05-08-2006 çanıllı

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında turnaaşığı ankaralı tarafından paylaşıldı.

1. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5

2. Merhaba avınız bereketli olsun;
    Fakat kafama takılan bir konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
    36/2 göre Turna için boy sınırlaması 40cm. Fakat Sirkülerde % 5 opsiyon olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Yayınladığınız ikinci resimde, neden metre kullanma zaruretinde bulundunuz ve
    ölçüyü alırken neden balığın başından kuyruk kısmına kadar ölçü alınmış bir fotoğraf koymadınız. Ayrıca bu ölçü aldığınız balık hangisi, büyüğümü küçüğümü.
    Başka arkadaşlarımızdan gelecek eleştirelere meydan vermemk için önceden sormak istedim.
    Teşekkürler

3. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Merhabalar, ilk başta şunu söyleyeyim bunlar benim değil arkadaşımın tutduğu balıklar, benim fotolar diğer arkadaşta onlarıda yakında inşallah yayınlayacağım. Yukardaki resimlerle ilgili olarak 2 adet daha foto vardı ama yüklemeyi beceremedim. Ayrı ayrı ölçüp resim çekmiş arkadaş buda küçük olanın resmi, diğeri daha büyük 67 cm civarnıda. Şunuda belirtmek isterim. Çanıllıda en büyük balıklar bizim tutduğumuz balıklar, ordaki avcılar bizim balıkları görünce kendi balıklarından utandılar. ve çanıllıda yakalayabileceğiniz en büyük balık bunlardır...

4. Paylaşımıznı için teşekkürler. Diğer resimleride ve hikayesini bekliyoruz.

5. DeadPOX

DeadPOX

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kaçanlar
    Bildiğim kadarı ile yasal sınır 40 cm. Kesinlikle en büyük balıkları siz almışsınız.çanıllıdaki en büyük balıklar bunlar.. çok balık var ama hepsi dolma kalem kadarlar. Tebrikler.:)

6. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Turna için 40 cm diyor sirküler. Tebrikler, avınız bereketli olmuş..

7. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    pardon..

arkadaşlar sanırım biraz önce bir yanlışlık yaptım, yukardaki metre ile ölçülen balık büyük olanmış. 67 santim ile 47 santimi karıştırdım, küçük olan sanırım 47 santim civarında özür dilerim yanlışlık için...

8. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Teşekkür ederim, diğer fotolarda bana ulaştığında hikayesiyle birlekte sizinle paylaşacağım...

9. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    erdinç ğüzel av olmuş bende tebrik ederim

10. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    erdinç abicim güzel av olmuş .daha nice bereketli avlar dilerim rasygelsin;)

11. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Tebrikler Erdinc, güzel turna, umarim daha iyileride yoldadir, darisi diger tutamayan arkadaslarin basina...:)

12. turnaaşığı ankaralı

turnaaşığı ankaralı

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 1,5
    Arkadaşlar herkese teşekkür ederim, daha iyi avlar sizlerin olur inşallah, Oğuz abi, gerçekten ben bu kadar büyük turnanın çanıllıdan çıkacağını hiç ummazdım, kurtboğazı olsa neyse ordan çıkar derdim ama çanıllı beni çok şaşırttı, bizde arkadaşlarla hep tartışırdık çanıllıda küçük balık çıkıyor oraya gitmeyelim diye :D ama gerçekten umduğumuzdanda güzel av oldu, diğer resimlerde arkadaşta allah kısmet ederse onlarıda sizle paylaşacağım.Syg.

13. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Erdinç bey tebrik ederim.Avınız güzel ve verimli geçmiş.Hakkaten çanıllı dan bu büyüklükte turnalar yakalamak maharet ister.Tabiri caizse avlakta bulunan dolma kalemcileri utandırdığınız için bir kez daha tebrikler ve teşekkürler.Saygılarımla.........

14. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    erdinç ben orda 4 sene önce 5 kiloluk turna çektim bu balıkta 3 hafta öncenin tek tükte ols[​IMG]a iribalık çıkıyor

15. kykh

kykh

Tebrik edrim süper av olmuş umarım en kötüsü böle olur;)

16. ares21

ares21 ufuk

canıllı

ben 120 cm turna tuttum canıllıda 4.750kg ama resim yok fakat kafası duruyo