10.06.2007 Av Raporu ,Turna...

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında loflaz tarafından paylaşıldı.

1. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Herkese merhaba ,Pazar sabahı 8:00 da kaltım herkesi topladım ,5 arkadaş yola düştük.Önce sabah kahvaltısı ve alalbalık için bir dere ye gittik 1-2 saat uğraştık ama tık yok.( ağlarla boşaltmışlar dereyi en büyük balık 4-5 cm :( )Yola koyulduk yarım ssat sonra gölete vardık.Canlı yem yakalamk için bir saat kadar uğraştık.Göl çok sazlık olduğu için at çek yapmak çok zor.Ama canlı yem yakalayamadık malesef.Bot mot falan derken saat 5 oldu ve yorulduk moraller bozuk :) Günü kurtaralım şeref golu arkadaşlar falan derken silikonları feda etmek bahasına at çek yapmaya başladık.4 yada 5 inci çekişimde hissettim öyle bir şapırdadiki suyun üstünde hemen 2-3 metre önümde ,bir an balığa bakmaktan hareketsiz kalmışım :) Arkadaşlar "çek ,kaçacak" diye bağırdı ( çelik beden kullanmadım ve 0.28 misina bağlı ) birden çektim ve balığı aldık.Öyle bir yutmuşki silikonu hırsız iğnein iki tarafı takılmış çıkarmak çok zor oldu ve solungaçları parçalandı :( 39 cm bir balıktı ,geri bırakılmalıydı ama çok fazla kanadı ,resimleri ekleyebilirsem göreceksiniz) ondan sonra 2 saat at çek ,at çek ama tık yok.Bir daha ki sefere dedik ve eve dönüş yoluna koyulduk.Herkese iyi avlar...

Turnanın üstünde duran küçük balıklar içinden çıktı...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Haziran 2007
  2. simendifer

simendifer Sennur

% 5 opsiyonla 38 cm. olabilir. Bu tür durumlar da yaşanabilir. 39 cm. bir balığı salma düşüncenizde güzel, kutlarım. Ama şu kanama içimi acıttı. İlk resmi silsem mahsuru var mı ? :eek:

3. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Tebrikler,düşünmüş olsanız bile hassasiyetiniz için de ayrıca tebrikler...Ama arkadaşımızın belirtiği gibi %5 opsiyon olabilir...

4. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Balığı bırakmama sebebimin açıkca görülmesi için o resmi koydum. %5 opsiyondan bilgim var. 42-43cm balıkları bıraktığım oldu, gözüme küçük göründüğü için. Silmenizde hiçbir mahsur yok, nasıl isterseniz.

5. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Takım Hakkında Bilgi...

Bunu merak eden yeni avcılarımız olabilir gerçi bende çok eski sayılmamam ama :) AlbaStar 2,10 cm kamış ,AlbaStar Makina ,Sıralama şöyle ;Stoper ,1 numara kurşun ( 10 gr ,daha ağırı atış mesafesini uzatır ama sazlık ve yosunlu bölgelerde çekişi zorlaştırır ),fır döndü ,burdan sonra 100-120 cm boşluk ve beyaz silikon ( 3 lü hırsız iğne olmalı mutlaka ) Çelik beden kullanmadım ve misina 0,28 ama kaliteli 4-4,5 kg çekerli ,bu sisitem bende işe yaradı ,s,zde de işe yarar umarım ,rastgele...

6. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    tebrikler dostum eline sağlık bide düşüncen çok güzel senin gibi insanların olması beni sevindiriyor helal olsun sana slmlar

7. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    tebrikler levent siz doğru olanı düşünmüşsünüz ve duruma göre doğru olanı yapmışsınız. inanıyorum ki bir gün herkes sirkülere uyacak. elinize sağlık.

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Her balıkçının başına gelebilecek bir olay düşüncen için teşekkür ederim çoğu bunu resimleyip yayınlamak bile istemez alacağı eleştiriler için.
    Ama siz açık yüreklilikle yazmışsınız teşekkür ederim niceleri sasy den küçük balıkları alıp götürüyorlar buna şahit oldum iyi av olmuş birde balıkta yara gördüm bu demektir ki daha büyük bir balığın saldırısına uğramış bir dahaki sefere hazırlıklı gidersen canlı balıkla daha iyi olur gibi görünüyor.
    Sana iyi avlar dilerim.

9. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg

Sevgili Osman Altunel çok teşekkür ederim.Boşuna bırakmıyorum ,bıraktıklarımı sonra oğlum yakalayacak inşallah :) Onlar yara değil balığın ağzından ve midesinden çıkan yavru balıklar ,Bu turna nın doyma hissi yok sanırım :) ama daha büyük balıklar olduğu doğrudur burdan Turna avlayan uzun zamandır yok 1 mt nin üzerinde var onu arıyorum :)

10. nevzat42

nevzat42

Levent tebrikler.Oks de görevli olduğum için gelemedim kusura bakma.Bu pazar Allah izin verirse gidelim.

11. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Nevzat abi sağol.Canın sağolsun ,tamam en kısa zamanda gidelim...

12. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Levent düşüncemiz hep sirkülere uymak ama bazen olmuyor...Elde olmayan sebepler var bizim resimlerimizde de vardı limit altı balık ama ne çare sasiyi mideye göndermiş...Bizim kendimize kurallar konusunda güvenimiz tam ve yazından anladığım kadarıyla seninkide öyle..Bu hafta çok balık bıraktı ama zarar görmemişlerdi....Tebrik ediyorum seni...

13. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Duyarli balikciliginiz ve degerli paylasiminiz icin tesekkurler.Bir metreligine rastgele.