02.07.2006 anatoliafishing team kefal açılışı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında mhakanbasar tarafından paylaşıldı.

1. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    AV YERİ :ANKARA ÇELTİKÇİ ÇAYI -KIZILCAHAMAMDA BİR YER
    AV TARİHİ :02 TEMMUZ 2006
    HAVA VE SUYUN DURUMU :SABAH AÇIK VE GÜNEŞLİ ÖĞLEDEN SONRA KAPALI VE KISMİ YAĞMURLU DERENİN SUYU YER YER YOSUNLU VE BERRAK
    AVLAKTA KALINAN SÜRE :8 SAAT
    KULLANILAN EKİPMAN :REBEL YAPAY ÇEKİRGE-YUZURİ MİNNOW RAPALA
    YAKALANAN TÜRLER VE BOYLARI :15 ADET KEFAL 20-40 CM ARASI
    YAPILAN AVIN HİKAYESİ :önceden yapılan plan gereği efkan-hakan-gökhan-kerem,ben ve kasım sabah saat 6 sularında istanbul yolu endi önünde buluştuk.Sezonun ilk kefallerini yakalamak üzere çeltikçi bölgesindeki dereye doğru yola koyulduk.Yol gösterici olarak önde efkanın abisi hakanın kullandığı panelwan hemen arkasında benim araba rehberimiz efkan!!Girilmesi gereken ilk sapaktan girilmedi ,çamlıdere girişide es geçildi!!!İçimden hemen dedimki efkan niyeti bozdu plan değişti herhalde bizi gölcüğe doğru götürüyor.Hemen telsizle anans geçildi.Girişi kaçırmışız geri dönüyoruz. Neyse sonradan anladık efkan ekip üyelerinden çamlıdere barajını görmeyen arkadaşlara barajı göstermek için yolu uzatmış Avlağa nihayet vardık herzamanki gibi klasik hazırlıklar hemen meşhur yapay çekirgelerimizi ve yuzuri minnow rapalalarımızı çalıştırmaya başladık.Günün ilk kefalini kötübalıkçı rumuzlu ekip üyemiz gökhan aldı.Arkasından bir daha derken gökhan 4 tane kefali livara aldı.Efo boş dururmu 4 tanede o aldı.Arada benim koca yapay çekirgeye küçük bir kefal atladı ve suya iade oldu.Fakat kefaller pek nazlıydı her zaman her attığımız yeme saldıran kefaller pek aldırış etmiyorlardı.Öğle yemeği molası verildi bu
    arada canlı çekirgelerle çalışıldı oda umulduğu şekilde verim vermedi.Öğleden sonra benim daha önceden bildiğim ve keşfini yaptığım bölgeye doğru yola koyulduk.Avlağın yolu zorluydu önce dik bir yokuş ardında dik bir rampa ve toprak yoldan zorlu bir geçişten sonra avlağa vardık.Burdada ilk kefali gökhan aldı arkasından sırayla kerem ve efkanda kefallleri sıralamaya başladılar.Ben burda yakalayamadım ama hırsımdan suya atladım attım elimi kayanın altına kaçısan balıkların arasında bir tanesi avuçlarımın içinde kaldı sonra onuda suya saldım.Avlak verimliydi yağmaya başlayan yağmurla beraber dönüş yolunda herhangi bir olumsuzluğa mağruz kalmamak için saat 15.30 da av bitirildi ve geri dönüldü.Güzel bir gündü fotoğraf yönetmenimiz kasım güzel kareler yakaladı,kerem için değişik bir deneyim ve tecrübe oldu.Efkan-hakan-gökhan ve benim için artık klasikleşen kefal organizasyonlarından biriydi.Yeni avlaklar keşfedildi.Bir sonraki avda görüşmek dileğiyle vedalaşıldı.

2. hikayeyi baştan sona okudum ve çok güzel bir organizasyona imza attığını söyleye bilirim ,harika doğa ile birlikte muhteşem bir av ..TEBRİKLER ...suyun içindeki av pozisyonu tam kart postallık :)

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tebrik ederim, cok güzel bir av ve gün gecirmissiniz, darisi basimiza diyelim artik. Fotolarda harika.

4. avanospasa

avanospasa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 1,5 kg,50 kg lık su dolu çuval :)
    tebriler bende hafta sonunu iple çekiyorum,bakalım bizim kısmette ne olacak

5. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    hakan ğüzel ortam değişik bir av rastgele

6. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tek kelimeyle muhteşem.Tebrikler.

7. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel bir orginizasyon olmuş, tebrikler.

8. simendifer

simendifer Sennur

Dün akşam ablamla (smyrna) konuşuyorduk, açtığınız konuyu henüz görmemiştim... Bana açtığınız konudan bahsederek dediki "balıkçılık nasıl birşey? yarı beline kadar suya girmeyi göze alıyorsun... Bizler kıyıdan avlanıyoruz, asıl avcılık onların yaptığı".... Elbette kıyıdan avlanmak da ayrı bir incelik gerektiriyor, ama ablamın söylediğini düşününce, bizden daha zor şartlarda avlanma yaptığınız bir gerçek... Sizi tebrik ederim Hakan bey, gerçekten iyi bir organizasyon ve av olmuş, tebrikler...

9. balikci

balikci

Hakan abi tebrikler, ekibe yakışır bir organizasyon olmuş.. ;)

Bir sonraki buluşmada bol şans, rast gele.

10. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Şennur hanım her türlü avcılığın bir takım zor yanları vardır.Ben şahsen avcılığın bu zor taraflarına sportif düşünce ile yaklaştığım için bazı durumlarda çektiğim zorlukları eğlenceli hale getirmeye çalışırım.Özellikle suya girdiğimde arada bir suya kafamı sokarım hem serinlerim hemde balıklara ;) kırparım :p