zonguldakta bu ara istavrit ve mezgit haricinde ne çıkar ?

Konu, 'Bölgeler' kısmında JaMcFly tarafından paylaşıldı.

1. JaMcFly

JaMcFly

arkadaşlar bu aralar yada 1-2 hafta içerisinde ne balığı çıkar zonguldakta ve nasıl tutulur yardım ederseniz sevinirimm..unutmayın herkes bir gün acemiydi :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2007
  2. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz. :)

Aşağıdaki linkten imza ayarlarınızı yaparak, isim, yaş, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız sizi daha iyi tanımış ve hitapta kusur etmemiş oluruz. Şimdiden teşekkürler... Keyifli paylaşımlar dilerim...

İmza ayarınızı bu linkten yapabilirsiniz...
    http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

NOT : Forumda Türkçenin düzgün kullanılmasına dikkat ettiğimizden, lütfen kelimelerinizi Türkçeye uygun şekilde yazınız. Türkçe kelimelerde "W" harfi kullanıldığını gördüğümüz tüm mesajlar silinmektedir.

3. JaMcFly

JaMcFly

arkadaşlar çok bakan olmuş ama cvp yok biri söylerse sewinirim.kıyıdan kalkan alınırmı ne zaman çinekop gelirmi tahmini olarak söylerseniz sewinirim...zonguldaklı fazla yok heralde..

4. JaMcFly

JaMcFly

bu arada imzamı ayarladım..

5. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Arif merhaba

Zonguldak'tan (bu arada ben Zonguldaklıyım) pek fazla üye yok. O yüzden sadece bir üyemiz, o da Ereğliye gittikçe rapor yazıyor. Forumlarda Ereğli diye aratırsan genelde hangi zamanda ne avlandığını görebilirsin.

6. zoka67

zoka67 EREN

zonguldak av meraları

bende zonguldaklıyım yenı uye oldum
    valla arkadasım mevsımınde her balık olur ama bızım orlarda zaman kısıtlı marmara ege gıbı degıl.sımdı sana bır kac avlak soylıyeyım

LIMAN ARKASI DUZ KAYA mevsımınde lufer cınekop ıstvarıt mezgıt.yıe aynı yerde hanı su tunel varya ordan gecıyorsun bırde ılerde tuenl var orada aynı sekılde bu balıklar yapar sansın varsa tas balıgı levrek hatta hıc unutmam orda kalkan surusu gormustuk arkadaslarla yagmurlu bır gundu

FENER KAYALIKLARI CEMIYETIN ALTI oltasını bıl her balık cınekop caparısıyıle bundan 5 6 sene once 10 lu cıneko cekılıyordu sımdı nasıl bılmıyorum.orda her balık yapar

ILIKSUYA GIDERKEN FATIH SITESINI AZ GECINCE.HANI ORDA BI CAY BAHCESI VAR.ınmesı bıraz zor ama balık yapar hemde her turlu palamut bıle ıstavrıt mezgıt en ıyı avlaklarda bırıdır.ege ben kalkan yakalamak ısterım dersın.fener mahallesını bılırsın hanı tenıs kortları varya orda ıkı tane tastan araba vardır az ılerde fener e cıkarken orda kucuk bır koy vardır ıste orası kalkan yatagıdır hıc unutmam ıstavrıt caparıısıyle kalkan alınmıstı ordan sansını dene senelık ızınde bende orlardayım ınsallah bıde mendıkrek ın ucun lımanda eger merkezde oturuyorsan hepsıde yakın

7. arzu_ipek

arzu_ipek Arzu

Favori Kamış:
    BEYNİM
    En İyi Avı:
    TASUCU
    alemsin yaaa;)

8. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Bir Sinoplu olarak şu varsayımda bulunabilirim. Balık bizim o taraflara gelmeden sizin kıyılardan geçiyor. Çünkü biz avlanmaya başlamadan 1-2 hafta önce zonguldaktan av raporları geliyor. Sanırım ağustos ortalarında kıyıdan çapari ile çingene palamutu, eylül ortalarında ise yemli takım ve çapari ile çinekop ve lüfer alabilirsin, kasım gibi de palamut için çapari denemeye başla derim. Yeşil, beyaz ve kahverengi tüylü çapariler ile denersen daha çok randıman alırsın. Kısmet olursa ben bu sene turuncu ve lilayı da denemek istiyorum.

9. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    benim bacanak haber gönderdi güzel mezgit varmış.23 nisanda zonguldakdayım nasipse. haber veririm.;)

10. albeton

albeton Ali

En İyi Avı:
    kötü av yok
    5 saat boyunca 9 tane mezgit aldım. çok ufakdılar