Zonguldak'ta nereye gidilir

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında poety tarafından paylaşıldı.

1. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    Hafta sonu zonguldakta balık avına gitmeyi planlıyorum yağmur yağmazsa tabiki..Zonguldak, ereğli alaplı civarlarında nereleri önerirsiniz ..nasıl avlanalım, nerede avlanalım neleri önerirsiniz..

2. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    zonguldakta yaşayan yada ava giden kimse yokmu?

3. orcun67

orcun67 orçun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    Tatlı su olarak pek bilgim yok deniz avı istersen zonguldak merkezde liman arkası düz kaya, menderek, kozlu sahili, fener kayalıkları veya ılık suya gidebilirsin ama şu anda mezgit ve kraça harici balık çıkmıyor.

4. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    sonunda birisi sesimi duydu :) dostum öncelikle teşekkür ederimmm
    tatlısuda av keyfi aldıktan sonra deniz ikinci planda kaldı benm için..yinede çok teşekkür ederim..bu kdz ereğlide gülüç barajı yada erdemir kızılcapınar barajı yada zonguldak kozlu barajı hakkında bilgin varmı acaba?

5. Atilla Ö.

Atilla Ö. Atilla

En İyi Avı:
    Kırmızı Benekli Alabalık
    Merhaba ben Ereğliliyim.Gülüç barajı hakkında bilgim yok ama erdemir barajınında sadece belirli bölgelerinde av yapılabiliyor.Şuan sezon kapalı yani av yasağı var.15 Haziranda açılıyor hatırladığım kadarıyla.Erdemir barajında kasna dediğimiz tatlısukefalini muhtelif sahte böcek ve meppsler ile avlayabilirsin.Bunun yanında sazanda çıkıyor ama daha önce hiç trofe denilecek kadar büyük sazan yakalayan görmedim orda.Yani tutsan bile geri bırakmak zorunda kalırsın boyutlar küçük.Erdemir barajı haricinde baraja dökülen dere kolları var.Buralarda da tatlısu kefali avlayabilirsin.Dediğim gibi sezon şuan kapalı en iyisi havaların biraz daha ısınmasını ve sezonun açılmasını beklemek.

6. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    Merhaba atilla bende ereğlideyim..
    geçenlerde yer keşifi ve sezona hazırlık amaçlı erdemir barajına gittim, hayret ettim kocaman barajın etrafını tel örgülerle çevirmişler, bazı noktalarda boşluklar mevcut tabiki kesilerek, birde barajın diğer ucu 10-15 km karşı tarafında tel yok ki orada da yol barajın 3 km üst tarafından geçiyor oldukçada dik..
    seninde yazdığın üzere büyük sazanlarda yoksa orada avlanmanın hiçbir anlamı yok yani avlanacak uygun ortam yok gibi geldi bana..
    Ama hani avlanmak istesek nerelerine olta atmamız gerekir fikrin varmı bu konuda..
    heralde baraja dökülen dere kollarının herhangi bir yerinde tatlısu kefalini avlayabilirim..daha önce deneyimim oldu, tavuk ciğeri kullanılıyordu? başka önereceğin bir yem yada yer varmı? mesafe çok önemli değil (100km yi geçmedikçe :) )
    bu arada ilgin için teşekkür ederim atilla kardeşim..

7. Oversdrawn

Oversdrawn Hakan

Merhaba, ben de Ereğli'deyim. Subaşı'nda benzin istasyonunun arkasındaki ırmakta tatlısu kefalini mepps ile avlayabilirsiniz :)

8. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    merhaba..
    evet orayı birisinden daha duymuştum:)mepps le sanırım at çek yapıcaz..ciğerle olmuyormu bu iş :)
    kardeşim sanada sorayım bu gülüç barajında durum ne alemde bilgin varmı acaba..
    çok teşekkür ederim..

9. poety

poety Poety

En İyi Avı:
    oltam kırıldı
    geçen hafta sonu yani dün oradaydım inanılmaz güzel ortam ve oldukça canlı bir yabani yaşama ev sahipliği içinde...yaklaşık 6-7 tane tatlısu kefalini tavuk ciğeriyle tuttum ki onları da geri bıraktım boyları yeterince beni tatmin etmediklerinden dolayı..
    orada sadece tatlı su kefalimi var??
    sazan, yada yayın avı yapılabilirmi? yem için ne kullanabiliriz..
    şimdiden teşekkür ederimm