmadı :confused:

12. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Ali kardeşim,

Kemer çok fazla para değil. 15-20 Ytl yi geçmez diye tahmin ediyorum.
    Diğer bir konu,
    Zıpkını kurarken karın bölgesi değil,göğüs bölgesinden destek alarak yap.Kıyafet te burda devreye giriyor zaten.Kıyefetlerin göğüs bölgelerinde tahribatı önleyecek pedler var.
    Birde zıpkını kavrarken göğüste, uzanamamak gibi problem yaşıyor isen,
    Önce bir elinle kabzeden destek alp gerdir,sonrasında mesafeyi ayarladığın anda kabzeyi göğsüne dayayarak iki elinle tek hamlede gerdirmen gerekiyor.
    İlk zamanlardaki sertliği bu şekilde daha rahat atlatabilirsin.:);)