03.09.2006 Çuhun avı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında oguzhan tarafından paylaşıldı.

1. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Dün sazan avı için Kırşehir`e 20 km kala olan Çuhun barajına gittik.Gece 3:30 da yola çıktık.Saat 5:30 da avlağa vardık.Hemen oltalarımızı attık.Yaylı dip oltası kullanıyorduk.Saat 7 civarında balık vermeye başladı.Öğlene kadar 4-5 tane 1 kg`lik balık aldık.O zamana kadar 7-8 tanede limit altı balığı geri saldık.Saat 1 civarında amcamın makinalı dip oltasının zili yere düştü.Baktık balık 3.50 lik kamışla makineyi suya çekiyo 3 tane kafa vuruşu yaparak makineyi suya çekti.Amcam oltadan uzak olduğu için biraz gecikti.Kamışın tamamı suya girecekken son anda tuttu.Biraz çekti.Ama ne fayda balık o ilk boşluklardan yaralanıp oltadan kaçtı.Yani 6 kg vardı.Çünkü kamışı suya almıştı.Anca bunu büyük bi balık yapabilirdi.Çok üzücü bi olaydı .Akşama kadar 12 tane falan 1 kg`lik sazan aldık.Başkada büyük balık gelmedi.Zevkli bir avdı.Ama o büyük balık baya moralimizi bozdu.Ama en azından boş dönmedik.

Altaki resimdeki gibi işte 12 tane falan balık aldık.:D

Son düzenleme: 4 Eylül 2006
  2. Look2Me

Look2Me Enes EKİZ

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Tebrikler güzel av olmuş.

3. hassasiyetin için teşekkürler ;)
    güzel av olmuş umarım birdahaki sefere o büyük olanıda yakalarsınız..:)
    not:resmi düzelttim böyle daha iyi oldu..

4. oguzhan

oguzhan

Favori Kamış:
    σℓтα
    En İyi Avı:
    1.5 кg αуηαℓı ѕαzαη
    Teşekkürler Hamdi abi inşallah ileride öyle bir balık yakalarız.

Resim içinde ayrıca teşekkür ederim.Resmi anca öyle ekleyebiliyorum.Bu şekilde yapamıyorum.:D

Son düzenleme: 4 Eylül 2006
  5. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    super valla tebrikler